Chirurgijos klinika

Klinikos vadovas prof. dr. Algimantas Tamelis
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037326566
El. paštas chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
Registratūros tel. +37037703370
https://ipr.esveikata.lt
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 
Chirurgijos klinikos gydytojai pacientus konsultuoja Ambulatoriniame diagnostikos centre.

Chirurgijos klinikoje teikiamos visų lygių stacionarinės ir dienos chirurgijos paslaugos pagal Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos suteiktą įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją.
Klinikos gydytojai pacientus konsultuoja Kauno klinikų Ambulatoriniame diagnostikos centre, Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus poliklinikoje ir Akušerijos ir ginekologijos klinikos korpuse įsikūrusioje Moterų konsultacijoje.
Gydytojai chirurgai teikia konsultacijas Kauno klinikų Skubios pagalbos ir visų stacionaro skyrių pacientams. Per metus klinikoje atliekama daugiau kaip šeši tūkstančiai operacijų ir intervencijų.
 

Per pastaruosius metus Chirurgijos klinikos chirurgai stažavosi įvairiuose pasaulio centruose, išmoko ir pradėjo daryti dešimtis naujų operacijų, kai kurios iš jų Lietuvoje ar net Baltijos šalyse atliktos pirmą kartą. Iš tokių pažymėtinos sudėtingos išplėstinės onkologinės kepenų, kasos, stemplės, skrandžio, tiesiosios žarnos, skydliaukės, prieskydinių liaukų, antinksčių, krūties operacijos, atliekamos pagal tarptautinius protokolus.

 • Chirurgijos klinika bendradarbiauja su Nacionaliniu transplantacijos biuru ir dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese. 2000 m. buvo atlikta pirma sėkminga ortotopinė kepenų transplantacija Lietuvoje. Kauno klinikos yra vienintelė gydymo įstaiga Lietuvoje, turinti visą kompleksą priemonių, skirtų gydyti sunkioms kepenų ligoms. 
 • 2001 m. bendradarbiaujant su Radiologijos klinika Chirurgijos klinikoje buvo atlikta pirmoji Lietuvoje sėkminga kepenų pirminio vėžio radiodažninė abliacija kontroliuojant ultragarsu. Chirurgijos klinikoje atliekamos visos ultragarsu kontroliuojamos diagnostinės bei gydomosios procedūros.
 • Nuo 2007 m. sausio mėn. bendradarbiaujant su intervenciniais radiologais pradėtos atlikti tulžies latakų perkutaninio transhepatinio stentavimo procedūros.
 • Derinant ultragarsu kontroliuojamų procedūrų patirtį su laparoskopinės chirurgijos įgūdžiais, 2009 m. buvo atlikta retroperitoneoskopinė nekrektomija pacientui, sergančiam nekroziniu kasos uždegimu. Šios metodikos įdiegimas leido sumažinti operacinę traumą ir palengvinti šių pacientų sveikimą, komplikacijų skaičių.
 • 1993 m. Chirurgijos klinikoje buvo atliktos pirmosios Kaune videolaparoskopinės operacijos. Šios operacijos palaipsniui užėmė tradicinių atvirųjų pilvo operacijų vietą. Chirurgai naudoja patikimą laparoskopinę techniką mažai invazinėms operacijoms atlikti. Operuojant naudojami šiuolaikiniai elektrokaustikos, ultragarsinės destrukcijos, Argono srovės koaguliatoriai ir kt. aparatai. 
 • Nemažai laparoskopinių operacijų buvo atlikta Lietuvoje pirmą kartą: laparoskopinė adrenalektomija (1998 m.), kolostomija (1996 m.), radikali laparoskopinė gastrektomija su D2 limfadenektomija (2005 m.), laparoskopinė skrandžio apylankos operacija (2005 m.), radikali torakolaparoskopinė stemplės rezekcija (Ivor-Lewis, 2005 m.), laparoskopinė skrandžio redukcija, atliekant vertikalią rezekciją (2006 m.), torakolaparoskopinė ezofagektomija (2006 m.), laparoskopinė tulžies ir kasos apylankos operacija su dvylikapirštės žarnos atskyrimu (2007 m.), antirefliuksinės stemplės-skrandžio operacijos, splenektomija, vazektomija, recidyvinių išvaržų plastika, tiesiosios žarnos rezekcija, esant gerybiniam navikui ir kt.    
 • Pirmoji Baltijos šalyse NOTES operacija – kombinuota transvaginalinė laparoskopinė cholecistektomija atlikta Kauno klinikose 2009 m. gruodžio 10 d.

Klinikoje atliekamos visos pasaulyje pripažintos nutukimą gydančios laparoskopinės operacijos (bariatrinės operacijos). Vyksta skrandžio apylankos operacijų kursai, kuriuose šios operacijos mokomi chirurgai iš Rytų ir Vidurio Europos. Vienas iš bariatrinės chirurgijos pradininkų Lietuvoje prof. Almantas Maleckas, apie 95 proc. operacijų laparoskopiškai atliekantis chirurgas, vadovauja ne tik Minimaliai invazyvios ir gastrointestinalinės (MIG) chirurgijos sektoriui Chirurgijos klinikoje, bet ir 2 metus vadovavo Geteborgo (Švedija) Sahlgreno universitetinės ligoninės Minimaliai invazinės chirurgijos skyriui.                

