Onkologijos ir hematologijos klinika

Klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037787326 (Administratorės)
El. paštas onkologijos.klinika@kaunoklinikos.lt
Registracija pas gydytojus tel. +37037703370
Chemoterapijos dienos stacionaro registratūros tel. +37037327199

Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
https://ipr.esveikata.lt 
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 
Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojai pacientus konsultuoja Ambulatoriniame diagnostikos centre.

Pacientai, kuriems pirmą kartą nustatytas arba įtartas vėžys, gydytojo onkologo konsultacijai registruojami pirmumo tvarka. Registracijai būtinas gydytojo siuntimas.

 

Onkologijos ir hematologijos klinikos pagrindinė funkcija – teikti kvalifikuotas, specializuotas onkologijos ir hematologijos paslaugas onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergantiems pacientams Kauno klinikų ir jų filialo Onkologijos ligoninės skyriuose. Klinikos organizacinę struktūrą sudaro penki skyriai ir trys sektoriai. Gydytojai onkologai-radioterapeutai, gydytojai onkologai chemoterapeutai ir gydytojai hematologai bei transfuziologai dirba Kauno klinikose ir filiale Onkologijos ligoninėje rotacijos principu. Onkologijos ir hematologijos klinika teikia antrines ir tretines stacionarines bei ambulatorines onkologijos ir hematologijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų medicinos normų apimtimi ir reikalavimais, vykdo pacientų stebėseną, teikia paliatyvios pagalbos paslaugas Paliatyvios onkologijos skyriuje, dalyvauja pedagoginėje ir mokslinėje veikloje. Lietuvos sveikatos mokslų universitete 2011 m. buvo įkurtas Medicinos akademijos, Medicinos fakulteto (LSMU MA MF) Onkologijos institutas. Onkologijos institutas vienija Onkologijos ir hematologijos kliniką bei Onkologijos mokslo laboratoriją. Institute numatomos prioritetinės onkologijos plėtros kryptys, siekiama užtikrinti savalaikės vėžio diagnostikos ir moksliniais pasiekimais pagrįsto gydymo prieinamumą, vystomas mokslinis tiriamasis darbas onkologijos ir hematologijos srityse bei onkologijos mokymas visose studijų pakopose, į klinikinę praktiką diegiami nauji vėžio diagnostikos ir gydymo metodai.

ONKOLOGIJOS IR HEMATOLOGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037787326
El. p. onkologijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Slaugos vadovė Jurgita Druktenienė
Tel. +37037326344
El. p. jurgita.drukteniene@kaunoklinikos.lt

Administratorė Vaida Staskonė
Tel. +37037787326
El. p. vaida.staskone@kaunoklinikos.lt

Administratorė Evelina Treigytė
Tel. +37037787326
El. p. evelina.treigyte@kaunoklinikos.lt 

Socialinė darbuotoja Rima Adomaitienė
Tel. +37037326645
El. p. rima.adomaitiene@kaunoklinikos.lt 

Medicinos psichologė Neringa Eimutienė
Tel. +37037326162
El. p. neringa.eimutiene@kaunoklinikos.lt

Kliniką sudaro Onkologijos skyrius, Spindulinės terapijos skyrius, Hematologijos skyrius, Paliatyvios terapijos skyrius, Konservatyvios medicinos skyrius, Onkologijos mokslo laboratorija, kuri yra LSMU MA MF Onkologijos instituto struktūroje.

Onkologijos skyriaus vadovė prof. Rasa Jančiauskienė
Tel. +37037326807
El. p. rasa. janciauskiene@kaunoklinikos.lt
Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Ingrida Šilėnienė
Tel. +37037327155
El. p. ingrida.sileniene@kaunoklinikos.lt

