Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika

Klinikos vadovė doc. Julija Narbutaitė
J. Lukšos-Daumanto g. 6
50106
Tel.: +37037792992 
El. paštas: burnos.prieziuros.klinika@kaunoklinikos.lt 
 

Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
Tel: +37037703370
https://ipr.esveikata.lt
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 
 

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika dirba kasdien, išskyrus savaitgalius. Savaitgaliais ir švenčių dienomis dėl būtinosios pagalbos (Kauno Klinikų Šeimos klinikos pacientams) gali kreiptis į Skubios pagalbos skyrių

 

 

Svarbi informacija pacientams dėl vaikų dantų šaknų kanalų gydymo.

Pastaruoju metu padaugėjo klaidingų siuntimų dėl dantų šaknų kanalų gydymo (endodontijos). Kauno klinikų vaikų odontologai gydo tik tas šaknis, kurių viršūnės dar nepilnai susiformavusios bei užsidariusios.

Jei dantų šaknys pilnai susiformavusios ir užsidariuosios – tokius dantis gydo Pirminės sveikatos priežiūros gydytojai odontologai, tačiau ne vaikų odontologai.

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika yra viena iš specializuoto profilio klinikų Lietuvoje, kur teikiama odontologinė pagalba vaikams bei atliekama odontologinių ligų profilaktika.
Klinikos darbuotojai dalyvauja vaikų dantų ėduonies profilaktikos programose, vykdo mokslinius tiriamuosius darbus, teikia konsultacinę pagalbą gydytojams odontologams dėl sudėtingų klinikinių atvejų gydymo, rengiant burnos ligų profilaktikos programas. Klinikos specialistai yra Lietuvos odontologų rūmų, Lietuvos vaikų odontologų draugijos, tarptautinių vaikų odontologų asociacijų, SAM komisijų, sprendžiančių vaikų burnos sveikatos klausimus, nariai. Klinikos darbuotojai bendradarbiauja su Europos šalių odontologais ir mokslininkais.
Klinikoje konsultuojami pacientai iš visos Lietuvos dėl ankstyvos vaikystės dantų ėduonies, sudėtingų dantų traumų, nekariozinės kilmės dantų kietųjų audinių susirgimų, sergantys periodonto, burnos gleivinės ligomis. Taip pat konsultuojami pacientai, turintys retas genetines ligas, kurių išraiška burnoje pasireiškia įgimtomis dantų anomalijomis. Konsultuojami ir gydomi pacientai, sergantys sunkiomis bendrinėmis ligomis ir turintys burnos sveikatos sutrikimų. Atliekamas vaikų iki 3 metų amžiaus, su sunkios eigos ankstyvo daugybinio ėduonies forma, bei vaikų, turinčių fizinę bei psichinę negalią bei sergančių bendrinėmis ligomis, gydymas bendrojoje nejautroje.
Klinikoje atliekama profesionali burnos higiena. Panaudojant Streptococcus mutans, seilių buferinės talpos bei seilių tėkmės testus, įvertinama individuali paciento dantų ėduonies atsiradimo rizika, atliekamas jo aktyvumo monitoringas. Operacinis vaikų dantų ėduonies gydymas atliekamas laikantis minimalios invazijos metodikos.

BURNOS PRIEŽIŪROS IR VAIKŲ ODONTOLOGIJOS KLINIKA
J. Lukšos-Daumanto g. 6
50106
Gydytojų odontologų padėjėjų Tel. +37037792992
El. p. burnos.prieziuros.klinika@kaunoklinikos.lt 

Klinikos administratorė Ina Motiejūnienė
Tel. +37037411636
El. p. ina.motiejuniene@kaunoklinikos.lt

Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens dokumentą.
Registracija:
 +37037703370
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas.

Pakartotiniai vizitai pas vaikų odontologus vykdomi Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos telefonu: +37037792992, paskambinus spausti 2. 

Automobilius rekomenduojame statyti Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centro aikštelėje. Aikštelė mokama, atstumas iki Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos - 300 metrų.

