Naujienos

Kauno klinikų medikai išgelbėjo 100-metės gyvybę

Visai neseniai garbų 100 metų jubiliejų atšventusi Kauno klinikų pacientė Valė – puikus pavyzdys, kad sveika gyvensena ir nuoširdus bei profesionalus medikų darbas gali užtikrinti ilgaamžį visavertį gyvenimą. Prieš kelias dienas moteris pajuto stiprų skausmą kairėje krūtinės pusėje, plintantį į kairę ranką. „Pasiguodžiau socialinei darbuotojai, kad jaučiu maudimą krūtinėje. Ji nedelsdama iškvietė Greitąją medicinos pagalbą (GMP). Taip ir atsidūriau Kauno klinikose“, – prisimena Valė.

Kauno klinikose nė dvejų metų neturinčiai mergaitei pritaikytas gydymas genų terapija

Pasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją, gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų, sergančių reta nervų ir raumenų liga – spinaline raumenų atrofija. Šiandien pirmą kartą šis gydymo metodas pritaikytas ir Kauno klinikose. Simona Stankevičiūtė, Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė, sako, kad genų terapija – didelis žingsnis į priekį medicinos ir mokslo srityje. 

Martynas – jauniausias Kauno klinikų recipientas, kuriam transplantuotos kepenys

Martynui pirmosios transplantacijos metu buvo vos 19 metų, antrosios transplantacijos jam prireikė praėjus keturiems metams nuo pirmosios. „Pirmąjį kartą buvo ir baimės, ir dvejonių, tačiau pasitikėjau gerosiomis kitų pacientų istorijomis bei gydytojais, – prisimena vaikinas. – Antrąjį kartą nuotaikos buvo kiek kitokios – pats prašiau kuo greičiau duoti pasirašyti dokumentus, kad galėčiau keliauti į operacinę transplantacijai.“

Retą ligą Kauno klinikų pacientei išdavė padidėjęs nuovargis ir keistas jausmas gerklėje

Kauno klinikų pacientė Paulina pasakoja, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto būdama pirmo kurso studentė. „Tuo metu atsirado keisti pojūčiai gerklėje, atrodė, kad gerklė suveržta ir spaudžiama“, – prisimena moteris. Laikui bėgant, simptomai vis labiau ryškėjo, tapo sunku kramtyti, ryti kietą maistą. Žvelgdama į save nuotraukose, Paulina pastebėjo, kad yra pasikeitusi veido mimika, šypsena, jautė nuolatinį nuovargį. Moteris manė, kad tai gali būti intensyvių studijų pasekmės. 

Gydytojai perspėja tėvus – baterijos gali sukelti itin sunkias komplikacijas

Žaidimas su difuzoriaus pulteliu mažajam Kauno klinikų pacientui Tomui tapo lemtingu: berniukas netyčia prarijo ličio bateriją. Tuo metu jis buvo vos vienerių metų. „Netoliese dirbau, kai pamačiau, kad įvyko nelaimė, – pasakojimą pradeda Tomo mama Kristina. – Iš karto sureagavau ir iškviečiau Greitąją medicinos pagalbą (GMP), nes žinojau, kad tai – labai pavojinga.“

Reta neurologine liga serganti Gustė: miego priepuolių kontroliuoti negalėjau

Kauno klinikų pacientė Gustė, būdama penkiolikos metų, pradėjo jausti varginantį mieguistumą, raumenų silpnumą ir jų atsipalaidavimą patiriant stiprias emocijas, pavyzdžiui juokiantis. Tuo metu jauna mergina nepagalvojo, kad tai gali būti pirmieji retos neurologinės ligos simptomai. „Kartais pamokų metu ar ramiai sėdint prasidėdavo nekontroliuojami miego priepuoliai. Užmigdavau net namuose ruošdama pamokas, – pasakojimą pradeda Gustė. – Nepailsėdavau naktimis, miego visada trūkdavo ir jo noro negalėjau kontroliuoti.“

Cezario pjūvio operacija: ko tikėtis ir kaip jai pasiruošti?