Įsteigus Krūties chirurgijos skyrių, atsivėrė galimybės toliau plėtoti šią ypatingai aktualią chirurgijos sritį, per pastarąjį dešimtmetį Kauno klinikose pasiekusią ženklių rezultatų: 

 • 1999 m. įdiegtos onkoplastinės krūtų operacijos, atkuriamos netektos krūtys;
 • 2004 m. pradėtos sarginio limfmazgio biopsijos, panaudojant radioizotopu žymėtą baltymą;
 • 2008 m. krūties atstatymui pradėtas naudoti pačios moters riebalų persodinimas, 
 • 2005 m. pradėta vykdyti nacionalinė atrankinė mamografinė patikra dėl krūties vėžio;
 • 2010 m. Krūties chirurgijos skyrius sujungtas su Kauno klinikų filialu Onkologijos ligonine, perkeliant visą krūties ligų operacinį gydymą į Kauno klinikas;
 • 2010 m. Kauno klinikų krūties ligų centras priimtas pilnateisiu Global Senonetwork nariu.

CHIRURGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037326566
El. paštas: chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
Registratūra +37037703370
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas.

Administratorė Guoda Urbutytė
Tel. +37037326566 
El. p. guoda.urbutyte@kaunoklinikos.lt 

Administratorė Virginija Marcinkevičienė (vaiko auginimo atostogose)
Tel. +37037326566
El. p. virginija.marcinkeviciene@kaunoklinikos.lt 

Administratorius prof. dr. Žilvinas Saladžinskas
Tel. +37037327046
El. p. zilvinas.saladzinskas@kaunoklinikos.lt

Slaugos vadovė Daiva Rimkūnienė
Tel: +37037327163
El. p. daiva.rimkuniene@kaunoklinikos.lt

 

Chirurgijos kliniką sudaro Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyrius, Stemplės, skrandžio ir endokrininės chirurgijos skyrius, Storosios žarnos ir tarpvietės chirurgijos skyrius, Krūties chirurgijos skyrius.

Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyrius 
Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus tikslas – suteikti kvalifikuotą pagalbą pacientams, sergantiems kepenų, kasos, tulžies latakų ir dvylikapirštės žarnos ligomis.
Skyriuje gydomi pacientai sergantys: kepenų, kasos, tulžies pūslės ir latakų – gerybiniais ir piktybiniais navikais, kepenų echinokoku, ūminiu ir lėtiniu pankreatitu, tulžies pūslės ir latakų akmenlige, tulžies latakų sužalojimais, tulžies latakų striktūromis.
Skyriaus gydytojai atlieka sudėtingas kepenų, kasos, tulžies latakų rezekcines, tulžies latakų  rekonstrukcines, kepenų transplantacijos operacijas.

Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas doc. Tomas Vanagas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326205
El. p. tomas.vanagas@kaunoklinikos.lt 

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Daiva Samajauskienė
El. p. daiva.samajauskiene@kaunoklinikos.lt
Tel. +370337787424

Stemplės, skrandžio ir endokrininės chirurgijos skyrius 
Stemplės, skrandžio ir endokrininės chirurgijos skyriaus vizija – modernus, į pacientų poreikius orientuotas chirurgijos skyrius, teikiantis aukščiausio lygio specializuotą pagalbą pacientams, sergantiems stemplės, skrandžio ir endokrininės sistemos ligomis, nutukimu ir turintiems pilvo sienos išvaržas.  
Įgyvendinant šią viziją plačiai taikomi minimaliai invazyvios chirurgijos metodai, atliekant sudėtingiausias operacijas, gerinamas bendradarbiavimas su kitų specialybių gydytojais (gastroenterologais, onkologais, dietologais, endokrinologais, radiologais). Skyriaus gydytojai keičiasi patirtimi prestižinėse tarptautinėse konferencijose, stažuojasi pasaulinio lygio klinikose, patys organizuoja praktines konferencijas užsienio šalių gydytojams. Sprendimai dėl navikų gydymo priimami multidisciplinės specialistų komandos susirinkimų metu, atsižvelgiant į tarptautines rekomendacijas, geriausius mokslo įrodymus bei praktiką, pacientų būklę ir lūkesčius. 
Skyriuje gydomi pacientai sergantys:

