Naujienos

Sporto medicinos klinika rūpinsis geriausių šalies krepšininkų sveikata

Penktadienį Sporto medicinos klinikoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Kauno klinikų.

„Džiaugiamės pradėdami bendradarbiavimą su Lietuvos krepšinio federacija ir Kauno klinikų Sporto medicinos klinika, kurios specialistai padės užtikrinti aukščiausio lygio sportininkų sveikatos priežiūrą ir fizinę gerovę. Tikime, kad ši pradžia čia, Kauno klinikose, tęs ilgalaikį ir sėkmingą bendradarbiavimą“, – sakė ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

„Besibaigiantis klubinio krepšinio sezonas ir artėjanti įtempta krepšinio vasara pareikalaus daug jėgų iš mūsų žaidėjų, todėl labai džiaugiamės turėdami tokį partnerį kaip Kauno klinikos. Čia visuomet gali būti suteikta kvalifikuota ir operatyvi medicininė priežiūra, atlikti sportininkams reikalingi tyrimai ar procedūros, o Sporto medicinos klinika turi naujausią ir pažangiausią medicininę aparatūrą“, – džiaugėsi LKF prezidentas Vydas Gedvilas.

„Fizinių galimybių ribų nustatymas ir jų sekimas, o esant reikalui gydymo ir atsigavimo procesų valdymas, yra didžiulė vertybė, individualizuojant krepšininkui fizinį krūvį ir derinant mitybos bei maisto papildų programas, vardan didingos pergalės krepšinio arenose, – sako Sporto medicinos klinikos vadovė doc. dr. Renata Žumbakytė-Šermukšnienė. – Bendradarbiavimas neapsiribos tik klinikinėmis paslaugomis. Vienas iš Sporto medicinos klinikos uždavinių yra mokslinių tyrimų su sportininkais bei edukacinės veiklos krepšinio rinktinių sporto kineziterapeutams plėtimas, komandinio darbo ugdymas, taip stiprinant sporto medicinos žinių bazę ir prieigą prie sporto medicinos paslaugų.“

Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis padėkojo Kauno klinikoms už paramą ir bendradarbiavimą, o pristatydamas rinktinės žaidėjų sąrašą pabrėžė, jog pasiruošimas olimpinių žaidynių atrankai šiemet bus labai intensyvus.

LKF ir Kauno klinikų informacija

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X