Spindulinės terapijos skyrius
Spindulinė terapija – vienas iš svarbiausių onkologinių ligų gydymo metodų. Spindulinio gydymo tikslas – sunaikinti naviką jonizuojančiosios spinduliuotės doze, bet apsaugoti sveikus audinius ir taip užtikrinti paciento gyvenimo kokybę. Ligonių gyvenimo trukmė ir kokybė priklauso nuo tikslaus švitinimo tūrio, taikytos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės bei sveikų organų ir audinių apsaugojimo, kad būtų išvengta spindulinio gydymo komplikacijų. Šių uždavinių sprendimas susijęs su spindulinės terapijos įrangos tobulėjimu. Paskutinio dešimtmečio spindulinės terapijos įrangos modernizavimas Kauno klinikose leidžia mums prilygti pasaulyje priimtiems spindulinės terapijos standartams.
Šiandien spindulinės terapijos skyriuje dirba sudėtinga medicininė įranga – specializuotas, tik spindulinei terapijai skirtas kompiuterinis tomografas, trimatės gydymo planavimo sistemos, dozimetrinė ir kokybės kontrolės užtikrinimo sistemos. Pagrindiniai gydymo aparatai – 3 linijiniai greitintuvai. Šie aparatai aprūpinti ne tik sudėtingomis jonizuojančios spinduliuotės pluoštą modifikuojančiomis priemonėmis. Juose yra įmontuoti konusinio pluošo kompiuteriniai tomografai. Tokia įrangos konfiguracija leidžia kiekvienos spindulinės terapijos procedūros metu patikslinti švitinamo taikinio erdvinę padėtį ir pakoreguoti švitinimo planą. Tai vaizdais valdoma spindulinė terapija, kurios dėka ypatingai tiksliai apšvitinamas navikinis židinys.
Pirmieji Lietuvoje pradėjome taikyti ypatingai sudėtingas spindulinės terapijos procedūras – stereotaksinę radiochirurgiją. Radiochirugija skirta mažų, sunkiai pasiekiamose kūno vietose esančių navikinių (o kartais ir nenavikinių) židinių sunaikinimui. Radiochirurgija atsirado beveik prieš 50 metų ir buvo taikoma intrakranialinių navikų gydymui, tačiau paskutiniu metu sėkmingai taikoma ir kitoms kūno vietoms. Stereotaksinė radiochirurgija taikoma galvos smegenų, plaučių, kasos, kepenų, stuburo navikų gydymui.
Kitas spindulinės terapijos metodas – brachiterapija, kai nedidelis jonizuojančios spinduliuotės šaltinis tiesiogiai įvedamas į naviko židinį ar pažeistą organą. Turima įranga bei patyrimas leidžia gydyti ginekologinius, priešinės liaukos, galvos-kaklo navikus. Pirmieji Lietuvoje įdiegėme priešinės liaukos vėžio brachiterapiją mažos dozės galios Jodo125 radioaktyviais šaltiniais, vėliau brachiterapiją didelės dozės galios šaltiniais.
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis spindulinė terapija taikoma 50-60 procentų onkologinėmis ligomis sergančių pacientų. Gerėjant ankstyvai onkologinių susirgimų diagnostikai, laiku nustačius ankstyvąsias vėžio stadijas (I ir II), yra didesnė galimybė taikyti radikalią spindulinę terapiją.

Taikomi šiuolaikiniai spindulinės terapijos metodai:
3D pritaikomoji spindulinė terapija, kuomet navikas apšvitinamas tiksliai pamatuota spindulių doze, apsaugant gretimus organus ir audinius.
Moduliuoto intensyvumo spindulinė terapija (IMRT) – naujos kartos 3D spindulinė terapija, kuomet radiacijos intensyvumas papildomai moduliuojamas, fotonų pluoštus padalijant į dešimtis mažesnių elementų – srautų.
Vaizdais valdoma spindulinė terapija (IGRT), kuomet spindulių pluoštas pritaikomas prie judančių paciento organų.
Suderintas chemospindulinis gydymas, kuomet poveikis navikui sustiprėja derinant 2 gydymo metodus.
Prostatos vėžio brachiterapija pastoviais implantais, mažos dozės galios - Jodo 125 šaltiniais.
Priešinės liaukos vėžio brachiterapija, panaudojant didelės dozės galios Ir 192 šaltinį.
Optimizuota onkoginekologinių ligų brachiterapija, įdiegiant naujus planavimo metodus, panaudojant kompiuterine tomografija paremtą gydymo planavimą.
Kombinuotas galvos-kaklo navikų gydymas, suderinant išorinę spindulinę terapiją, brachiterapiją ir chemoterapiją.
Radiochirurgija – stereotaksinė radioterapija intra bei ekstra kranialinei patologijai gydyti.
Spindulinės terapijos skyriaus vadovas dr. Laimonas Jaruševičius
Tel. +37037326133
El. p. laimonas.jarusevicius@kaunoklinikos.lt
l.e.p. vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Asta Rapulskytė
Tel. +37037326115
El. p. asta.rapulskyte@kaunoklinikos.lt

Spindulinės terapijos vyresnioji radiologijos technologė Rimantė Damašauskienė

Hematologijos skyrius
Hematologijos skyriuje diagnozuojamos ir gydomos įvairios hematologinės ligos:
Piktybinės kraujo ligos (Hodžkino ir ne Hodžkino limfoma, ūmi ir lėtinė leukemijos, mielominė liga, mielopoetinė displazija, tikroji policitemija, pirminė mielofibrozė, esencialinė trombocitemija ir kitos)
Krešėjimo sutrikimų ligos (hemofilija A ir B, von Wilebrando liga, VII faktoriaus trūkumas, įgyta hemofilija, protrombino komplekso patologija ir kitos)
Įvairios anemijos ir trombocitopenijos ir kiti hematologiniai susirgimai.
Hematologinių ligų diagnostikai pasitelkiami pažangiausi laboratoriniai, patologiniai, genetiniai-molekuliniai ir radiologiniai (įskaitant positronų emisinę tomografiją) metodai. Taikomi modernūs gydymo būdai biologine (imuno) ir taikinių terapija, moderniausios chemoterapijos schemos, spindulinė terapija. Esant reikalui, perpilami reikalingi kraujo komponentai, atliekamas infekcinių komplikacijų gydymas antibiotikoterapija, skiriamas šiuolaikinis palaikomasis gydymas, enterinės ir parenterinės mitybos užtikrinimas.
2014 metais įkurtas Hemofilijos ir koaguliopatijų centras, kuris koordinuoja sergančių hemofilija ir kitomis koaguliopatijomis pacientų diagnostikos, gydymo, reabilitacijos programas.
2014 m. užbaigus onkologijos ir hematologijos korpuso rekonstrukciją, bendrame Hematologijos skyriuje moderniose palatose šiuo metu yra 30 lovų. Aukštų dozių chemoterapijos sektoriuje yra 7 vienvietės ir 2 dvivietės palatos kuriose yra atskiri sanitariniai mazgai, laminarinė teigiamo spaudimo filtruoto oro tėkmė, paciento gyvybinių funkcijų monitoravimo įrenginiai.
Nuo 2015 metų vasaros Hematologijos skyriuje yra atliekamos autologinės kaulų čiulpų transplantacijos.
Hematologijos skyriuje, konsultacinėje poliklinikoje ir dienos chemoterapijos stacionare dirba 11 kvalifikuotų gydytojų hematologų, kurie nuolat tobulinasi tarptautinėse konferencijose, kongresuose, stažuotėse Vokietijoje, Švedijoje, Anglijoje: domisi hematologinių susirgimų diagnostikos ir gydymo naujovėmis bei savo kasdieninėje praktikoje taiko naujausius gydymo metodus.
Hematologijos skyriaus vadovas doc. Rolandas Gerbutavičius
Tel. +37037326779
El. p. rolandas.gerbutavicius@kaunoklinikos.lt
Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Danguolė Mockeliūnienė
Tel. +37037327150
El. p. danguole.mockeliuniene @kaunoklinikos.lt