 • Piktybiniais stemplės navikais. Stemplė kartu su naviku šalinama atliekant mažus pjūvius krūtinėje ir pilve (torakoskopiškai ir laparoskopiškai). Atliekamos sudėtingos rekonstrukcinės stemplės operacijos. Nustačius ankstyvą stemplės naviką, jis šalinamas endoskopo pagalba. Kai dėl išplitusio naviko atsiranda stemplės susiaurėjimas ir apsunkintas ryjimas, stemplės praeinamumas atstatomas įvedant stentą endoskopo pagalba. 
 • Piktybiniais skrandžio navikais. Šalinama dalis arba visas skrandis, priklausomai nuo naviko išplitimo ir jo lokalizacijos skrandyje. Esant galimybei, operacija atliekama mažais pjūviais (laparoskopiškai). Jeigu skrandžio navikas yra tik gleivinėje (ankstyvas navikas), jis šalinamas endoskopu. 
 • Gėrybiniais stemplės ir skrandžio navikais (polipais, adenomomis, leiomiomomis ir kt.). Navikai šalinami endoskopo pagalba, o esant dideliam navikui – laparoskopu.
 • Pilvo ertmės sarkomomis. Atliekamos sudėtingos operacijos, kurių metu prireikia šalinti įvairius pilvo organus priklausomai nuo sarkomos lokalizacijos ir išplitimo. 
 • Virškinimo kanalo neuroendokrininiai navikai – šie navikai vystosi iš virškinimo sistemos organuose esančių nervinių ir/arba hormonus produkuojančių ląstelių. Pagrindinis šių piktybinių navikų gydymas vis dar išlieka chirurginis. Atsižvelgiant į pažeistą organą ir naviko išpilitmą, operacijos atliekamos, siekiant visiškai pašalinti naviką arba bent sumažinti jo masę. Mūsų skyriuje, gydant neuroendokrininius navikus, atliekame laparoskopines ir atviras operacijas, radiodažninę navikų abliaciją minimaliai invazinių intervencijų metu, naviką maitinančių kraujagyslių embolizaciją (užkimšimą) ir kitus pažangius metodus. 
 • Gastroezofaginio refliukso liga, stemplinės diafragmos angos išvaržomis. Tai dažnos sveikatos problemos, kurių medikamentinis gydymas ne visada sėkmingas. Kartais, norint visiškai pasveikti, reikalinga chirurginė operacija. Laparoskopo pagalba panaikinama išvarža, sutvirtinamas apatinis stemplės raukas atliekant fundoplikaciją. 
 • Stemplės achalazija (kai dėl stemplės susiaurėjimo sunku nuryti maistą), stemplės divertikulais (stemplėje susiformavusius maišelius). Skyriaus gydytojai yra sukaupę bene didžiausią patirtį Lietuvoje. Absoliuti dauguma šių operacijų atliekama laparoskopiniu būdu, išvengiant didelių žaizdų ir užtikrinant greitą sveikimą ir ligos simptomų išnykimą po operacijos.
 • Nutukimu ir su juo susijusiomis gretutinėmis ligomis (cukriniu diabetu, padidintu kraujospūdžiu, sąnarių problemomis, miego apnėja). Skyriuje atliekamos visos pasaulyje pripažintos nutukimą gydančios laparoskopinės operacijos, jų tinkamumas individualiai aptariamas su pacientais.
 • Pilvo sienos išvaržomis. Skyriuje atliekamos laparoskopinės ir atviros išvaržų operacijos, pritaikant modernias technologijas, naudojant išvaržų plastikai geriausias pasaulyje taikomas aloplastines medžiagas (tinklelius). Atliekamos laparoskopinės kirkšnių, pilvo sienos, pooperacinių išvaržų plastikos operacijos. Operuojant atvirai, plačiai taikoma pažangiausia pasaulyje laikoma „sublay“ metodika, leidžianti išvaržos atktryčių skaičių sumažinti iki minimumo.
 • Piktybinėmis ir gėrybinėmis skydliaukės, prieskydinių liaukų ir antinksčių ligomis. Skyriaus gydytojai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo šalinti dalį skydliaukės paceintams sergantiems gėrybinėmis ligomis per pjūvį pažastyje. Taip pasiekiamas geresnis kosmetinis efektas, nebūna pjūvio kakle. Antinksčių navikai šalinami laparoskopo pagalba. 
 • Blužnies ligos - Skyriuje atliekamos laparoskopinės ir atviros operacijos pacientams sergantiems blužnies bei kraujodaros sistemos ligomis.

Mažų pjūvių chirurgija (laparoskopija) pasižymi tuo, kad po operacijos mažiau skauda, pacientas greičiau grįžta namo ir į darbą, rečiau pasireiškia pooperacinės komplikacijos, nelieka didelių pooperacinių randų. Operacijoms atlikti skyriaus gydytojai naudoja naujausią laparoskopinę įrangą, kurios pagalba matomas 3 dimensijų vaizdas. Jo pagalba chirurgo veiksmai tampa tikslesni, sutrumpėja sudėtingų operacijų trukmė.

Stemplės, skrandžio ir endokrininės chirurgijos skyriaus vadovas prof. dr. Almantas Maleckas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326296
El. p. almantas.maleckas@kaunoklinikos.lt

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Edita Petrauskienė
Tel. +37037326287
El. p. edita.petrauskiene@kaunoklinikos.lt

