Sporto medicinos klinika

Klinikos vadovė doc. dr. Renata Žumbakytė-Šermukšnienė
Eivenių g. 2
Kaunas, LT-50161
Tel. +37037787333

 

 

 

 

 

 

 


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose 2020 metais įkurta nauja Sporto medicinos klinika, teikianti visas medicinines paslaugas, apimančias diagnozavimą, gydymą, prevenciją ir reabilitaciją po traumų ir ligų, atsirandusių dėl visų lygių fizinio krūvio. 
Treniruočių sudėtingumas, rengiantis atsakingoms sporto varžyboms, reikalauja ne tik sporto medicinos gydytojo, bet ir visos medicininės komandos kompleksinio darbo.
Dažnas reiškinys sporte yra pertreniravimas, kurį sukelia tinkamos pusiausvyros tarp fizinio krūvio ir atsigavimo nebuvimas, esant per dažnoms ir per ilgoms pratyboms bei nepakankamai maitinantis, o taip pat niekada nesportavus ar sportavus labai seniai ir vėl pradėjus besaikiai sportuoti. Sporto medicinos klinikos komanda pasiruošusi tirti įvairaus amžiaus sportuojančių ir fiziškai aktyvių asmenų sveikatos būklės pokyčius, atsiradusius dėl sistemingų fizinių treniruočių, fizinio pajėgumo ugdymo ir atsigavimo po treniruočių dėsningumus, treniruočių ypatumus kartu pasikeitus aplinkos sąlygoms (karštis, šaltis, aukštikalnės, laiko juostų kaita). Klinikos komanda taip pat pasirengusi ruošti individualius fizinio krūvio, atsigavimo po krūvio bei mitybos sportuojant strateginius planus, aptarti dopigo klausimus, padėti sportuojančiam asmeniui, patyrusiam traumą, ne tik atgauti iki traumos buvusią fizinę būklę, bet ir pagerinti kūno funkcijas tam, kad trauma nepasikartotų. Sporto medicinos klinika apjungia kompetetingų mokslininkų, pedagogų ir aukštos kvalifikacijos klinikinės sporto medicinos specialistų komandą. 

Naujausių sporto medicinos tyrimų metodų taikymas, vertinant sportuojančio asmens adaptaciją fiziniam krūviui ne tik mokslinių tyrimų srityje, bet ir vis spartesnis jų įdiegimas kasdienėje sporto medicinos gydytojo bei sporto kineziterapeuto praktikoje, leidžia ženkliai pagerinti ir tobulinti daugelio su fiziniu krūviu susijusių ligų, būklių ar traumų diagnostiką, reabilitaciją ir gydymą.

Sporto medicinos klinika vienintelė Lietuvoje ruošia sporto kineziterapijos ir sveikatinimo kineziterapijos magistrus. Klinikoje yra ruošiami sporto medicinos rezidentai. Joje taip pat studijuoja Medicinos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Odontologijos fakultetų ir Veterinarijos akademijos Lietuvos ir užsienio studentai.
 

SPORTO MEDICINOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas, LT-50161
Tel. +37037787333

Klinikos vadovė
Doc. dr. Renata Žumbakytė-Šermukšnienė

Sporto medicinos klinikos vadovė, sporto medicinos gydytoja
El. p. renata.zumbakyte-sermuksniene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: sporto kardiologija, sportuojančių asmenų mityba.
Sportuojančių ir fiziškai aktyvių asmenų sveikatos priežiūra: sveikatos tikrinimas ir funkcinės būklės vertinimas, funkcinių organizmo rezervų ir organizmo prisitaikymo prie pasirinkto fizinio krūvio nustatymas, fizinio krūvio parinkimas. Ligų ir būklių, iššauktų fizinio krūvio, diagnostika, gydymas ir profilaktika.

Klinikos administratorė Saulė Salatkaitė
El. p. saule.salatkaite@kaunoklinikos.lt

Studijų administratorė Ingrida Daunoravičiūtė
El. p. sporto.medicinos.klinika@lsmuni.lt

Sporto medicinos klinika dalyvauja šiose studijų programose:

Laipsnį suteikiančios studijų programos.