Kraujo banko ir transfuziologijos sektorius
Kraujo banko ir transfuziologijos sektorius priklauso Hematologijos skyriui. Sektoriaus veiklos sritys:
Kauno Klinikų padalinių aprūpinimo kraujo komponentais organizavimas
Transfuzijų atlikimo kontrolė ligoninės padaliniuose
Gydytojų transfuziologų konsultacijos įvairiais transfuzinės medicinos klausimais
Personalo kvalifikacijos transfuzinės medicines srityje kėlimas.
Kraujo banko ir transfuziologijos sektoriaus vadovė dr. Diana Remeikienė
Tel. +37037326303
El. p. diana.remeikiene@kaunoklinikos.lt

Onkologijos mokslo laboratorija
Tyrimų kryptys Onkologijos mokslo laboratorijoje:
Naujų krūties vėžio prognozinių biožymenų paieška. Tiriama genetinių veiksnių įtaka krūties vėžio patogenezei, analizuojama jų prognostinė vertė.
Mieloproliferacinių ir limfoproliferacinių ligų molekulinių prognozinių žymenų tyrimai. Ieškoma naujų biožymenų, leisiančių prognozuoti onkohematologinių ligų eigą.
Genetinių polimorfizmų sąsajų su nuovargiu, depresija, skausmo suvokimu ir atsaku į analgetikus analizė.
Vaistų poveikio tyrimai ląstelių kultūrų modeliuose. Įvairių vaistų priešvėžinio poveikio molekulinių mechanizmų išaiškinimas, potencialiai leisiantis individualizuoti gydymą bei sukurti efektyvesnius vaistų derinius.
Radiobiologiniai tyrimai. Vėžinių ląstelių atsako į jonizuojančią spinduliuotę bei šio atsako molekulinių mechanizmų analizė.
Vedėja dr. Rasa Ugenskienė
Tel. +37037787317

Paliatyvios onkologijos skyrius
Paliatyviosios onkologijos skyrius yra Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos padalinys, Kauno klinikų filiale Onkologijos ligoninėje įsteigtas 2006 m. Stacionare yra 80 lovų. Skyriuje teikiamos paliatyvaus onkologinių ligonių specifinio gydymo (paliatyviosios spindulinės terapijos, chemoterapijos), taip pat paliatyvios pagalbos stacionare paslaugos. Paliatyvioji pagalba - ligonio, sergančio pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ar jas lengvinančios, padedančios spręsti kitas fizines, psichosocialines ir dvasines problemas.
Indikacijos stacionarizavimui į Paliatyvios onkologijos skyrių:

1. Išplitęs ir/ar metastazavęs vėžinis procesas, kuriam reikalingas paliatyvus specifinis priešvėžinis gydymas- paliatyvi spindulinė terapija į kaulų, galvos smegenų metastazes ir pan.

2. Konsultuojama dėl ryškaus skausminio sindromo dėl vėžinio proceso, sudaromas konservatyvaus skausmo gydymo planas, esant reikalui, atliekamos invazinės skausmą malšinančios procedūros.

3. Išplitęs ir/ar metastazavęs vėžinis procesas, reikalingas trumpalaikio aktyvaus simptominio gydymo- pleurito, ascito punkcija, anemijos, elektrolitų balanso korekcija prieš numatomą specifinį gydymą.

4. Ūminės būklės onkologijoje, reikalingos skubaus specifinio gydymo.5.paliatyvi pagalba stacionare (10 lovų).
Skyriuje dirba įvairių specialybių gydytojai: onkologai-chemoterapeutai, onkologai-radioterapeutai, ausų-nosies-gerklės gydytojas, terapeutai. Taip pat - socialinė darbuotoja, bendrosios praktikos slaugytojos, pagalbiniai darbuotojai. Kol kas tai vienintelis Lietuvoje tokias paslaugas teikiantis stacionarus onkologijos skyrius. Per metus skyriuje gydoma virš 1300 onkologinių ligonių. Skyriaus gydytojai konsultuoja ligonius 3 Ambulatorinio sk. kabinetuose. Vykdomos ir ambulatorinės vėžio sukelto skausmo konservatyvaus gydymo konsultacijos.
Paliatyvios onkologijos skyriaus vadovė doc. Dalia Skorupskienė
Tel. +37037346490
El. p.dalia.skorupskiene@kaunoklinikos.lt
Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Aušra Raudonytė
Tel. +37037346494
El. p. ausra.raudonyte@kaunoklinikos.lt