Storosios žarnos ir tarpvietės chirurgijos skyrius
Pagrindinis Storosios žarnos ir tarpvietės chirurgijos skyrius darbo principas – remtis naujausiais mokslo laimėjimais ir šiuolaikinėmis pasaulinėmis rekomendacijomis. Skyriuje dirbantys gydytojai specializuojasi gydant ligonius, sergančius gaubtinės ir tiesiosios žarnos ligomis, išeinamosios angos ir tarpvietės susirgimais. Atliekamos visos storosios ir tiesiosios žarnos operacijos, taip pat naudojant ir minimaliai invazinę (laparoskopinę) metodiką, operacijos dėl uždegiminių storosios žarnos ligų (Krono ligos, kolito), išeinamosios angos ir tarpvietės operacijos, operacijos dėl išmatų nelaikymo.
Pagrindinės klinikinio ir mokslinio darbo kryptys skyriuje :
1. Onkologinės gaubtinės ir tiesiosios žarnos ligos. Didžiausias dėmesys šioje srityje skiriamas ankstyvai diagnostikai, šiuolaikiniam ištyrimui, ir individualiam ligonio gydymo plano sudarymui, siekiant geriausių tiek artimųjų, tiek ir tolimųjų piktybinės ligos gydymo rezultatų.
2. Išeinamosios angos ir tarpvietės ligų konservatyvus ir operacinis gydymas.
Turime sukaupę didžiausią patirtį Lietuvoje gydant onkologines storosios žarnos ligas. Klinikoje dirbantys gydytojai naudoja pažangiausią diagnostinę aparatūrą, tiesiosios žarnos vėžiu sergantiems ligoniams atliekamas endorektinio ultragarso (ERUG), dubens kompiuterinės tomografijos (KT) ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai (MRT), leidžiantys tiksliai nustatyti piktybinės ligos stadiją ir parinkti šiuolaikinį mokslo įrodymais pagrįstą gydymą. Dėl onkologinių susirgimų atliekamos sudėtingos gaubtinės ir tiesiosios žarnos rezekcijos ir rekonstrukcijos operacijos, prioritetas teikiamas minimaliai invazinei (laparoskopinei) gydymo technikai. Po šių operacijų ligoniams mažiau skauda, pacientas greičiau grįžta į darbą, nelieka didelių operacinių randų.
Skyriuje gydomos visos išeinamosios angos ir tarpvietės ligos: hemorojus, paraproktitas ir išangės fistulė, išangės įplėša, tiesiosios žarnos iškritimas, epitelinės kryžkaulio landos, išmatų nelaikymas. Tiek mūsų, tiek ir pasaulio sukaupta patirtis rodo, kad, gydant šias ligas, geriausi gyvenimo kokybės rezultatai pasiekiami operuojant dienos stacionaro sąlygomis – operuojama stacionarizavimo dieną, o kitą dieną po operacijos pacientas vyksta namo. Prieš operaciją atliekami visi reikalingi tyrimai: anoskopija, rektoskopija, kolonoskopija, endorektinis  ultragarsas ir analinė manometrija, tikslu parinkti optimalų gydymo metodą. 

Storosios žarnos ir tarpvietės chirurgijos skyriaus vadovas prof. Tadas Latkauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037326568
El. p. tadas.latkauskas@kaunoklinikos.lt 

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Jolanta Tilaitė
Tel. +37037787397
El. p. jolanta.tilaite@kaunoklinikos.lt 

Krūties chirurgijos skyrius
Krūties chirurgijos skyriaus lokalizacija:

 1. Poliklinika – Akušerijos ir ginekologijos korpusas, Moterų konsultacija, 24 kabinetas;
 2. Stacionaras – Akušerijos ir ginekologijos korpusas, 0 aukštas, Krūties chirurgijos skyrius.

Tikslas – krūties ligų diagnostika ir gydymas pagal EUSOMA (European society mastology) reikalavimus. Funkcijos:

 • atrankinė mamografinė patikra dėl krūties vėžio;
 • instrumentinė (ultragarsinė, mamografinė, scintigrafinė, branduolių magnetinio rezonanso) diagnostika;
 • histologinė ir citologinė diagnostika;
 • nečiuopiamų navikų, sarginių limfmazgių žymėjimas ultragarso, mamografo kontrolėje vedline vielyte ar radioizotopu;
 • specialistų ( onkologo-chemoterapeuto, radioterapeuto, radiologo, patologo, chirurgo) konsultacijos ir konsiliumai, sprendžiant diagnostikos ir gydymo klausimus;
 • pilnavertis komplesinis gydymas (operacinis, spindulinis, chemoterapinis, hormonoterapinis, biologinis);
 • ankstyva reabilitacija;

Gydomos ligos:

 1. Visos krūties ligos (uždegiminės, gerybiniai ir piktybiniai navikai, dishormoninės ligos).
 2. Krūties defektai ir deformacijos po chirurginių intervencijų.

Stacionarinė pagalba:
Chirurginio gydymo tikslas – radikaliai pašalinti krūties naviką, išlaikant kuo priimtinesnį kosmetinį operacijos efektą, nustatyti sritinių limfmazgių būklę. Operacijos dėl krūties vėžio metu ne tik pašalinamas ligos židinys, bet plastinės chirurgijos metodais atkuriamas krūties tūris ir forma. Net jei retais atvejais tenka šalinti krūtį, ji gali būti atkurta, panaudojant aplinkinius audinius ar implantus. Pasitelkiant branduolinės medicinos pasiekimus, nustatomas limfmazgis ar jų grupė, kurie pirmieji surenką limfą iš pažeisto krūties segmento. Nustačius, kad šie limfmazgiai nepažeisti, pažasties limfmazgių šalinti nereikia. Taip išvengiama ilgalaikių krūties vėžio gydymo komplikacijų ir galimo invalidumo dėl rankos ribotos funkcijos ir tinimo. Atliekami moksliniai krūties vėžio diagnostikos ir gydymo tyrimai, pastoviai analizuojami rezultatai.
Krūties operacijos:
1. Krūties dalies šalinimas su sarginio limfmazgio biopsija, pasiekiant pakankamą radikalumą ankstyvos vėžio stadijos atveju, išsaugant krūtį ir pažasties narvelieną, tuo ženkliai sumažinant operacinę traumą ir gaunant geresnį kosmetinį rezultatą.
2. Krūties dalies ir pažasties limfmazgių šalinimas, atkuriant krūtį vietiniais audiniais ar pasukamu lopu.
3. Visos krūties ir pažasties limfmazgių šalinimas, atkuriant krūtį pilvo sienos – tiesiojo pilvo raumens – lopu.
4. Krūties dalies šalinimas su kitos krūties sumažinimu, pasiekiant geresnį kosmetinį efektą.
5. Krūties atkūrimas ar jos defekto taisymas po buvusių chirurginių intervencijų, atliekant įvairias plastines operacijas, tarp jų – ir naują riebalų persodinimo operaciją, panaudojant perteklinius riebalus iš kitų kūno vietų.
6. Krūties atstatymas implantais kartu su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistais.
7. Visi pacientai aptariami  multidisciplininėje specialistų komandoje.

