Naujienos

Kovos su neinfekcinėmis ligomis iniciatyva

Osle įvykusiame susitikime pradėta įgyvendinti iniciatyva, kuria siekiama užkirsti kelią vėžiniams susirgimams ir neinfekcinėms ligoms. Projektą „JAPreventNCD“ finansuoja Europos Sąjunga, o jo biudžetas – 95,5 mln. eurų, t. y. 20 proc. viso ES sveikatos biudžeto.  Šis novatoriškas projektas sutelkia 25 valstybes bendroms pastangoms spręsti didėjančią tarpvalstybinę neinfekcinių ligų naštą.

Kelios minutės skirtos kraujo donorystei gali padovanoti gyvenimą

Sausio pabaigoje iškilmingoje Kauno klinikų Kraujo centro donorų pagerbimo šventėje įteikti 77 Lietuvos nusipelniusiojo donoro pažymėjimai ir suteikti 28 Garbės donoro vardai. Tarp pastarųjų – ir Gediminas Vasiliauskas, Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojas pulmonologas. Jis kraujo paaukojo daugiau nei 50 kartų ir savo pavyzdžiu įkvėpė ne vieną kolegą.

Kokios inovacijos yra retų ligų gydyme?

Inovacijos – tai naujų būdų ir metodų ieškojimas, siekiant pagerinti teikiamas paslaugas. Medicinoje – nuo diagnostikos iki gydymo – vis dažniau susiduriama su naujais paslaugų teikimo metodais. Antanas Montvila, Kauno klinikų Inovacijų vertinimo ir diegimo tarnybos vadovas bei Radiologijos klinikos gydytojas radiologas, sako, kad inovacijos apima kiekvieną medicinos sritį ir kartais to net nepastebime. Daugiau apie medicinoje ir retų ligų gydyme taikomas inovacijas kalba A. Montvila.

Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women‘s Association of Vilnius) narės nepamiršta Kauno klinikų pacienčių, sergančių krūties vėžiu. Jos, kaip ir kasmet, įteikė šioms moterims dovanas – 70 krūties audinio žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami išplitusio naviko, esančio krūtyje, riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, dažnai navikas visai išnyksta.

Anesteziologijos klinikoje naujas gydymo metodas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmą

Kauno klinikų Anesteziologijos klinikoje pirmą kartą atlikta nauja skausmo valdymo procedūra – perkutaninė epidurinė neurolizė, praplečianti pacientų, patiriančių lėtinį skausmą, gydymo spektrą. Prof. Andrius Macas, Anesteziologijos klinikos vadovas pastebi, kad naujoji procedūra yra minimaliai invazyvi ir veiksmingai šalina epiduriniame lygmenyje esančias sąaugas.

Telemedicinos galimybės gydant retas ligas

Telemedicina – sveikatos priežiūros teikimas ir palaikymas, naudojant komunikacijos technologijas ir elektroninę informaciją, kai dalyvius skiria atstumas. Telemediciną galima skirstyti į du būdus: sinchroninį, kai pacientas konsultuojamas realiu laiku bei asinchroninį, kuomet atsakymai apie sveikatos būklę gali būti pateikiami vėliau, pavyzdžiui, po gautų tyrimo rezultatų. Daugiau apie telemedicinos galimybes ir jų pritaikymą pasakoja Gailė Damulevičiūtė, Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytoja rezidentė ir Telemedicinos centro koordinatorė.

Ką svarbu žinoti apie širdies vožtuvų ligas?

Širdies vožtuvų ligos – dažnos ir galinčios paveikti bet kurį iš keturių širdies vožtuvų bei sukelti komplikacijas, jei nėra laiku diagnozuotos ir gydomos. Dr. Kasparas Briedis, Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytojas kardiologas, pabrėžia, kad ankstyvas simptomų atpažinimas ir tinkamas gydymas gali išsaugoti žmogaus gyvybę bei užkirsti kelią klastingos širdies ligos progresavimui.

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie prabus iš anestezijos. „Anesteziologija – ypatingai sparčiai besivystanti mokslo ir praktikos sritis. Nauji medikamentai, stebėsenos metodai, inovatyvūs sprendimai bei paciento saugumo ir anesteziologinės kultūros augimas skatina gydytojus anesteziologus reanimatologus sparčiai tobulėti, – teigia prof. Andrius Macas, Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas. – Šalia paciento nuolat būna didelė komanda, kuri pasiruošusi daryti viską, kad šia patirtimi jis būtų kuo labiau patenkintas.“

Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinika – draugiška vaikams. Čia aplinka adaptuota pagal jų poreikius ir atsižvelgiant į emocinės gerovės svarbą. Pastebima, kad vien tik žinia apie operacijos poreikį tiek pačiam mažajam pacientui, tiek tėvams sukelia daug nerimo ir streso. Dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė, klinikos Vaikų chirurgijos skyriaus vadovė, teigia, kad tuo pačiu labai svarbu patiriamą stresą kuo anksčiau sumažinti. 

Visuotinis naujagimių tikrinimas – vienas tyrimas, leidžiantis ištirti 12 ligų

Visuotinis naujagimių tikrinimas – visuomenės sveikatos programa, kurios tikslas nustatyti ligas naujagimiams dar iki simptomų pasireiškimo ir pradėti gydymą, kad būtų galima išvengti ligos paūmėjimo ar komplikacijų. Daugiau apie šią vykdomą programą kalba Rasa Traberg, Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos gydytoja genetikė, ir doc. Rūta Navardauskaitė, Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė, gydytoja vaikų endokrinologė.

Vaikų vidurių užkietėjimas: problema, į kurią dažnai neatkreipiama dėmesio

Daugelis šeimų susiduria su vaikų vidurių užkietėjimu ir su juo susijusiomis komplikacijomis. Skaičiuojama, kad per paskutinį dešimtmetį iš visų apsilankymų pas vaikų ligų gydytojus net 3-10 proc. yra susiję su šia būkle. Jurgita Gailienė, Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja vaikų chirurgė, atkreipia dėmesį, kad jis pasireiškia skirtingu etapu kas trečiam vaikui.

Ankstesnis 1 2 3 ... 59 Sekantis

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X