Konservatyvios onkologijos skyrius
Konservatyvios onkologijos skyrių sudaro Chemoterapijos sienos stacionaro poskyris, Spindulinio gydymo sektorius.
Konservatyvios onkologijos skyrius yra Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos padalinys, kuris veikia filiale Kauno Onkologijos ligoninėje. Konservatyviosios onkologijos skyrių sudaro stacionarinis poskyris, kuriame yra 65 lovos, chemoterapijos dienos stacionaras, kuriame yra 20 lovų bei patogių atlošiamųjų fotelių ir spindulinio gydymo sektorius. Kasmet stacionare gydoma apie 2000 pacientų, chemoterapijos dienos stacionare – apie 4 tūkstančiai pacientų, sergančių įvairių tipų piktybiniais navikais. Konservatyvios onkologijos skyriuje taikomi šiuolaikiniai chemoterapijos, biologinės terapijos, taikinių terapijos, spindulinės terapijos metodai, pacientui suteikiamos aukščiausios kvalifikacijos reikalaujančios paslaugos. Gydymo taktika parenkama kiekvienam pacientui individualiai daugiadalykės komandos sprendimu. Daugiadalykę komandą sudaro patyrę chirurgai, onkologai radioterapeutai, onkologai chemoterapeutai, gydytojas patologas, gydytojas radiologas.

Konservatyviosios onkologijos skyriuje skiriami šie gydymo metodai:
Šiuolaikinė įvairių rūšių chemoterapija, biologinė ir taikinių terapija
Chemoterapijos dienos stacionare chemoterapija skiriama per infuzines chemoterapines pompas
Suderintas chemospindulinis gydymas
Piktybinių ligų sisteminio gydymo komplikacijų gydymas
Mitybos nepakankamumo gydymas
Kraujo komponentų (eritrocitų masės, trombocitų masės ir kt.) transfuzijos
Konservatyviosios onkologijos skyriuje dirba administratorius, gydytojai onkologai chemoterapeutai, radioterapeutai, hematologai, bendrosios praktikos slaugytojos, kineziterapeutai. Socialinis darbuotojas konsultuoja nedarbingumo, reabilitacijos ir socialinės pagalbos klausimais. Esant reikalui, dirbantis psichologas suteikia psichologinę pagalbą onkologine liga sergančiajam pacientui.
Konservatyviosios onkologijos skyriuje vystomi ir atliekami moksliniai darbai bendradarbiaujant su LSMU Studentų moksline draugija, Lietuvos chemoterapeutų draugija. Didžiausias dėmesys sutelktas į optimalaus piktybinių navikų sisteminio gydymo analizę bei atliktų mokslinių klinikinių tyrimų rezultatų bei išvadų pritaikymą kasdieniniame darbe.
Konservatyvios onkologijos skyriaus vadovė doc. dr. Sigita Liutkauskienė
Tel. +37037346149
El. p. sigita.liutkauskiene@kaunoklinikos.lt
Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Regina Jagėlaitė
Tel. +37037346166
El. p. regina.jagelaite@kaunoklinikos.lt

Chemoterapijos dienos stacionaro poskyris
Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Ramunė Dereškevičienė
Tel. +37069702804
El. p. ramune.dereskeviciene@kaunoklinikos.lt

Spindulinio gydymo sektorius
Spindulinio gydymo sektorius – modernus, šiuolaikine įranga aprūpintas ligoninės skyrius. Pagrindinis skyriaus tikslas – kruopštus ir saugus onkologinių susirgimų gydymas, taikant išorinę spindulinę terapiją. Sektoriuje dirba gydytojai onkologai – radioterapeutai, medicinos fizikai, radiologijos technologai. Spindulinio gydymo sektoriuje gydomi pacientai sergantys piktybiniais navikais ir neonkologiniais susirgimais, kuriems taikomas spindulinis gydymas – išorinė spindulinė terapija, rentgenoterapija. Daugiausiai gydomi pacientai sergantys odos, krūties, plaučių, kaulų, galvos – kaklo piktybiniais navikais.
Spindulinio gydymo sektoriaus vadovas Artūras Andrejaitis
Tel. +37037346249
El. p. arturas.andrejaitis@kaunoklinikos.lt
Vyresnioji radiologijos administratorė Jelena Paulauskienė
Tel. +37037346219
El. p. jelena.paulauskiene@kaunoklinikos.lt

LSMU MA Onkologijos institutas vienija Onkologijos ir hematologijos kliniką bei Onkologijos mokslo laboratoriją. Vystomi fundamentalieji ir taikomieji onkologijos mokslo tyrimai, plėtojamas bendradarbiavimas su Lietuvos ir užsienio šalių mokslo ir studijų įstaigomis, jaunimas skatinamas siekti mokslinės karjeros. Onkologijos mokslo laboratorijoje vykdomi onkologinių ligų molekulinių ir ląstelinių mechanizmų tyrimai, klinikoje vyksta inovatyvių vėžio gydymo metodų įdiegimas, tobulinimas, kūrimas, siekiant individualizuoti gydymą, šiuolaikinių technologijų plėtra. 