Krūties chirurgijos skyriaus vadovas prof. habil. dr. Algirdas Boguševičius
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, krūtų onkochirurgas
Tel. +37037326983 
El. p. algirdas.bogusevicius@kaunoklinikos.lt 

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Danguole Širkienė
Tel. +37037326102
El. p. danguole.sirkiene@kaunoklinikos.lt

Kauno klinikų filialo Onkologijos ligoninės Chirurgijos klinikos Chirurgijos skyrius

Chirurgijos skyriuje dirba 5 profilinių klinikų gydytojai: abdominalinės chirurgijos ir bendrosios chirurgijos gydytojai, urologai, ausų, nosies ir gerklės ligų, veido ir žandikaulių chirurgai. Chirurgijos skyriuje suformuotas Onkoginekologijos sektorius, kuriame dirba 5 akušeriai ginekologai. Chirurgai gydo sergančius odos, minkštųjų audinių navikais, kai kuriais virškinamojo trakto navikais (skrandžio, gaubtinės bei tiesiosios žarnos). Gydomi ir neonkologiniai susirgimai - išvaržos, tulžies pūslės akmenligė. Skyriuje nėra chirurgiškai gydoma stemplės, tulžies latakų, kasos, kepenų ir krūties navikai.

Onkologinės ligoninės chirurgijos skyriaus vadovas doc. dr. Saulius Grižas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas 
Tel./faksas: +37037346084
El. p. saulius.grizas@kaunoklinikos.lt

Chirurgijos klinikos moksliniai projektai
Nacionalinė mokslo programa ,,Sveikas senėjimas‘‘:

 • Hiperterminės chemoterapijos efektyvumo gerinimas moduliuojant vėžio ląstelių karščio indukluojamus baltymus, energetinius procesus, adhezija (prof. A. Gulbinas);
 • Žarnyno senėjimas: genetiniai ir enterinės nervų sistemos pakitimai, sergant divertikulioze  (prof. A. Tamelis);
 • Naujų epigenetinių žymenų ekspresija ir klinikinė bei patologinė reišmė virškinimo sistemos navikuose (prof. G. Barauskas).

Chirurgijos klinikos tarptautiniai moksliniai projektai:

 • Nordic/Baltic Pancreas Forum of Excellence (prof. A. Gulbinas).

Chirurgijos klinika, kartu su gastroenterologijos, urologijos, nefrologijos, radiologijos, laboratorinės medicinoas ir infekcinių ligų klinikomis dalyvauja LSMU MF medicinos programos penkto kurso studentų modulio ruošime „Virškinimo sistemos, inkstų ir šlapimo takų ligų, klinikinės toksikologijos“. Nagrinėdami šio modulio problemas, studentai turi  įsisavinti žinias apie virškinimo trakto, kepenų ir kasos ligų etiopatogenezę, jų sukeliamus simptomus ir sindromus, kliniką, diagnostiką, gydymo principus, atkryčių profilaktiką. Modulio metu studijuojamos virškinimo sistemos ligos, jų diagnostika, formuojami įgūdžiai tirti ligonį, formuluoti diagnozę, numatyti gydymo taktiką.

Chirurgijos klinika, kartu su endokrininių ligų klinika dalyvauja LSMU MF medicinos programos ketvirtoo kurso studentų ruošime -  modulyje Endokrinologija ir endokrininė chirurgija, kurio metu studijuoja cukrinio diabeto sukeliamas chirurgines komplikacijas, skydliaukės, antinksčių ligas ir chirurginį jų gydymą.  

Studijų administratorė Neringa Šamanskienė
Tel. +37037326120
El. p. neringa.samanskiene@lsmuni.lt

„Virškinimo sistemos ligos“ modulio vadovas – doc. Saulius Švagždys
Tel. +37037327048
El. p. saulius.svagzdys@lsmuni.lt

Hibridinės laboratorijos veiklos vadovas
Medicinos fakulteto IV kurso modulio ,,Endokrinologija ir endokrininė chirurgija’’ atsakingas vadovas prof. Žilvinas Dambrauskas
Tel. +37037326682
El. p. zilvinas.dambrauskas@lsmuni.lt

CHIRURGIJOS KLINIKOJE VYKDOMOS DVI REZIDENTŪROS PROGRAMOS

 • Chirurgijos rezidentūros studijų programa;
 • Abdominalinės chirurgijos studijų programa.