 • Vientisųjų studijų: Medicina, Odontologija, Farmacija, Veterinarinė medicina.
 • Pirmosios pakopos (bakalauro): Burnos higiena, Ergoterapija, Gyvulininkystės technologija, Gyvūnų mokslas, Kineziterapija, Maisto mokslas, Sveikatos psichologija, Veterinarinė maisto sauga, Visuomenės sveikata.
 • Antrosios pakopos (magistro): Sveikatinimas ir reabilitacija, Gyvensenos medicina, Išplėstinė Slaugos praktika, Slaugos lyderystė.
 • Trečiosios pakopos: Medicinos, Slaugos ir Biologijos krypčių doktorantūra.

Laipsnio nesuteikiančios studijų programos:

 • Sporto medicinos rezidentūra

Dėstytojai vadovauja studentų doktorantų, magistrų ir bakalaurų baigiamiesiems darbams, padeda jiems parengti publikacijas bei pranešimus konferencijoms. Taip pat Sporto medicinos klinikoje veikia SMD Kineziterapijos būrelis (mokslinė vadovė lekt. dr. Agnė Slapšinskaitė).
Nuoroda į būrelio tinklapį: https://www.facebook.com/groups/201326079999500/ 

Sporto medicinos klinikos dėstytojai rengia metodines priemones studentams:
Vadovėliai:

 • „Atraminio-judamojo aparato ligos: Ortopedija-traumatologija. Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija. Reabilitacija“ (2017),
 • „Sporto medicinos pagrindai“ (2017),
 • „Sveikatos netolygumai: patirtis ir perspektyvos“ (2017),
 • „Sporto medicinos pagrindai“ (2008),

Mokomosios knygos:

 •  „Sportinės traumos: diagnostika, gydymas, reabilitacija ir prevencija“ (2015),
 • „Klubo sąnario artrozė ir endoprotezavimas. Kineziologija ir kineziterapija“ (2014),
 • „Reabilitacija po ortopedinių-traumatologinių operacijų“ (2012),
 • „Asmens fizinės sveikatos vertinimas“ (2008),
 • „Kineziologija“ (2008),
 • „Lietuvos gyventojų fizinio pajėgumo testavimo ir fizinės būklės nustatymo metodika“ (2007),
 • „Kineziologijos pagrindai“ (2004),
 • „Asmens sveikatos ugdymas“ (2000).

Kasmet sporto medicinos rezidentūrą baigia 1-2 jaunieji gydytojai.

Sporto medicinos klinika kuruoja 1 podiplominių studijų programą - Manualinė terapija. Įvadinis kursas. 

Studijų administratorė Ingrida Daunoravičiūtė
El. p. sporto.medicinos.klinika@lsmu.lt

Pedagoginis klinikos personalas:
Prof. Kristina Berškienė
Prof. Rimtautas Gudas
Doc. Renata Žumbakytė-Šermukšnienė
Doc. Algė Daunoravičienė
Doc. Alma Kajėnienė
Doc. Vilma Tamulionytė
Doc. Laimonas Šiupšinskas
Lekt. Virginija Bertašiūtė
Lekt. Ernesta Gurskienė
Lekt. Viktorija Kaktienė
Lekt. Vytautas Poškaitis
Lekt. Agnė Slapšinskaitė
Lekt. Deivydas Velička
Lekt. Brigita Zachovajevienė
Lekt. Vidmantas Zaveckas
Asist. Miglė Baranauskaitė

Mokslinė veikla vykdoma patvirtintoje Sporto medicinos klinikos mokslinėje temoje „Kompleksinis fizinės sveikatos vertinimas daugiadisciplininiu požiūriu“. 2001-2020 m. apginta 16 daktaro disertacijų.

Dalyvavimas moksliniuose projektuose
Lietuvoje:

 • „Pažangios ląstelinės terapijos prototipų, skirtų sąnarinės kremzlės ūminių ir lėtinių pažeidimų prevencijai ir gydymui, vystymas (RECART)". Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-02-0011. 2018-2021 m. 
 • „3D mikrostruktūrizuotų ir kolageninių konstruktų su chondrogeninėmis ląstelėmis sukūrimas ir jų transliacinis panaudojimas kremzlės regeneracijai“. Nr. SEN-20/2015. 2015-2018 m.
 • „Alogeninio kremzlės ir kaulo komplekso transplantacijos poveikis sąnario kremzlės regeneracijai eksperimentiniame kremzlės pažeidimo modelyje (CHONDRO)". VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-078. 2013-2015 m.
 • Projektas „Arterinės hipotenzijos epizodų prognozavimo inovacinės sistemos technologinė plėtra“. Nr. VP1-3.1-ŠMM-10-V-02-003. 2013-2015 m.
 • Projektas „Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir slaugos darbuotojų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“, Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Sveikatos stiprinimas, sveikos gyvensenos skatinimas, širdies ir kraujagyslių ligų prevencija“. Nr. VP1-1.1-SADM-10-V-01-007. 2009-2014 m.
 • „Slaugos, kineziterapijos ir ergoterapijos studijų krypčių inovatyvių mokymo(si) metodų ir formų įgyvendinimas“ Nr. ESF/2004/2.4.0-03-312/BPD-100/7. 2006 - 2008m.m.