Pagrindinės mokslo vystymo kryptys:

  • Spindulinės terapijos optimizavimas gydant onkologines ligas
  • Solidinių navikų prognozinių ir predikcinių molekulinių žymenų paieška
  • Onkologinių ligų kancerogenezei svarbių genetinių ir imunologinių žymenų tyrimai
  • Onkologinių pacientų gyvenimo kokybės tyrimai
  • Mieloproliferacinių ir limfoproliferacinių ligų molekulinių prognozinių žymenų tyrimai
  • Transfuziologijos moksliniai tyrimai.

LSMU MA Onkologijos institutas dalyvauja Europos sąjungos Horizon 2020 mokslinių tyrimų projekte INSPIRE (angl. INfraStructure in Proton International Research), kuris yra  vykdomas  Mokslo ir inovacijų programų rėmuose, projekto Nr. 730983. 

Projekto INSPIRE tikslas yra integruoti įvairių Europos šalių protonų (angl. Proton beam therapy, PBT ) mokslinių tyrimų infrastruktūras, sukurti tarptautinę prieigą vykdyti protonų spindulinės terapijos  mokslinius tyrimus. Tarptautinės prieigos ir bendradarbiavimo dėka įmanoma vykdyti didelės apimties, kryptingus mokslinius tyrinėjimus, dalintis žiniomis bei patirtimi. Projektas buvo pradėtas vykdyti 2018 m. kovo 1 d. 

Onkologinių ligų spindulinis gydymas panaudojant protonų pluoštą yra naujas pažangus metodas, kuomet navikas ypatingai tiksliai apšvitinamas dalelėmis - protonų pluoštu reikiama doze, nesukeliant žalos aplinkiniams sveikiems audiniams bei organams. Didelės energijos protonų spindulinės terapijos įrangai, jos palaikymui, mokslui bei klinikinei praktikai Europoje skiriamos didžiulės investicijos. Šiuo metu protonų terapijos centai yra 11-oje  Europos valstybių. INSPIRE tikslas yra integruoti protonų centrų mokslinius tyrimus įvairiose srityse – nuo radiobiologijos iki medicinos fizikos bei klinikinio pritaikymo.  Tarptautinė prieiga prie INSPIRE suteikia Europos tyrėjams galimybę naudotis „moderniausio lygio“ mokslinių tyrimų infrastruktūra ir galimybėmis. INSPIRE  projektas suvienijo įvairių šalių mokslininkų pajėgas siekiant vykdyti jungtinę mokslinę veiklą protonų terapijos srityje. Sukurtas 17 partnerių konsorciumas. Vienas iš projekto iššūkių ir privalumų – tai tarptautinės prieigos sukūrimas tų šalių mokslininkams, kurie neturi galimybių dirbti protonų terapijos srityje. Tarptautinės prieigos ir jungtinių, koordinuojamų mokslinių tyrimų dėka šis projektas suteikia galimybes įsilieti į ryškiausių Europos mokslininkų gretas, ugdyti jaunąją kartą, vystyti mokslą, kuris yra reikšmingas klinikinei praktikai. 

LSMU MA Onkologijos instituto mokslininkai, dalyvaudami INSPIRE projekto Radiobiologijos mokslinių tyrimų grupėje, analizuoja kelių krūties vėžio ląstelių linijų (MCF-7 ir MDA-MB-231) radiorezistentiškumo problemą, apšvitinant jas fotonais LSMU ligoninėje Kauno klinikose ir protonais, pasinaudojant tarptautine prieiga. LSMU MA Onkologijos institutas, dalyvaudamas INSPIRE projekte, savo radiobiologiniais tyrimais įsilieja į bendrą fundamentalių bei klinikinių protonų spindulinės terapijos mokslinių tyrimų erdvę ir prisideda prie mokslo plėtros Europoje.

Su INSPIRE projektu detaliau galima susipažinti https://protonsinspire.eu/knowledge-hub tinklapyje. 
 