Rezidentų koordinatorius prof. Mindaugas Kiudelis
Tel. +37037326751
El. p. mindaugas.kiudelis@lsmuni.lt

CHIRURGIJOS KLINIKOJE ORGANIZUOJAMOS PASITOBULINIMO KURSŲ PROGRAMOS

 •  Ambulatorinė proktologija;
 • Tarpvietės ir dubens organų funkcijos sutrikimai;
 • Chirurginių storosios žarnos ligų diagnostika ir gydymas; 
 • Virškinimo sistemos navikų chirurginis gydymas;
 • Šiuolaikiniai pilvo sienos išvaržų ir operacinės eventracijos gydymo būdai;
 • Aktualūs tulžies latakų ir kasos susirgimų chirurginio gydymo klausimai;
 • Įvadinis krūtų onkochirurgijos kursas.

CHIRURGIJOS KLINIKOS PEDAGOGINIS PERSONALAS:
PROFESORIAI

1. Barauskas Giedrius 
2. Boguševičius Algirdas 
3. Dambrauskas Žilvinas 
4. Daukša Albertas
5. Endzinas Žilvinas
6. Gulbinas Antanas 
7. Kiudelis Mindaugas
8. Latkauskas Tadas 
9. Maleckas Almantas
10. Mickevičius Antanas 
11.Saladžinskas Žilvinas
12. Tamelis Algimantas
13. Venclauskas Linas

DOCENTAI

1. Krasauskas Virgilijus  
2. Lizdenis Paulius
3. Švagždys Saulius
4. Paužas Henrikas
5. Vanagas Tomas

LEKTORIAI

1.    Ceslevičienė Ieva
2.    Čepulienė Daiva 
3.    Čėsna Vaidotas
4.    Grižas Saulius 
5.    Gudaitytė Rita 
6.    Ignatavičius Povilas
7.    Markelis Rytis 
 

ASISTENTAI
1.    Jasaitis Kristijonas
2.    Jokubauskas Mantas
3.    Urbonas Kęstutis
4.    Riauka Romualdas
5.    Žilinskas Justas
6.    Žumbakys Jonas

Kasos, kepenų ir tulžies chirurgijos skyriaus personalas

prof. dr. Giedrius Barauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326824
El. p. giedrius.barauskas@kaunoklinikos.lt
2015 Europos Chirurgijos valdybos (European Board of Surgery) patvirtinta kepenų, kasos ir tulžies latakų (HPB) chirurgo profesinė kvalifikacija. Konsultuoja ir gydo ligonius, sergančius gerybinėmis ir piktybinėmis kasos, kepenų, tulžies pūslės ir tulžies latakų, dvylikapirštės žarnos ligomis; Specializuojasi kasos, kepenų ir tulžies latakų navikų chirurgijoje. Atlieka visas sudėtingiausias kasos, kepenų, tulžies latakų ir dvylikapirštės žarnos operacijas, kepenų transplantacijas. 

prof. dr. Antanas Gulbinas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326682
El. p. antanas.gulbinas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja sergančiuosius kasos, kepenų, tulžies latakų, tulžies pūslės ligomis, išvaržomis. Specializuojasi kasos, kepenų ir tulžies latakų, minimaliai invazinėje chirurgijoje, kepenų transplantacijoje. Ypatingą dėmesį klinikinėje ir mokslinėje veikloje skiria kasos navikiniams susirgimams bei lėtiniam pankreatitui. Yra publikavęs daugiau nei 40 mokslinių straipsnių šia tema. 

Audronis Mališauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El. p. audronis.malisauskas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius tulžies pūslės ir latakų akmenlige, įvairių lokalizacijų išvaržomis, paviršinių venų ligomis, kasos, kepenų ir kitais intraabdominaliniais navikais.
Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas.

Romualdas Riauka
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326857
El. p. romualdas.riauka@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius kepenų, kasos, tulžies pūslės ir tulžies latakų ligomis. Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas.

Kęstutis Urbonas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El. p. kestutis.urbonas@kaunoklinikos.lt

Gydytojas yra tarptautinės organizacijos European Digestive Surgery narys, Lietuvos chirurgų asociacijos ir Kauno krašto chirurgų draugijos narys. Specializuojasi kepenų, tulžies takų, tulžies pūslės, kasos ligų gydyme. Atlieka pilvo sienos išvaržų atviras ir laparoskopines operacijas. Taip pat atlieka minimaliai invazines procedūras kontroliuojamas ultragarsu.

doc. Tomas Vanagas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas. Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas
Tel. +37037326205
El. p. tomas.vanagas@kaunoklinikos.lt 
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius kepenų, kasos, tulžies pūslės, tulžies latakų ir kitų pilvo ertmės organų ligomis, pilvo sienos išvaržomis. Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas bei ultragarsu kontroliuojamas minimaliai invazines procedūras. 

Stemplės, skrandžio ir endokrininės chirurgijos skyrius

Giedrius Arlauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El. p. giedrius.arlauskas@kaunoklinikos.lt
Skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų ir pilvo sienos išvaržų chirurginis gydymas.

prof. Žilvinas Dambrauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326682
El. p. žilvinas.dambrauskas@kaunoklinikos.lt
Skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų, pilvo ertmės sarkomų, nutukimo ir pilvo sienos bei stemplės diafragminės angos išvaržų chirurginis gydymas. Kepenų, kasos, tulžies latakų ligų chirurginis ir minimaliai invazinis gydymas, atliekant intervencijas ultragarso kontrolėje (tulžies latakų drenavimas ir stentavimas, navikų biopsija, cistinių darinių punkcija, radiodažninė termoabliacija).

