Naujienos

Centriniame korpuse atnaujinamas planinis darbas

Nuo rytojaus pacientams atnaujinamos planinės sveikatos priežiūros paslaugos Centrinio korpuso profilinėse klinikose (Reumatologijos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, Nefrologijos, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Chirurgijos, Pulmonologijos, Gastroenterologijos bei Urologijos klinikose), išskyrus Chirurgijos kliniką. Naujai suformuotame Chirurgijos skyriuje pacientams toliau teikiama tik skubi ir ambulatorinė pagalba, čia dirba su COVID-19 infekcija užsikrėtusiais žmonėmis kontakto neturėję sveikatos priežiūros specialistai. Planuojame, kad planinis pacientų stacionarizavimas Chirurgijos klinikoje bus atnaujintas nuo kitos savaitės. Visuose kituose padaliniuose paslaugos teikiamos įprasta tvarka. 

Per savaitgalį Kauno klinikų darbuotojams atlikti 2500 tyrimai dėl COVID-19. Visi, kontaktavę su COVID-19 infekcija sergančiaisiais, identifikuoti, o aukštos ir vidutinės rizikos darbuotojai – saviizoliacijoje.

Primename, kad visose Kauno klinikose draudžiamas pacientų lankymas. Pacientus galima lankyti tik neatidėliotinais atvejais, gavus skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimą. Būtiniausius asmeninius daiktus pacientams galima perduoti per budėjimo postą, esantį Centrinio korpuso fojė.

Atsiradus bet kokiai naujai informacijai ar pasikeitimas, pacientus ir darbuotojus informuosime nedelsiant.​

Spalio 16-oji – anestezijos diena arba kiek metų šiuolaikinei narkozei?

Mano anesteziologijos Mokytojai į klausimą, ką sakyti pacientui, klausiančiam, kokią anesteziją jam atliksiu, mokydavo: „Atsakyk visu rimtumu – šiuolaikinę“. Nors į paciento saugumą visada žiūrėjo labai atsakingai ir rimtai, manydavau, kad juokauja. Tačiau dabar manau, kad tai nebuvo vien juokai. Bet apie tai vėliau.

Aktuali informacija

Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje COVID-19 infekciją patvirtinus 11 pacientų ir 2 darbuotojams, ėmėmės visų reikiamų veiksmų infekcijos plitimui sustabdyti ir dėl to stabdome planinį guldymą šiame pastate esančiose klinikose. Šiuo metu vyksta epidemiologinis tyrimas, dėl COVID-19 testuojami visi šiame pastate dirbantys darbuotojai ir pacientai.
 
Iki pirmadienio, spalio 19 d. Kauno klinikų Centriniame korpuse esančiose profilinėse klinikose (Reumatologijos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, Nefrologijos, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Chirurgijos, Pulmonologijos, Gastroenterologijos bei Urologijos klinikose):

  • Stabdomas planinis pacientų guldymas.
  • Visose Kauno klinikose draudžiamas pacientų lankymas. Pacientus galima lankyti tik neatidėliotinais atvejais, gavus skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimą. Būtiniausius asmeninius daiktus pacientams galima perduoti per budėjimo postą, esantį Centrinio korpuso fojė.
  • Studentų praktikos, vykstančios šiame pastate esančiose profilinėse klinikose, taip pat stabdomos.

 Atsiradus bet kokiai naujai informacijai ar pasikeitimas, pacientus ir darbuotojus informuosime nedelsiant.

Kauno klinikose pristatytas naujas Ambulatorinis diagnostikos centras

Šiandien Kauno klinikose ligoninės bendruomenei ir svečiams pristatytas naujas Ambulatorinis diagnostikos centras. Ilgai lauktas pastatas ligoninėje leis teikti dar kokybiškesnes ambulatorines paslaugas visos Lietuvos pacientams, o darbuotojams užtikrins modernias erdves darbui. 

Žindymas: nuo ko priklauso jo sėkmė?