Šiuo metu Onkologijos ir hematologijos klinikoje vyksta 10 klinikinių tyrimų.
1. III fazės. Atsitiktinio parinkimo, dvigubai maskuotas, placebu kontroliuojamas tyrimas vertinant kopanlisibo veiksmingumą ir saugumą derinyje su rituksimabu asmenims su recydivuojančia vangios eigos neHodžkino limfoma (vNHL). Tyrėjai R. Gerbutavičius, E. Kėvalienė.
2. Esencine trombocitemija ir kitomis mieloproliferacinėmis neoplazmomis sergančiųjų pacientų registras. Tyrėjas R. Gerbutavičius.
3. Atsitiktinių imčių, dvigubai koduotas, daugiacentris tyrimas, skirtas denosumabui palyginti su zoledronine rūgštimi (Zometa®), gydant naujai diagnozuota daugybine mieloma sergančių tiriamųjų kaulų ligas. Tyrėjai R. Gerbutavičius. M. Rudžianskienė.
4. Daugiacentris, atviras, vienos šakos, IIIB fazės tarptautinis tyrimas, skirtas Obinutuzumabo vartojimo vieno arba kartu su chemoterapija, saugumui įvertinti tiriamiesiems asmenims, sergantiems ankcčiau negydyta arba recidyvavusia ar atsparia lėtine limfocitine anemija. Tyrėjai R.Gerbutavičius (pagr.tyrėjas), E. Kėvalienė, L. Neverbickienė
5. III fazės, atsitiktinės atrankos, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas klinikinis tyrimas, skirtas palyginti vaistinį preparatą BB1608 ir placebą, juos skiriant su kartą per savaitę vartojamu paklitakseliu, suaugusiems, anksčiau gydytiems asmenims, sergantiems išplitusia skrandžio ir skrandžio – stemplės jungties (SSJ) adenokarcinoma. Tyrėjai R. Jančiauskienė (pagr.tyrėjas), R. Kupčinskaitė-Noreikienė, R. Ambrazienė, D. Trumpaitienė, R. Deltuvaitė (koordinatorė)
6. III fazės atsitiktinės atrankos placebu kontroliuojamas karboplatinos ir paklitakselio tyrimas su PARP inhibitoriumi veliparibu (ABT-888) arba be jo, gydant HER2 neigiamą metastazavusį arba vietiškai išplitusį neoperuojamą su BRCA susijusį krūties vėžį. Tyrėjai E. Juozaitytė, R. Ambrazienė, D. Vaitiekus, E. Korobeinikova.
7. III fazės, atsitiktinių imčių tyrimas, lyginantis MK-3475 su standartiniu gydymu pacientams, sergantiems pasikartojančiu ar metastatiniu galvos ir kaklo vėžiu. Tyrėjai A. Inčiūra, doc. V. Rudžianskas, R. Ambrazienė, D. Trumpaitienė.
Vykdomi 9 akademiniai klinikiniai tyrimai:
0. „Neuroendokrininių navikų ypatumų tyrimas“.
1. „Gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio gydymo veiksmingumo įvertinimas“.
2. „RAS mutacijos ir jų reikšmė sergančiųjų išplitusiu gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu gydyme”.
3. „Lokaliai pažengusių galvos ir kaklo navikų atsako vertinimas ir gydymo planavimas po indukcinės chemoterapijos remiantis FDG-PET/KT vaizdais“.
4. „Galvos ir kaklo navikų taikinio tūrio apibrėžimo vertinimas (subjektyvaus ir tarpusavio) pagal KT ir PET/KT vaizdus“.
5. „Pacientų, sergančių mieloproliferacinėmis ligomis gyvenimo įvertinimas“.
6. „Lėtinės limfoleukemijos įvertinimas“.
7. „Prognostinių veiksnių paieška vertinant limfomų gydymo atsaką su PET/KT“.
8. „II ir III stadijos tiesiosios žarnos vėžio priešoperacinio gydymo chemoterapija pagal FOLFOX schemą veiksmingumo įvertinimas ir palyginimas su standartiniu chemospinduliniu gydymu“.

Ikidiplominės studijos

Onkologijos ir hematologijos klinikoje dėstomų studijų programos:
MF IV kr. Modulis „Krūtinės ligos, alergologija ir klinikinė imunologija bei hematologija ir onkologija“ – 15 kreditų (Onkologijos ir hematologijos kl. 6 kreditai).
MVG III kr. Modulis „Medicininė genetika“ – 10 kreditų (Onkologijos ir hematologijos kl. 2,5 kreditai).
MF IV kr. Modulis „Hematologija ir onkologija“ – 5 kreditų.
Onkologijos Institutą sudaro 2 padaliniai: Onkologijos ir hematologijos klinika bei Onkologijos mokslo laboratorija.

Podiplominės studijos
Onkologijos ir hematologijos klinikoje vykdomos trys rezidentūros studijų programos: Chemoterapinės onkologijos rezidentūra - 5 metai, Radioterapinės onkologijos rezidentūra - 4 metai bei Hematologijos rezidentūra - 4 metai.

Onkologijos instituto pedagoginis personalas:

Prof. dr. Elona Juozaitytė
Prof. Arturas Inčiūra
Prof. Rasa Jančiauskienė
Doc. Rolandas Gerbutavičius
Prof. Rasa Ugenskienė
Doc. Sigita Liutkauskienė
Doc. Dalia Skorupskienė
Lekt. dr. Rūta Dambrauskienė
Lekt. dr. Laimonas Jaruševičius
Lekt. dr. Erika Korobeinikova
Lekt. dr. Jurgita Gudaitienė
Lekt. doc. Viktoras Rudžianskas
Lekt. dr. Diana Remeikienė
Lekt. dr. Milda Rudžianskienė
Lekt. dr. Aistė Savukaitytė
Lekt. dr. Domas Vaitiekus
Asist. Eglė Simaškienė
Asist. Virginija Baltrėnienė
Asist. Roberta Vadeikienė

Administratorė Vaida Staskonė
Tel. +37037787326
El. p. vaida.staskone@lsmuni.lt

Studijų administratorė Evelina Treigytė
Tel. +37037787326
El. p. evelina.treigyte@lsmuni.lt

Klinikos vadovė
Prof. Elona Juozaitytė

Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė, gydytoja onkologė-radioterapeutė
Tel. +37037327125
El. p. elona.juozaityte@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė, Onkologijos instituto vadovė, Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė, gydytoja onkologė-radioterapeutė. Mokslinėje spaudoje paskelbė virš 200 publikacijų, 1 mokslinę monografiją, 5 vadovėlius, 9 mokymo knygas, vadovauja doktorantūros studijoms, ugdo jaunuosius mokslininkus, vysto probleminį mokymą studentams, skaito paskaitas studentams, rezidentams, doktorantams, besitobulinantiems gydytojams ir slaugos specialistams, konsultuoja onkologinėmis ligomis sergančius pacientus. Mokslinio domėjimosi sritys – krūties vėžys, įvairių solidinių navikų prognozinių ir predikcinių veiksnių paieška, naujų spindulinės terapijos metodų vystymas.