prof. dr. Albertas Daukša
Gydytojas chirurgas, abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El p. albertas.dauksa@kaunoklinikos.lt
Kepenų, kasos, tulžies pūslės ir latakų ligų chirurginis gydymas. Įvairių lokalizacijų išvaržų gydymas. Minimaliai invazinių intervencijų ultragarso kontrolėje atlikimas (tulžies latakų drenavimas ir stentavimas, navikų biopsija, cistinių darinių punkcija). Radiodažninės termoabliacijos (RDA) taikymas kepenų ir kasos navikų gydyme.
Pilvo ertmės sarkomų, skydliaukės, prieskydinių liaukų ir antinksčių ligų chirurginis gydymas.

prof. dr. Žilvinas Endzinas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037327123
El. p. zilvinas.endzinas@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų, ir pilvo sienos bei diafragminės stemplės angos išvaržų chirurginis gydymas. 

dr. Rita Gudaitytė
Gydytoja chirurgė, abdomanalinės chirurgijos gydytoja
Tel. +37037326842
El. p. rita.gudaityte@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų, nutukimo ir pilvo sienos išvaržų chirurginis gydymas.

Mantas Jokubauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037787439
El. p. mantas.jokubauskas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius skrandžio, tulžies pūslės, tulžies latakų, plonosios ir storosios žarnos bei kitų pilvo ertmės organų ligomis, pilvo sienos išvaržomis. Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų, pilvo sienos išvaržų operacijas.

dr. Povilas Ignatavičius
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326857
El. p. povilas.ignatavicius@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius kepenų, kasos, tulžies pūslės ir tulžies latakų ligomis. Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas bei ultragarsu kontroliuojamas minimaliai invazines procedūras. Du metus stažavosi Ciuricho universitetinėje ligoninėje, Šveicarijoje. Vykdo mokslinius tyrimus kepenų, kasos, tulžies pūslės ir tulžies latakų ligų temomis.​

prof. dr. Mindaugas Kiudelis
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El. p. mindaugas.kiudelis@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno, blužnies ligų, ir pilvo sienos bei diafragminės stemplės angos išvaržų chirurginis gydymas. 

doc. dr. Virgilijus Krasauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326842
El. p. virgilijus.krasauskas@kaunoklinikos.lt
Skydliaukės, prieskydinių liaukų ir antinksčių ligų chirurginis gydymas.

prof. dr. Almantas Maleckas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326296
El. p almantas.maleckas@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų, nutukimo ir pilvo sienos bei diafragminės stemplės angos išvaržų chirurginis gydymas. 

prof. dr. Antanas Mickevičius
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037326751
El. p. antanas.mickevicius@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų, nutukimo ir pilvo sienos bei diafragminės stemplės angos išvaržų chirurginis gydymas. 

Evaldas Torrau
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037787439
El. p. evaldas.torrau@kaunoklinikos.lt
Skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno ligų ir pilvo sienos išvaržų chirurginis gydymas.

prof. dr. Linas Venclauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037787439
El. p. linas.venclauskas@kaunoklinikos.lt
Stemplės, skrandžio, tulžies pūslės, žarnyno, blužnies ligų, nutukimo ir pilvo sienos bei diafragminės stemplės angos išvaržų chirurginis gydymas. 

Kristijonas Jasaitis
Gydytojas chirurgas
Tel. +37037787439
El.p. kristijonas.jasaitis@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius skrandžio, tulžies pūslės, tulžies latakų, žarnyno ir kitų pilvo ertmės organų ligomis, pilvo sienos išvaržomis. Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas.
Vykdo skydliaukės ligų ir pilvo sienos išvaržų mokslinius tyrimus.

Storosios žarnos ir tarpvietės chirurgijos skyrius

prof. dr. Tadas Latkauskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037326568
El. p. tadas.latkauskas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydom pacientus dėl tarpvietės ir storosios žarnos ligų: storosios žarnos vėžio, polipų, hemorojaus, kraujavimo tuštinimosi metu. 

doc. dr. Paulius Lizdenis
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037327048
El. p. paulius.lizdenis@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius tarpvietės ir storosios žarnos ligomis: storosios žarnos vėžiu, polipais, hemorojumi, įplėša ir kita chirurgine patologija. Taip pat atlieka intervencijas ultragarso kontrolėje.

doc. dr. H. Paužas
Gydytojas chirurgas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037327048 
El. p. henrikas.pauzas@kaunoklinikos.lt
Chirurgas konsultuoja ir gydo pacientus sergančius storosios žarnos, tarpvietės ligomis. 

doc. dr. Saulius Švagždys
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas chirurgas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037327048
El. p. saulius.svagzdys@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus sergančius pilvo organų bei pilvo sienos išvaržų, storosios, tiesiosios žarnos ir tarpvietės ligomis.  
Atlieka (išangės kanalo raumenų manometriją ir ultragarsinį tyrimą).

prof. dr. Algimantas Tamelis
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037327048
El. p. algimantas.tamelis@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius storosios žarnos ir tarpvietės ligomis: storosios žarnos vėžiu, polipais, divertikulioze, kolitu, Krono liga, tiesiosios žarnos iškritimu, dujų ir išmatų nelaikymu, hemorojumi, išangės įplėša, pūliniais, vidurių užkietėjimu ir kitomis.

