Naujienos

Jauno vaikino istorija: COVID-19 ligą įveikęs Tautvydas džiaugiasi neseniai gimusia dukra

Po intensyvaus gydymo iš Kauno klinikų į namus sugrįžęs Tautvydas džiaugiasi ne tik sėkmingai įveikęs COVID-19 ligą, bet ir neseniai pasaulį išvydusia dukra. „Taip jau gavosi, kad mane išvežė į Kauno klinikas dėl COVID-19 ligos, o draugę – gimdyti“, – savo istoriją prisimindamas šypsosi vaikinas.

Kauno regiono ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius

Kauno regiono ligoninėse po truputį mažėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius. Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją Kauno regione, ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau antras lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo pirmadienio naikinamos 42 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

Doc. K. Jarienė: ką svarbu žinoti apie gimdos kaklelio vėžį?

Pasak Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojos akušerės ginekologės doc. Kristinos Jarienės, gimdos kaklelio vėžys – tai liga, kuri ankstyvojoje stadijoje gali neturėti jokių simptomų. Rekomenduojamos reguliarios patikros gali padėti laiku aptikti ikivėžinius pakitimus, kurie dažniausiai išgydomi su minimaliomis pasekmėmis reprodukcinei sveikatai. Šiai ligai atsirasti reikia ne metų ir ne trijų. Ligos atvejai, kai vėžys išsivysto per metus ar du, yra ypatingai reti. „2019 metais nuo gimdos kaklelio vėžio mirė 191 moteris. Tai yra beveik 50 moterų mažiau nei prieš 10 metų, tačiau norėtųsi, jog skaičiai būtų dar mažesni“, – sako doc. K. Jarienė.

Prof. R. J. Nadišauskienė: planuojantiems šeimos pagausėjimą vakcinos nuo COVID-19 vengti nereikėtų

Lietuvoje jau kurį laiką prasidėjusi vakcinacija nuo COVID-19 infekcijos. Nėščiosioms kyla klausimas, ar joms galima skiepytis, ar rekomenduojama skiepytis planuojant nėštumą? Ar žindančios moterys gali skiepytis? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Jolanta Nadišauskienė.

COVID-19 persirgusio donoro inkstą gavusi Agnė: nebijojau, nes pasitikiu gydytojais

Agnė – Kauno klinikų pacientė, kuriai sausio pradžioje transplantuotas donoro, persirgusio COVID-19 liga, inkstas. „Aš tikėjau, kad donoras vis tiek kada nors atsiras“, – pasakojimą pradeda moteris.

Donorinio kraujo poreikis mažiausiems Kauno klinikų pacientams: pagalbos reikia nuolat

Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolat ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu. Kraujo donorų pagalbos taip pat reikia gimdyvėms ir patiems mažiausiems Kauno klinikų pacientams – neišnešiotiems naujagimiams.

Ką žinoti pasiskiepijus mRNA Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcina?

Dalinamės Kauno klinikų specialistų ir mokslininkų parengta informacija apie tai, ką žinoti pasiskiepijus mRNA Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcina.
Daugiau naujausios patikrintos informacijos apie COVID-19 ir jos keliamus iššūkius medicinos bendruomenei ir visuomenei galite rasti čia: https://www.infocovid.lt/ 

COVID-19 ligos gydymas namuose

Dalinamės Kauno klinikų specialistų ir mokslininkų parengta informacija apie COVID-19 gydymą namuose.  

Daugiau naujausios patikrintos informacijos apie COVID-19 ir jos keliamus iššūkius medicinos bendruomenei ir visuomenei galite rasti čia: https://www.infocovid.lt/

Kauno klinikose pradėta medikų revakcinacija COVID-19 vakcina

Sekmadienį Kauno klinikų darbuotojai pradėti skiepyti antrąja COVID-19 vakcinos doze. Revakcinacija bus tęsiama atitinkamai tiems darbuotojams, kuriems po pirmojo skiepo jau praėjo trys savaitės. Šiandien Kauno klinikose paskiepyta 330 darbuotojų.

 

Kauno klinikose transplantuoti donoro, persirgusio COVID-19 liga, inkstai

Istorinis įvykis – Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atliktos inkstų transplantacijos iš donoro, persirgusio COVID-19 liga. Pasak Nefrologijos klinikos vadovės prof. Ingos Arūnės Bumblytės, be visų įprastų tyrimų, kurie atliekami prieš transplantuojant organus, reikėjo įvertinti ir galimą COVID-19 viruso riziką. Šiuo metu pacientai, kuriems persodinti donoro inkstai, jaučiasi puikiai. „Po operacijos praėjus daugiau nei savaitei, inkstai funkcionuoja gerai, o tyrimai dėl COVID-19 ligos – neigiami. Toliau stebime situaciją, tačiau atrodo, jog viskas gerai,“ – džiaugiasi prof. I. A. Bumblytė.

Kauno klinikų Laboratorijoje Ištirti Lietuvoje plintančio audinių koronaviruso genomai

Audinių ūkiuose plinta skirtingos koronaviruso atmainos. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų mokslininkų grupė nustatė Lietuvos audinėms būdingas koronaviruso genų mutacijas. Vienos jų būdingos tik gyvūnų, kitos – ir žmonių koronavirusui. 
Tyrėjai koronaviruso genomo (genetinės medžiagos) sekoskaitos tyrimus tęsia keliomis kryptimis.

Kauno klinikų oftalmologams – PSO įvertinimas: rengs tarptautines rekomendacijas

Pasaulio sveikatos organizacija pradės rengti oftalmologijoje taikomų intervencijų sąrašą, naudojamą kaip bendro pobūdžio rekomendacijas, leidžiančias pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams. Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pateko tarp dvylikos akių ligų specialistų iš įvairių pasaulio valstybių, rengsiančių šį sąrašą.

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X