Skyrių ir sektorių vadovai:

prof. Rasa Jančiauskienė
Onkologijos skyriaus vadovė, gydytojas onkologė-chemoterapeutė
Tel. +37037326807
El. p. rasa. janciauskiene@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: virškinamojo trakto navikai, neuroendokrininiai navikai

dr. Laimonas Jaruševičius
Spindulinės terapijos skyriaus vadovas, gydytojas onkologas-radioterapeutas
Tel. +37037326133
El. p. laimonas.jarusevicius@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: priešinės liaukos vėžio spindulinė terapija, pediatrinė spindulinė terapija, stereotaksinė radioterapija – radiochirurgija.

doc. Rolandas Gerbutavičius
Hematologijos skyriaus vadovas, gydytojas hematologas, gyd. transfuziologas
Tel. +37037326779
El. p. rolandas.gerbutavicius@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: lėtiniai mieloproliferaciniai susirgimai (lėtinė mieloleukemija, tikroji policitemija, pirminė mielofibrozė, esencialinė trombocitemija), limfoproliferaciniai susirgimai, hemofilija ir koaguliopatijos.

dr. Diana Remeikienė
Kraujo banko ir transfuziologijos sektoriaus vadovė, gydytoja transfuziologė
Tel. +37037326303
El. p. diana.remeikiene@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: imunohematologija, transfuzijų komplikacijos.

doc. Sigita Liutkauskienė
Konservatyvios onkologijos skyriaus vadovė, gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Tel. +37037346149
El. p. sigita.liutkauskiene@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: piktybinių navikų gydymo taktika, sisteminis gydymas.

doc. Dalia Skorupskienė
Paliatyvios onkologijos skyrius, gydytoja onkologė-radioterapeutė
Tel. +37037346490
El. p. dalia.skorupskiene@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: onkologinio skausmo diagnostika, konservatyvus gydymas, paliatyvi terapija.

Artūras Andrejaitis
Spindulinio gydymo sektoriaus vadovas, gydytojas onkologas-radioterapeutas
Tel. +37037346249
El. p. arturas.andrejaitis@kaunoklinikos.lt

Gydytojai:

Rita Ambrazienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: urologinių, galvos - kaklo srities ir virškinimo trakto navikų diagnostika ir gydymas.

Artūras Andrejaitis
Gydytoja onkologas-radioterapeutas
El. p. arturas.andrejaitis@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: onkologinių susirgimų diagnostika, onkologinių ligų spindulinis ir chemospindulinis gydymas, ST sukeltų komplikacijų gydymas.

Skaistė Astašauskaitė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
El. p. skaiste.astasauskaite@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: piktybinių navikų chemoterapija, ūmių būklių onkologijoje gydymas, virškinimo trakto, melanomų, sarkomų, galvos-kaklo navikų chemoterapinis gydymas.

Virginija Baltrėnienė
Gydytoja hematologė
El. p. v.baltreniene@gmail.com
Veiklos sritis: lėtinių limfoleukemijų diagnostika bei gydymas; limfomų diadnostika bei gydymas.

Martyna Beitnerienė
Gydytoja hematologė, gydytoja transfuziologė
Veiklos sritis: piktybinės limfomos, anemijos.

Inesa Gešventienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė

Henrikas Gintautas Čeida
Gydytojas onkologas-chemoterapeutas
El. p. henrikas.ceida@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: CNS, galvos – kaklo, virškinimo sistemos organų piktybinių navikų sisteminis gydymas.

dr. Rūta Dambrauskienė
Gydytoja hematologė, gydytoja transfuziologė
El. p. ruta.dambrauskiene@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: lėtinės mieloproliferacinės ligos, mielopoetinė displazija, piktybinės limfomos, koaguliopatijos.

Jurgita Ežerskienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

prof. Arturas Inčiūra
Gydytojas onkologas-radioterapeutas
Veiklos sritis: spindulinis onkologinių ligų gydymas, brachiterapija, onkoginekologinės ligos, prostatos vėžys.

Edita Bronė Juodžbalienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: piktybinių navikųchemoterapija, ypač krūties vėžio diagnostika ir gydymas, kiaušidžių vėžysir kiti onkoginekologiniai susirgimai, melanoma.

Ignas Gaidamavičius
Gydytojas hematologas

dr. Jurgita Gudaitienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: : solidinių navikų diagnostika, gydymas, krūties vėžio sisteminė terapija.

dr. Laura Kairevičė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: kolorektalinis vežys, sarkomos, germinaciniai navikai, urogenetalinis vėžys.