Justas Žilinskas
Abdominalinės chirurgijos gydytojas
Tel. +37037327048
El. p. justas.zilinskas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius tulžies pūslės ir latakų akmenlige, įvairių lokalizacijų pilvo sienos išvaržomis, žarnyno ir tarpvietės ligomis (pilonidinė cista, hemorojus, išangės įplėša). Atlieka atviras ir laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas.
Vykdo virškinimo organų sistemos onkologinių ligų mokslinius tyrimus.

Igor Toker
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas koloproktologas
Tel. +37037326568
El. p. igor.toker@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja ir operuoja taikant laparoskopinį metodą pacientus, sergančius storosios ir tiesiosios žarnos uždegiminėmis bei onkologinėmis ligomis ir tarpvietės patologija.

Krūties chirurgijos skyrius

Krūties chirurgijos skyriaus vadovas prof. habil. dr. Algirdas Boguševičius
Abdominalinės chirurgijos gydytojas, krūtų onkochirurgas
Tel. +37037326983 
El. p. algirdas.bogusevicius@kaunoklinikos.lt
Konsultuojami pacientai dėl krūtų ligų ištyrimo ir gydymo, visų galimų krūtų operacijų.

dr. Daiva Čepulienė
Gydytoja chirurgė
Tel. +37037327038
El. p. daiva.cepuliene@kaunoklinikos.lt
Krūties ligų diagnostika ir chirurginis gydymas 

dr. Ieva Ceslevičienė
Gydytoja chirurgė
Tel. +37037327038
El. p. ieva.cesleviciene@kaunoklinikos.lt
Krūties ligų diagnostika ir chirurginis gydymas 

dr. Vaidotas Čėsna
Gydytojas chirurgas
Tel. +37037327038
El. p. vaidotas.cesna@kaunoklinikos.lt 
Krūties ligų diagnostika ir chirurginis gydymas 

Chirurgijos klinika
Registratūros tel. +37037703370
Registruotis per https://ipr.esveikata.lt - spauskite ant gydytojo pavardės.
Pareigos Medikas Kab. I II III IV V
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Žilvinas Dambrauskas228 kab.2023 06 08 9-14 val. 2023 06 02 2023 06 30 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Žilvinas Endzinas230 kab.9-13 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. doc. Albertas Daukša228 kab. 9-14 val.
Gydytojas chirurgasKristijonas Jasaitis230 kab.13-15 val. A 2023 06 05 - 2023 06 11
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Giedrius Barauskas230 kab. 9-14 val. KV 2023 06 05 - 2023 06 09
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. doc. Linas Venclauskas228 kab.2023 06 15 9-14 val.2023 06 09 2023 06 23 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasMantas Jokubauskas228 kab.14-16 val. A 2023 06 05 - 2023 06 11 KV 2023 06 13 - 2023 06 15
Abdominalinės chirurgijos gydytojasGiedrius Arlauskas228 kab.2023 06 01 2023 06 22 2023 06 29 9-14 val.2023 06 16 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Antanas Gulbinas230 kab.2023 06 05 9-13 val.2023 06 01 2023 06 22 14-16 val. 2023 06 08 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. doc. Tomas Vanagas228 kab.9-13 val. KV 2023 06 05 - 2023 06 09
Abdominalinės chirurgijos gydytojasAudronis Mališauskas230 kab.9-11 val. A 2023 06 26 - 2023 07 07
Abdominalinės chirurgijos gydytojasKęstutis Urbonas230 kab. 14-17 val. KV 2023 06 05 - 2023 06 09
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. Povilas Ignatavičius228 kab.14-16 val. KV 2023 06 05 - 2023 06 09 2023 06 29 14-16 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojas Koloproktologasdr. prof. Tadas Latkauskas 231 kab.2023 06 06 2023 06 13 2023 06 20 2023 06 27 9-12 val. 2023 06 23 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojas Koloproktologasdr. prof. Algimantas Tamelis231 kab.2023 06 07 2023 06 14 2023 06 21 2023 06 28 9-12 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojas Koloproktologasdr. Paulius Lizdenis231 kab.2023 06 06 2023 06 13 2023 06 20 2023 06 27 12-15 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojas KoloproktologasIgor Toker231 kab.2023 06 05 2023 06 12 2023 06 19 2023 06 26 9-14 val. 2023 06 30 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojas Koloproktologasdr. doc. Saulius Švagždys231 kab.2023 06 01 2023 06 08 2023 06 15 12-15 val. 2023 06 22 2023 06 29 9-14 val.2023 06 02 9-14 val.
Gydytojas-chirurgas Koloproktologasdr. Henrikas Paužas231 kab.2023 06 01 2023 06 08 2023 06 15 9-12 val.
Gydytojas-chirurgasJustas Žilinskas231 kab.2023 06 07 2023 06 14 2023 06 21 2023 06 28 12-15 val.2023 06 09 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Almantas Maleckas228 kab.2023 06 14 2023 06 21 9-15 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Mindaugas Kiudelis230 kab.9-13 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. prof. Antanas Mickevičius230 kab. 9-14 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasdr. Rita Gudaitytė228 kab.2023 06 07 9-14 val. 2023 06 14 2023 06 21 11-15 val.
Abdominalinės chirurgijos gydytojasRomualdas Riauka228 kab.14-16 val. KV 2023 06 05 - 2023 06 092023 06 28 9-14 val.

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X