Naujienos

Prof. M. Minkauskienė: COVID-19 liga nėštumo laikotarpiu – klastingesnė nei manėme iki šiol

„Teks susigyventi su tuo, jog nebeturime sūnaus“, – šiais žodžiais savo istoriją pradeda Agnė. COVID-19 liga ji užsikrėtė 32 nėštumo savaitę. Deja, klastingos ligos sukeltos komplikacijos lėmė vaisiaus žūtį dar įsčiose. Netekusi sūnaus, Agnė turėjo kovoti ir dėl savo gyvybės. Ligos komplikacijos sukėlė gausų kraujavimą ir Kauno klinikų medikai vos spėjo išgelbėti jaunos moters gyvybę.

Mokslininkai tęsia reikšmingus koronaviruso genomo (genetinės medžiagos) sekoskaitos tyrimus

Lietuvoje dominuoja koronaviruso tipas, kuris dar vasaros pradžioje pastebėtas Ispanijoje ir išplito po visą Europą, pastebi Kauno klinikų ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai. Pasak jų, nerimą sukėlusi Didžiosios Britanijos koronaviruso atmaina mūsų šalyje dar nėra išplitusi ir neturi reikšmingos įtakos COVID-19 ligos eigai, viruso plitimo greičiui ir vakcinos veiksmingumui. 

Medikai pradėti skiepyti nuo COVID-19

Šiandien Kauno klinikose prasidėjo darbuotojų skiepijimas COVID-19 vakcina. Pirmiausiai skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Kauno klinikose šiandien pradėti skiepyti ir LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų klinikos darbuotojai. Per pirmąją dieną paskiepyta 440 žmonių.

 

Kauno klinikas jau pasiekė pirmosios vakcinos nuo COVID-19

Kauno klinikas jau pasiekė pirmosios vakcinos nuo COVID-19. Rytoj 8 val. bus pradėti skiepyti pirmieji Kauno klinikų ir LSMU Kauno ligoninė darbuotojai, dirbantys priešakinėse linijose ir turintys didžiausią grėsmę užsikrėsti. Tai covid skyrių, intensyviosios terapijos ir reanimacijos, skubiosios pagalbos skyrių, Akušerijos ir ginekologijos, Radiologijos klinikų darbuotojai, kurie dirba pirmosiose fronto linijose. 

COVID-19 vakcina: ką reikėtų žinoti?

Jau šį savaitgalį Lietuvą pasieks COVID-19 vakcina. Visuomenėje kyla ne vienas klausimas: ar vakcina saugi, kaip ji veikia, ar persirgus COVID-19 liga vis tiek reikėtų pasiskiepyti? Į šiuos klausimus atsako Kauno klinikų gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė dr. Ieva Bajoriūnienė.

Fejerverkų sukeliamos traumos: ką daryti, jei susižalojote?

Kiekvienais metais į Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centrą atvyksta apie 50 pacientų, nukentėjusių dėl sprogimų ir fejerverkų sukeltų sužalojimų. Didžioji dalis pacientų yra suaugusieji, tačiau traumas patiria ir vaikai, ypač paaugliai.

 

Priešlaikinis gimdymas ir persileidimas: ką reikėtų žinoti?

Pasak Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojos akušerės ginekologės dr. Linos Adomaitienės, persileidimas yra gana dažna problema, su kuria susiduria besilaukiančios moterys, jų šeimos bei gydytojai. „1 iš 6 fiksuotų nėštumų baigiasi persileidimu, – teigia gydytoja akušerė ginekologė. – Priešlaikiniai gimdymai įvyksta rečiau, tai maždaug 5 proc. visų gimdymų.“ Specialistė pasakoja apie persileidimą, priešlaikinį gimdymą bei su jų gydymu susijusius mitus. 

Prof. Mindaugas Kliučinskas: kraujo donorai išgelbėjo ne vieną gimdyvę

Šiais metais Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje medikai turėjo 79 gimdymus, kurie komplikavosi pogimdyminiu kraujavimu ir kurių metu prireikė daugiadalykės komandos pagalbos. 40-čiai gimdyvių prireikė 170 donorų kraujo, o vienai iš jų net 42 vienetų įvairių kraujo komponentų. Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas papasakojo apie kraujavimą gimdymo metu ir kraujavimą po gimdymo. Profesorius įvardijo kraujavimo priežastis, rizikos veiksnius ir akcentavo kraujo donorystės svarbą, teikiant pagalbą gimdyvėms.

Informacija dėl registracijos konsultacijai pas gydytoją kardiologą ar endokrinologą

Svarbi informacija!

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos ir Endokrinologijos klinikos pacientai, norintys užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją kardiologą ar endokrinologą, registruotis turi ne per sergu.lt, o per pacientų išankstinę registracijos sistemą: https://ipr.esveikata.lt/ 

Kauno klinikos pradėjo rinkti COVID-19 persirgusiųjų imuninę kraujo plazmą

Siekiant sėkmingiau gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus, ieškoma įvairių būdų, o vienas jų – imuninės kraujo plazmos panaudojimas. Kauno klinikų Kraujo centre pradėtos imuninės pasveikusiųjų nuo COVID-19 ligos plazmos donacijos, o artimiausiu metu šia liga sunkiai sergantiems pacientams bus pradedamas gydymas imunine kraujo plazma.

 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X