Chirurginės operacijos/intervencinės procedūros:

 • Vaikų iki 3 metų amžiaus dantų gydymas bendrojoje nejautroje; 
 • vaikų iki 18 metų amžiaus, turinčių fizinę bei psichinę negalią bei sergančių bendrinėmis ligomis, dantų gydymas bendrojoje nejautroje;
 • apeksofikacija – danties išsaugojimas, esant nesusiformavusiai ar neužsidariusiai šaknies viršūnei ir žuvus pulpai;
 • apeksogenezė – dantų su nesusiformavusiomis šaknimis ar neužsidariusiomis viršūnėmis gydymas, siekiant išsaugoti gyvą šakninę pulpą;
 • dalinai vertikaliai išnirusio danties imobilizacija;
 • įmušto danties chirurginė ar ortodontinė repozicija, imobilizacija bei galimas šaknies kanalų gydymas;
 • danties šaknies lūžio repozicija, imobilizacija ar lūžgalių chirurginis pašalinimas;
 • sumušto danties imobilizacija, endodontinis gydymas;
 • danties vainiko lūžis – danties vientisumo atstatymas, siekiant  išlaikyti gyvybingą pulpą;
 • endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas;
 • gilaus ėduonies gydymas;
 • netiesioginis pulpos padengimas – siekiant išsaugoti danties pulpos gyvybingumą bei skatinant antrinio dentino gamybą;
 • nuolatinių dantų pulpito gydymas;
 • patologinė danties šaknies rezorbcija – danties išsaugojimas, išsivysčius dantų šaknų rezorbcijai po traumų ar kitų patologinių procesų;
 • paviršinio ėduonies gydymas;
 • pieninių dantų rovimas;
 • profesionalioji burnos higiena;
 • pulpektomija – pašalinimas uždegiminės  pulpos  iš danties vainiko ir šaknų kanalų;
 • pulpotomija – pašalinimas uždegiminės pulpos (nervų-kraujagyslių pluošto) vainikinės dalies, izoliuojant šakninę jos dalį;
 • danties dėl šoninio danties išnirimo repozicija, imobilizacija, endodontinis gydymas - danties atstatymas ir mobilizacija įtvaro pagalba, siekiant išsaugoti taisyklingą danties padėtį.

Terapinės paslaugos:

 • Virusinių ir bakterinių  burnos gleivinės susirgimų gydymas;
 • irigacijos dantenų, periodonto kišenių;
 • vietinės dantų ėduonies profilakikos priemonių taikymas – fluoro lako, fluoro želė aplikacijos ir kt.;
 • dantų balinimas;
 • oro abrazijos procedūros (dantų apnašų nuėmimas su smėliasrove) bei dantų poliravimas;
 • silantų dėjimas.

Kitos paslaugos:

 • būsimų tėvų mokymas apie burnos sveikatą ir mitybos ypatumus (dantis tausojanti mityba  bei  tėvų mokymas apie vaikų dantų priežiūra nuo 6 mėn. iki 6-8 metų (kol vaikui dantis valo tėvai);
 • pacientų mokymas apie dantų traumų profilaktiką;
 • pacientų mokymas apie individualią burnos higieną, patarimai pasirenkant individualios burnos higienos priemones;
 • pacientų su negalia mokymas apie individualią burnos higieną, parinkimas individualios burnos higienos priemonių;
 • informacinės medžiagos apie burnos ligų profilaktiką rengimas ir skleidimas visuomenei (knygos, informaciniai lakstinukai, paskaitos, video klipai).
   

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos kliniką sudaro klinikos ambulatorija. Klinikoje yra keturi klinikiniai kabinetai, kuriuose gydytojai vaikų odontologai teikia specializuotas vaikų odntologinės priežiūros paslaugas antriniame bei tretiniame sveikatinimo veiklos lygyje.

Pacientai į kliniką gali kreiptis dėl įvairių odontologinių ligų: dantų ėduonies, dantų traumų, pulpos bei periapikalinių audinių ligų, būtinos pagalbos, konsultacijos dėl dantų protezavimo, įgimtų veido ir žandikaulių ligų. Taip pat pacientai kreipiasi dėl gydymo bendrojoje nejautroje (pacientai su negalia, sunkiai bendraujantys ir kt.).

