Apie Kauno klinikas

Tradicijos ir inovacijos kuria galimybes

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra didžiausia daugiaprofilinė gydymo įstaiga Lietuvoje. Ilgametės tradicijos su diegiamomis inovacijomis suteikia didesnes galimybes ir ligoninės personalui, ir pacientams. Universiteto ligoninė – tai vieta, kur pacientai gauna aukščiausios kokybės pagalbą, o medikai turi geriausias sąlygas suderinti mokslinį ir praktinį darbą. 

Kauno klinikų steigėjai ir dalininkai yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Patirtis

Daugiau nei prieš 80 metų pradėjusi veikti ligoninė yra aukščiausio lygio medicinos paslaugas teikianti įstaiga, kurioje dera klinikinė praktika, moksliniai tyrimai ir medicinos studijos. Kauno klinikos yra atviros visos Lietuvos žmonėms, čia teikiamos itin aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugos visiems čia besikreipiantiems.

Pažanga

Kauno klinikos aprūpintos šiuolaikine diagnostikos aparatūra ir gydymo priemonėmis. Čia sėkmingai diagnozuojamos ir gydomos sunkiausios ir rečiausios ligos, atliekamos itin sudėtingos operacijos. Kauno klinikose dirba daugiau nei 1200 aukštos kvalifikacijos gydytojų, beveik 2,4 tūkst. slaugos specialistų ir beveik tūkstantis gydytojų rezidentų. Kasmet Kauno klinikų ambulatoriniuose padaliniuose apsilanko daugiau nei 1,3 mln. pacientų, daugiau nei 91 tūkst. gydomi stacionare. Kauno klinikos yra moderni gydymo įstaiga, kurioje klinikinę praktiką derinant su mokslo bei studijų plėtra, įdiegiamos pažangiausios šiuolaikinės technologijos.

Pagarba

Kauno klinikos – tai ligoninė, kurioje kiekvienas pacientas yra svarbus. Pacientai iš visos Lietuvos, sergantys įvairiomis ligomis, Kauno klinikose gauna reikiamą pagalbą ir tinkamą gydymą. Ligoninės tikslas yra patenkinti pacientų, darbuotojų, studentų, dėstytojų bei mokslininkų poreiklius. 

  • Moderni medicininė ir socialiai atsakinga pagalba sudėtingiausiems pacientams.
  • Naujos žinios ir geriausia patirtis studentams ir sveikatos priežiūros specialistams.
  • Pasaulinės reikšmės moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra.
  • Motyvuojančios darbo ir socialinės sąlygos.

Gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę, ugdyti ambicingus ir nuolat tobulėjančius sveikatos priežiūros specialistus, kurti ir diegti moksliniais tyrimais pagrįstas inovacijas.

1. Sveikatos priežiūros plėtros prioritetinės sritys:

  • Sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimas. 
  • Sergamumo ir mirtingumo nuo smegenų kraujotakos ligų mažinimas.
  • Onkologinių susirgimų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo užtikrinimas.
  • Sužalojimų ir mirštamumo nuo išorinių priežasčių mažinimas.
  • Motinos ir vaikų sveikatos stiprinimas, ligų profilaktika bei efektyvus gydymas. 

2. Bendradarbiavimo skatinimas su universitetų ir regioninėmis ligoninėmis bei kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis. 
3. Modernios diagnostikos ir terapijos, mažai invazinės chirurgijos ir transplantologijos vystymas. 
4. Pagalbos sergantiems retomis ligomis vystymas. 
5. Kauno klinikų atstovų aktyvus dalyvavimas formuojant šiuolaikinius visuomenės lūkesčius atitinkančią Lietuvos sveikatos sistemą.

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X