Cezario pjūvio operacija (CPO) atliekama tada, kai pagimdyti natūraliu būdu nėra galimybės arba natūralus gimdymas per daug rizikingas moters ir/ar vaisiaus sveikatai ar gyvybei. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Gitana Ramonienė pasakoja apie CPO indikacijas, skubumą ir eigos ypatumus

Svarbi informacija pacientams: Eivenių gatvės remontas šalia Kauno klinikų

Eivenių gatvės remontas šalia Kauno klinikų

Aktuali informacija pacientams bei jų artimiesiems, automobiliu vykstantiems į Kauno klinikų Centrinį korpusą, Akušerijos ir ginekologijos, Neonatologijos, Vaikų ligų, Vaikų chirurgijos, Onkologijos ir hematologijos, Psichiatrijos, Neurologijos ir Neurochirurgijos klinikas.  

Kauno miesto savivaldybė pradeda vienos pagrindinių susisiekimo su Kauno klinikomis gatvių kapitalinį remontą. Nuo kovo 13 dienos (šio pirmadienio) Eivenių gatvės kelias link Akušerijos ir ginekologijos klinikos vartų bus visiškai uždarytas. Eismas nukreipiamas per J. Lukšos–Daumanto gatvę (kelias link Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centro). 

Žemėlapyje matomas kelias link išvardintų klinikų.

Šio sudėtingo projekto metu, darbus atliekant etapais, nuolatos kis eismo reguliavimas, todėl vairuotojai kviečiami ypatingai atidžiai sekti eismo pokyčius ir kelio ženklus.

Atsiprašome dėl kilusių nepatogumų ir prašome visų vairuotojų ir pacientų supratingumo bei kantrybės.​

Reta kraujo krešėjimo liga nesutrukdė Kauno klinikų pacientui Dariui sėkmingai atlikti inksto transplantacijos

Kauno klinikų pacientui Dariui dar vaikystėje prireikė inksto transplantacijos dėl galutinio inksto funkcijos nepakankamumo, sąlygoto retos inkstų ligos – juvenilinės nefronoftizės. Inkstas sėkmingai veikė 12 metų, tačiau vėliau vyrui vėl atnaujintos hemodializės, prireikė pakartotinės inksto transplantacijos. „Pamenu, keturis kartus per savaitę turėjau vykti į ligoninę ir svarbiausia – labai riboti skysčių kiekį. Tai kėlė didelių nepatogumų, – prisimena Darius. – Džiaugiausi išgirdęs, kad atsirado tinkamas organo donoras, o ir baimės nebuvo – tai man jau antras kartas“.

Kauno klinikose atidarytos pirmosios Lietuvoje mamos-naujagimių intensyviosios terapijos palatos

Šiandien Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje atidarytos palatos, kuriose kartu visą parą galės būti ir kūdikį slaugyti jo mama. Tai pirmosios tokio tipo palatos Lietuvoje – iki šiol Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje mamos kartu su kūdikiais būti galėdavo, tačiau palatos buvo nepritaikytos nuolat gyventi ir slaugyti naujagimį.

Retos vaikų ligos – iššūkis tiek vaikui, tiek jo tėvams

Devynerių metų Kauno klinikų pacientas Arijus serga reta liga – didelės šlapimo pūslės – mažos gaubtinės žarnos – sumažėjusios žarnų peristaltikos sindromu. Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja vaikų chirurgė dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė pastebi, kad tai itin retas, įgimtas ir gyvybei pavojingas sindromas, kurio tikslus paplitimas pasaulyje nėra žinomas. „Visoje mokslinėje literatūroje aprašoma tik vos apie 400 pacientų, sergančių šia liga, o Arijus šiuo metu toks mūsų vienintelis Kauno klinikų pacientas“, – sako ji. 

Ankstesnis 1 ... 9 10 11 12 13 ... 60 Sekantis

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X