Šeimos, susilaukusios naujagimio, susiduria ne tik su užplūdusiu džiaugsmu, bet ir su įvairiais naujais iššūkiais. Vienas iš jų – žindymas. „Žindymo kelionėje moterims svarbiausia prisiminti – prašyti pagalbos nėra gėda“, – sako Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Slaugos vadovė Natalija Skorobogatova, Akušerijos ir ginekologijos klinikos Facebook tiesioginės transliacijos rubrikoje „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai." kalbėjusi apie žindymą.

Šiuolaikinės gydymo galimybės kontroliuojant piktybinę kraujo ligą

Kasmet Lietuvoje kraujo vėžiu suserga 1500 žmonių, iš jų apie 150 pacientų išgirsta mielominės ligos diagnozę. Apie šios piktybinės kraujo ligos priežastis, simptomus bei naujausią gydymą kalbamės su Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytoja hematologe dr. Milda Rudžianskienė ir gydytoju hematologu,  onkologu-chemoterapeutu Domu Vaitiekumi. 

Ultragarsinis tyrimas nėštumo metu: ką svarbu žinoti?

Ultragarsinis tyrimas nėštumo metu yra vienas pagrindinių tyrimų, vertinant vaisiaus vystymąsi ir augimą. Kada jis atliekamas ir kaip jam pasiruošti Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Facebook tiesioginės transliacijos rubrikoje „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai." papasakojo Vaisiaus medicinos centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė doc. Eglė Machtejevienė.

Informacija dėl registracijos konsultacijai pas gydytoją endokrinologą

Nuo šiol Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos pacientai, norintys užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją endokrinologą, registruotis turi ne per sergu.lt, o per pacientų išankstinę registracijos sistemą: https://ipr.esveikata.lt/ 

Doc. L. Velička: laiku aptikus padidėjusią pilvo aortos aneurizmą, galima pasiekti gerų rezultatų

Rugsėjo 19 dieną, minint Pasaulinę aortos dieną, Kauno klinikų specialistai surengė akciją, kurios metu kiekvienas norintis galėjo pasitikrinti, ar neturi išsiplėtusios pilvo aortos. Renginio metu buvo atlikta net 70 tyrimų. Tyrimas neskausmingas, atliekamas echoskopu (neinvaziniu būdu) ir truko vos kelias minutes. Akcijos metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į itin pavojingą ir klastingą ligą – pilvo aortos aneurizmą, bei paskatinti žmones pasitikrinti.

 

Nėščiųjų diabetas: ką svarbu žinoti?

Pasaulyje nėščiųjų diabetas diagnozuojamas nuo 2 iki 40 proc. nėščiųjų. Pastaruoju metu šią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančiųjų. Kokios to priežastys ir ką daryti, jei jums diagnozavo nėščiųjų diabetą, rubrikos „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai“ tiesioginės transliacijos metu pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė dr. Gitana Ramonienė ir Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė dr. Miglė Francaitė-Daugėlienė.

Mokymosi iš klaidų kultūra – sisteminio požiūrio į pacientų saugumą dalis

Mokymosi iš klaidų kultūra yra viena jautriausių temų medicinos bendruomenei visame pasaulyje. Vakarų kultūra moko, kad iš klaidų medicinoje reikia mokytis, o ne už jas bausti. Modernios medicinos ir tobulėjančių technologijų dėka nepageidaujamų įvykių kiekį medicinoje galima sumažinti, tačiau išlieka ir žmogiškasis veiksnys, sistemos netobulumai. Labai svarbu formuoti ir plėtoti pacientų saugos kultūrą ir skatinti nebijoti kalbėti apie nepageidaujamus įvykius. Pirmieji žingsniai pacientų saugumo kultūros keitime Kauno klinikose žengti jau prieš keletą metų, tačiau dabar tai įgauna nuoseklios sistemos pavidalą. Šiandien minima tarptautinė Pacientų saugumo diena, todėl apie saugos kultūros kūrimą ir priemones pasiekti efektyvių rezultatų kalbamės su Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovu prof. Andriumi Macu bei gydytoja anesteziologe Vilma Traškaite-Juškevičienė. 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X