Klinikos gydytojai kartu su burnos higienistais teikia ir pirminę odontologinę pagalbą Kauno klinikų Šeimos klinikos pacientams iki 18 metų. Taip pat vykdomos dantų profilaktikos programos, tikrinami vaikų dantys 1-2 kartus per metus profilaktiškai, išduodami vaiko sveikatos pažymėjimai apie dantų ir žandikaulių būklę.

Klinikos gydytojai teikia ir pirminę odontologinę pagalbą Kauno klinikų Šeimos klinikos pacientams iki 18 metų. Vykdomos dantų profilaktikos programos, tikrinami vaikų dantys 1-2 kartus per metus profilaktiškai, išduodami vaiko sveikatos pažymėjimai apie dantų ir žandikaulių būklę.

Burnos higienistai atlieka profesionalią burnos higieną vaikams ir suaugusiems pacientams, prisirašiusiems prie Kauno klinikų Šeimos klinikos.
 

Klinikos darbuotojai vykdo projektą: „Vaikų burnos sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimas sukuriant ir įdiegiant metodines rekomendacijas odontologinės priežiūros sistemai vystyti“ (Nr. 08.4.2-ESFA-V-622-01-0003). Projektas yra dalis Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.2-ESFA-V-622 „Vaikų ligų, traumų ir nelaimingų atsitikimų profilaktika, sveikatos priežiūros paslaugų vaikams prieinamumo ir kokybės gerinimas“ lėšų bendrai finansuojamo projekto.
Taip pat vykdomi projektai:
1.    „Mažus vaikus auginančių mamų nuomonė apie burnos sveikatą ir jų įpročiai“, bendradarbiaujama su Turku Universitetu (Suomija).
2.    „Intensyvios terapijos slaugytojų požiūris ir įgūdžiai atliekant pacientų burnos priežiūrą“ bendradarbiaujama su Bergeno Universitetu (Norvegija).

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos darbuotojai vykdo odontologijos fakulteto mokslinių tyrimų krypties „Veido, žandikaulių ir burnos patologija“ temą:“ Vaikų ir suaugusių dantų ėduonies ir apydančio ligų etiopatogenezės, epidemiologijos bei profilaktikos ar gydymo metodų analizė. 
 

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje studijuoja LSMU Odontologijos fakulteto odontologijos ir burnos higienos programų studentai. Odontologijos specialybės III, IV ir V kurso studentai studijuoja odontologinių ligų profilaktiką ir vaikų odontologiją. Burnos higienos specialybės I-IV kurso studentai studijuoja odontologinių ligų profilaktiką įvairių amžiaus grupių pacientams, profesionalią burnos higieną. Klinikoje taip pat vykdoma vaikų odontologijos rezidentūros programa.

Klinikoje tobulinasi šalies bendros praktikos odontologai ir odontologai specialistai bei burnos higienistai. Gydytojams odontologams siūloma rinktis tokias tobulinimosi kursų temas:

 • Nekarioziniai dantų pažeidimai: diagnostika, gydymas ir profilaktika;
 • Odontologinių ligų profilaktika;
 • Vaikų dantų traumos;
 • Burnos higienistams siūloma pagilinti žinias tema „Odontologinių ligų profilaktika ir profesionali burnos higiena“.

Yra išleista keletas vadovėlių ir metodinių priemonių studentams, burnos higienistams ir gydytojams odontologams.

Klinikos vadovas

prof. dr. Julija Narbutaitė
Gydytoja vaikų odontologė
Tel. +37037411236
El. p.: julija.narbutaite@kaunoklinikos.lt

Gydytojai:

Doc. Vilija Andriuškevičienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: vilija.andruskeviciene@lsmuni.lt
Konsultuoja vaikų odontologinių ligų klausimais.

Prof. Eglė Bendoraitienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: egle.bendoraitiene@lsmuni.lt
Konsultuoja vaikų burnos ligų ir burnos ligų profilaktikos klausimais.

