Naujienos

Sunkias traumas patyrusiems pacientams – reabilitacijos galimybės Kauno klinikose

Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės pacientė Gintarė jau po truputį pradeda vaikščioti. Prieš šešerius metus slidinėjimą kalnuose jaunai merginai apkartino patirta stuburo trauma. „Vos tik patyrus traumą, Prancūzijoje medikai atliko stuburo fiksaciją ir operaciją, kurios metu pažeistas slankstelis įtvirtintas implantais, – prisimena mergina. – Bet aš nebegalėjau vaikščioti ir judėjau tik neįgaliojo vežimėlio pagalba.“

Gimdos kaklelio vėžys: profilaktikos svarba, siekiant diagnozuoti ikivėžines būkles

Gimdos kaklelio vėžys – vienas dažniausiai moterims diagnozuojamų onkologinių susirgimų. Kasmet pasaulyje ši klastinga liga nustatoma daugiau nei pusei milijono pacienčių, o Lietuvoje per metus gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirsta apie 500 moterų. Kauno klinikų Onkoginekologijos centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė prof. Daiva Vaitkienė teigia, kad aptikus pokyčius nereikėtų baimintis, jog gimdos kaklelio patikros pagalba bus nustatyta ikivėžinė būklė – tai yra laimė laiku diagnozuoti ikivėžinę ligą, kurią pagydžius galima išvengti vėžio.

Gydymas gama peiliu palengvino Rasos kasdienybę

Kiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama virš 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa. Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė. – Iš pradžių padėjo vaistai, bet po to net ir jie negelbėjo.“

2022-ieji – rekordiniai organų transplantacijų metai Kauno klinikose

2022 metai Kauno klinikose ypatingi organų transplantacijų skaičiumi: atliktos net 7 širdies ir 19 kepenų transplantacijų. Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas doc. Evaldas Padervinskis pastebi, kad didėjantys transplantacijų skaičiai – organų donorystės programos ir visos daugiadalykės komandos indėlis, gerinantis donorinių organų prieinamumą Lietuvos pacientams.

Robotizuotos sistemos pritaikymas reabilitacijoje: ateitis yra dabar?

Kasmet į Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninę kreipiasi daugiau nei 1800 pacientų, kuriems prireikia reabilitacijos paslaugų. Dalis iš jų sunkiai valdantys kojas, dėl to kyla eisenos ir pusiausvyros sutrikimų. Gruodžio mėnesį ligoninė įsitraukė į Europos komisijos finansuojamą „DIH-HERO“ koordinuojamą subprojektą „PURO“, kurio tikslas – reabilitacijos metu išbandyti robotizuotas sistemas, t. y. egzoskeletus, elektrines vaikštynes įvairiomis nervų sistemos ligomis sergantiems pacientams.

Kauno klinikose pacientui rankos nykštys atkurtas iš kojos piršto

Jauno Kauno klinikų paciento Vainiaus istorija prasidėjo daugiau nei prieš pusmetį. Gegužės mėnesį, dirbant su staklėmis, mechanizmai netyčia įtraukė kairę plaštaką, todėl vyras neteko visų penkių pirštų. Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas dr. Domantas Rainys sako, kad patirta Vainiaus trauma – didelis psichologinis smūgis pacientui. „Jis tenka iš karto  įvykus traumai, kai nukentėjusysis pamato sumaitotą plaštaką ir supranta, kad niekada nebebus taip, kaip buvo“, – apie traumą kalba dr. D. Rainys.

Ką svarbu žinoti vartojant paracetamolį?

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės pradeda skųstis peršalimu, gripu ar kitomis virusinėmis infekcinėmis ligomis  ir jų sukeliamais simptomais. Pajutus ligos simptomus, dažnai vartojamas paracetamolis – vaistas, malšinantis skausmą, uždegimą, karščiavimą. 

Kauno klinikos pasitinka Naujuosius metus

Penktadienį Kauno klinikose įvyko tradicinė šventinė penkminutė, kurios metu prisiminti svarbiausi metų įvykiai, pasiekimai, įgyvendinti projektai ir naujos idėjos. Renginio metu prasmingus sveikinimo žodžius lydėjo šventinė muzika ir bendruomenės narių šypsenos, o šventinę atmosferą sustiprino atlikėja Erica Jennings. 

Ragenos transplantacija Romanui sugrąžino ryškų regėjimą

Kauno klinikų pacientas Romanas – vienas iš šešių žmonių, gruodžio mėnesį sulaukęs pačios geriausios kalėdinės dovanos – ragenos transplantacijos pagalba grąžinto regėjimo. „Romanui diagnozuota pūslinė keratopatija – ragenos sudrumstėjimas, išsivystęs po maždaug prieš 30 metų atliktos kataraktos operacijos, – apie paciento būklę pasakoja Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovė prof. Reda Žemaitienė. – Palaipsniui jo matymas prastėjo, tapo neryškus, galiausiai liko tik šviesos jutimas dėl paburkusios ir drumstėjančios ragenos.“ Ragenos transplantacija tapo vienintele galimybe Romanui ir vėl gerai matyti.

Telemedicinos galimybės: regiono ligoninių skubios pagalbos skyrių pacientus nuotoliu konsultuos didžiųjų ligoninių medikai

Šiandien Kauno klinikose pristatytas pirmasis veiklą pradėjęs skubiosios medicinos Telemedicinos centras Lietuvoje. Nacionalinio projekto metu trijose didžiosiose Lietuvos ligoninėse įkurti centrai telemedicinos konsultacijas teiks dešimčiai Kauno ir Vilniaus regiono ligoninių ir taip pagerins skubiosios medicinos pagalbos paslaugų kokybę ir prieinamumą regionų gyventojams. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 49 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,2 mln.

pacientų apsilankymų

2187

gydytojų

2379

slaugos specialistas

3229

naujagimiai per metus
X