Tarptautiniai:

 • Klinikinis tyrimas, skirtas NOVOCART® 3D plus saugumui ir veiksmingumui įvertinti, lyginant su mikrolūžių procedūra, pacientams, kuriems yra kelio sąnario kremzlės defektų. Nr. AAG-G-H-1202. 2016-2019 m.
 • „PrimCareIT-Counteracting brain drain and professional isolation of health professionals in remote primary health care (PrimCareIT)". 2011-2014 m.
 • Interreg IVB projektas „ICT for Health – Strenthening social capacities for the utilisation of eHealth technologies in the framework of ageing population“. 2010-2012 m.
 • Eureka ITEA2 projektas GUARANTEE „Angelas sargas išplėstai namų aplinkai“. 2009-2011 m.
 • Eureka projektas EDFAS „Paskirstyto intelekto funkcinės būklės įvertinimo sistema pagyvenusiems ir neįgaliesiems“. 2008-2012 m.

Klinika bendradarbiauja su:

 • HeartMath institutu (JAV);
 • Mainzo Johano Gutenbergo universiteto Sporto institutu (Vokietija);
 • KSeinajoki Taikomųjų mokslų universitetu (Suomija);
 • Flensburgo Taikomųjų mokslų universitetu (Vokietija);
 • Skopjė Ss. Kirilo ir Methodius universitetu (Makedonija);
 • Barselonos INEFC institutu (Ispanija);
 • Tartu universitetu, Sporto mokslų ir kineziterapijos institutu (Estija);
 • Lietuvos krepšinio federacija;
 • KTU, Sveikatos telematikos mokslo institutu;
 • KTU, Matematikos ir gamtos mokslų fakultetu, Mechatronikos institutu;
 • LSMU, Kardiologijos institutu, Kardiologinių tyrimų automatizacijos laboratorija;
 • LSMU gimnazija.

Klinikos vadovė
Doc. dr. Renata Žumbakytė-Šermukšnienė

Sporto medicinos klinikos vadovė, sporto medicinos gydytoja
El. p. renata.zumbakyte-sermuksniene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: sporto kardiologija, sportuojančių asmenų mityba. 
Sportuojančių ir fiziškai aktyvių asmenų sveikatos priežiūra: sveikatos tikrinimas ir funkcinės būklės vertinimas, funkcinių organizmo rezervų ir organizmo prisitaikymo prie pasirinkto fizinio krūvio nustatymas, fizinio krūvio parinkimas. Ligų ir būklių, iššauktų fizinio krūvio, diagnostika, gydymas ir profilaktika.

dr. Gediminas Tankevičius
Sporto medicinos gydytojas
Tel. +37037787333
Domėjimosi sritis: sportuojančių ir fiziškai aktyvių žmonių medicininė priežiūra: sveikatos patikrinimas, fizinės būklės įvertinimas, griaučių-raumenų sistemos traumų prevencija, diagnostika, gydymas ir reabilitacija. Stuburo ir sąnarių skausmų gydymas, reabilitacija po sportinių traumų ir operacijų. 

dr. Aušra Piktuižytė
Sporto medicinos gydytoja
Tel. +37068258749
El. p. ausra.piktuizyte@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi sritis: sportininkų, sportuojančių mėgėjų bei pacientų su skeleto raumenų sistemos sutrikimais konsultavimas. Sportininkų konsultavimas mitybos, papildų vartojimo klausimais. 

prof. Laimonas Šiupšinskas
Kineziterapeutas 
El. p. laimonas.siupsinskas@lsmuni.lt
Domėjimosi sritis: sportinių traumų diagnostika, gydymas, kineziterapija bei rizikos patirti traumą/pakartotinę traumą veiksnių įvertinimas. Taip pat atliekama grįžimo į sportą po patirtų traumų kriterijų vertinimas/analizė.

>54  000

chirurginių operacijų

>1 mln.

pacientų apsilankymų

2227

gydytojų

2386

slaugos specialistas

3074

naujagimiai per metus
X