Rūta Grigalauskienė
Gydytoja vaikų odontologė
El. p.: ruta.stankūnaite@lsmuni.lt

Skaistė Ižganaitienė
Burnos higienistė
Tel. +37037792992
El. p.: galinyte.skaiste@lsmuni.lt

Živilė Matulaitienė
Gydytoja odontologė
El. p.: zivile.matulaitiene@lsmuni.lt
Specializacija: sudėtingų endodontijos atvejų sprendimo būdai ir galimybės.

Ina Motiejūnienė
Klinikos administratorė ir vyresnioji gydytojo odontologo padėjėja
Tel. +37037411636
El. p.: ina.motiejuniene@kaunoklinikos.lt

Jaunė Razmienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: jaune.razmiene@lsmuni.lt
Konsultuoja profilaktikos ir dantų ėduonies gydymo klausimais.

Sandra Petrauskienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037388192
El. p.: sandra.zemgulyte@fc.lsmuni.lt
Konsultuoja dantų ėduonies uždegiminių komplikacijų klausimais.

Doc. Kristina Saldūnaitė-Mikučionienė
Burnos higienistė
Tel. +37037792992
El. p.: kristina.saldunaite@lsmuni.lt

Prof. Eglė Slabšinskienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: egleslabinskiene@lsmuni.lt
Teikia antrinio ir tretinio lygio vaikų odontologo konsultacijas, bei skubią pagalbą dantų ėduonies uždegiminių komplikacijų ir vaikų dantų traumų atvejais.

Doc. Ingrida Vasiliauskienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037388069
El. p.: ingrida.vasiliauskiene@lsmuni.lt
Konsultuoja vaikų odontologinių ligų klausimais.

Doc. Jūratė Zūbienė
Burnos higienistė
Tel. +37037792992
El. p.: jurate.zubiene@lsmuni.lt

Miglė Žemaitienė
Gydytoja-vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: migle.zemaitiene@lsmuni.lt
Konsultuoja ir gydo vaikų ėduonį bei jo komplikacijas.

Eglė Stancevičienė
Gydytoja vaikų odontologė
Tel. +37037792992
El. p.: eglekiud1108@kmu.lt
 

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika
Registratūros tel. +370 37 703370 , gydytojo odontologo padėjėjai 8 - 37 792992
Pareigos Medikas Kab. I II III IV V
Gydytoja vaikų odontologėProfesorė Julija Narbutaitė205 kab.10 - 1510 - 15
Gydytoja vaikų odontologėProfesorė Eglė Slabšinskienė109 kab.9 - 1710 - 17 10 - 16
Gydytoja vaikų odontologėDocentė Vilija Anduškevičienė109 kab.9 - 139 - 1311 - 169 - 15
Gydytoja vaikų odontologėProfesorė Eglė Bendoraitenė109 kab.12 - 1610 - 16
Gydytoja vaikų odontologėDocentė Ingrida Vasiliauskienė109 kab.8 - 138 - 138 - 1313 - 16
Gydytoja vaikų odontologėLektorė Miglė Žemaitienė109 kab.8 - 1312 - 188 - 12
Gydytoja vaikų odontologėLektorė Jaunė Razmienė110 kab.9 - 12
Gydytoja vaikų odontologėLektorė Sandra Petrauskienė205 kab.8 - 148 - 13
Gydytoja vaikų odontologėLektorė Rūta Grigalauskenė205 kab.11 - 1210 - 12
Gydytoja odontologėLektorė Živilė Kristina Matulaitienė101 kab.8:30 - 138:30 - 12
Gydytoja vaikų odontologėAsistentė Eglė Stancevičienė109 kab.8:30 -168:30 - 11
Burnos higienistėDocentė Jūratė Zūbienė203 kab.11 - 1512 - 1611 - 16
Burnos higienistėAsistentė Skaistė Ižganaitienė203 kab.16 -1710 - 13
Burnos higienistėDocentė Kristina Saldūnaitė - Mikučionienė203 kab.8 - 1213 - 1815 - 187:30 - 14
Burnos higienistėAsistentė Ieva Kudirkaitė - Šadė204 kab.13 - 17

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X