Ernesta Kastanjeda-Martines
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Tel. nr +37037407527

Rūta Kerytė-Lalienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Erika Korobeinikova
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: Klinikinio bei mokslinio domėjimosi sritis – krūties vėžys. Multidisciplininės krūties vėžio komandos narė Kauno klinikose. Dalyvavo įdiegiant gilaus įkvėpimo spindulinės terapijos techniką krūties navikams gydyti, įvaldžiusi kintamo intensyvumo spindulinės terapijos, vaizdais valdomos spindulinės terapijos ir kt. technikas. Kasmet kelia kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje rengiamose konferencijose. Lietuvos spindulinės terapijos draugijos narė, Europos radioterapijos ir onkologijos draugijos (ESTRO) narė, Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) narė. Aktyviai dalyvauja LSMU Onkologijos instituto mokslinėje – tiriamojoje veikloje krūties bei galvos-kaklo navikų srityse, dalyvauja klinikiniuose tyrimuose. Yra paskelbusi 3 publikacijas recenzuojamuose moksliniuose leidiniuose. Konsultuoja visų lokalizacijų navikais sergančius pacientus.

Lina Kuzminienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: solidinių, galvos, kaklo, virškinamojo trakto navikų diagnostika, gydymas.

Miglė Kulbokė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Rasa Malonytė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Ema Mauručaitienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė

Roberta Martišienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Rasa Muduraitė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Eglė Medutytė-Dambauskienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Saulius Minelga
Gydytojas hematologas
Veiklos sritis: lėtinių limfoleukemijų diagnostika bei gydymas; limfomų diadnostika bei gydymas.

Evelina Narbutienė
Gydytoja hematologė

Lina Neverbickienė
Gydytoja hematologė, gydytoja transfuziologė
Veiklos sritis: lėtinių mieloproliferaciniai ir limfoproliferaciniai susirgimai, krešėjimo sisitemos patologija.

Lina Nomeikaitė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: Onkologinių ligų diagnostika ir gydymas, krūties, prostatos navikų spindulinis gydymas, vrškinimo sistemos navikų chemospindulinis gydymas, onkodermatologinių ligų diagnostika ir gydymas, neonkologinių susirgimų rentgenoterapija.

dr. Rita Kupčinskaitė-Noreikienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: virškinimo sistemos navikai.

Regina Nutautienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: įvairių sričių piktybinių navikų chemoterapinis gydymas

Aurelijus Padvelskis
Gydytojas onkologas-radioterapeutas
Veiklos sritis: Krūties vėžio ir kitų piktybinių navikų spindulinis gydymas ir diagnostika.

Ilona Padvelskienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: elektrochemoterapija, solidinių navikų diagnostika, gydymas.

Greta Puodžiūnaitė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: solidinių navikų diagnostika, gydymas.

Lina Paulauskienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Tel. +37037346166

Evelina Pranevičienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

Lina Pužauskienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė

doc. Viktoras Rudžianskas
Gydytojas onkologas-radioterapeutas
Veiklos sritis: galvos ir kaklo navikų diagnostika, gydymas, naujovės spindulinėje terapijoje (moduliuojamo intensyvumo spindulinė terapija, stereotaksinė spindulinė terapija, didelės dozės galios brachiterapija.

dr. Milda Rudžianskienė
Gydytoja hematologė
Veiklos sritis: mielominė liga, piktybinės limfomos, onkologinės kraujodarojos sistemos ligos.

Lina Saltonaitė
Gydytoja onkologė-radiotearapeutė 

Vilma Svetickienė
Gydytoja hematologė

Liucina Širkienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: įvairių sričių piktybinių navikų chemoterapinis gydymas.

Laima Tamašauskienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: neuroonkologija, krūtų, prostatos, hipofizės adenomos navikai.

Danguolė Trumpaitienė
Gydytoja onkologė-chemoterapeutė
Veiklos sritis: įvairių piktybinių navikų chemoterapinis gydymas.

Remigijus Urbštas
Gydytojas onkologas-chemoterapeutas
Veiklos sritis: kolorektalinis, skrandžio, galvos, kaklo vėžys.

Eglė Urkienė
Gydytoja hematologė

Raminta Vaidilaitė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: onkologinių ligų diagnostika ir gydymas, piktybinių navikų spindulinė terapija.

Dr. Domas Vaitiekus
Gydytojas onkologas-chemoterapeutas, gydytojas hematologas
El. p. domas.vaitiekus@kaunoklinikos.lt
Veiklos sritis: jungiamojo audinio piktybinių susirgimų (sarkomų) gydymas; kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija (kaulų čiulpų transplantacija); melanomos gydymas ir stebėjimas po gydymo; inksto vėžio gydymas ir stebėjimas po gydymo; plaučių vėžio gydymas ir stebėjimas; germinacinių navikų gydymas ir stebėjimas po gydymo; didelių dozių chemoterapija; retos onkologinės ligos.

Vita Šimonytė-Verbickienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: krūties, prostatos, galvos-kaklo ir virškinimo sistemos navikų chemospindulinis ir spindulinis gydymas, gydymo sukeltų nepageidaujamų reakcijų valdymas.

Rasa Verygienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: onkologinių susirgimų diagnostika,onkologinių ligų spindulinis ir chemospindulinis gydymas,ST sukeltų komplikacijų gydymas.

Eglė Žilienė
Gydytoja onkologė-radioterapeutė
Veiklos sritis: onkoginekologija, krūtų, prostatos, plaučių navikai.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X