Naujienos

Nuolatinės Eglės mintys apie diabetą: pertraukų čia nėra

„Stiprus troškulys, kurio nenumalšino vanduo. Nuolatinis nuovargis, vangumas ir svorio mažėjimas – štai kokią cukrinio diabeto pradžią atsimenu. Apie ligą sužinojau tik tada, kai antro tipo cukriniu diabetu sergantis senelis vieną dieną man pamatavo cukraus lygį kraujyje ir namuose kilo panika“, – gyvenimo su cukriniu diabetu pradžią prisimena Eglė, su liga gyvenanti jau 18 metų. 

Kaip galvos smegenų naviko diagnozę išgirdusiems padeda pacientų paramos grupės?

Lietuvoje kiekvienais metais galvos smegenų naviko diagnozę išgirsta beveik 400 pacientų. Dažniausiai tai darbingo amžiaus žmonės, kuriems liga sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą ir kelia psichologinius iššūkius. Nuo šiol Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje įsteigta pacientų paramos grupė padės užtikrinti šią diagnozę išgirdusių žmonių psichologinę būklę. 

Psichologinė pagalba Kauno klinikų bendruomenės nariams

Visuomenėje vis daugiau kalbama apie žmogaus emocinę sveikatą ir poreikį ją gerinti. Medikai, gerindami pacientų fizinę ar psichologinę sveikatą, neretai pamiršta savąją. Vieni apie problemas išsikalba su artimais žmonėmis ar kolegomis, kiti teigia savo problemomis nenorintys apkrauti artimųjų. Tuomet svarbus vaidmuo tenka  kvalifikuotam specialistui – medicinos psichologui, galinčiam padėti susiorientuoti minčių gausoje ir padėti kartu rasti problemų sprendimus. Apie psichologinės pagalbos poreikį kalbamės su jau metus Kauno klinikose dirbančia medicinos psichologe Žydrūne Kaklauskaite-Savickiene. 

Po Kauno klinikų medikų atliktos operacijos moteris grįžo į visavertį gyvenimą

Apsilankiusi pas odontologą, Loreta nesitikėjo, jog šis vizitas bus tik pradžia ilgo maratono po sveikatos priežiūros įstaigas. „2014 metais man ištraukė dantį, tačiau net praėjus savaitei aš jaučiau tą patį danties skausmą, nors jis jau buvo ištrauktas. Per daug nekreipiau dėmesio, nes žaizda gijo. Po kiek laiko pajutau keistą jausmą, lyg būčiau nusiplikiusi gomurį karšta arbata. Pažiūrėjusi į veidrodį vidinėje viršutinių dantų pusėje pamačiau darinį. Taip ir prasidėjo mano kelionė pas gydytojus“, – prisimena Kauno klinikų pacientė Loreta. 

Iškilmingoje šventėje pagerbti nuolatiniai kraujo donorai

Kauno klinikų Kraujo centro organizuotoje iškilmingoje šventėje buvo išskirtinai pagerbti nuolatiniai kraujo donorai, kurie ne tik patys ateina į Kraujo centrą paaukoti kraujo, bet šia gerumo iniciatyva užkrečia ir savo kolegas, draugus, artimuosius. Renginio metu buvo skleidžiama neatlygintinos kraujo donorystės idėja bei priminta, kodėl ši misija yra svarbi visuomenei.

Akušerijos ir ginekologijos kliniką puošia 50 –oji paroda

Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atidaryta jubiliejinė 50 –oji paroda, kurios metu buvo pristatomi buvusios kolegės gydytojos neonatologės Rimos Balnienės paveikslai. Pasak Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovės prof. Rūtos Nadišauskienės, meno darbų eksponavimas ligoninėje yra naudingas tiek medikams, tiek pacientams. „Gydytojai ir akušerės gražioje aplinkoje dirba ir jaučiasi geriau, o pacientės supranta, jog čia dirbantis personalas ne vien atlieka savo pareigas ir sunkiai dirba, bet turi ir visapusiškesnį požiūrį į gyvenimą bei supančią aplinką.“

Cukrinis diabetas ir nėštumas – ką turi žinoti moterys?

Lietuvoje yra virš 7000 sergančiųjų 1 tipo cukriniu diabetu, diagnozuojamo vaikystėje ar jauname amžiuje. Šios ligos sekimas ir pacientų priežiūra yra ypatingai svarbūs šeimai planuojant nėštumą. Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė Miglė Francaitė-Daugėlienė sako, kad geriausia, ką gali padaryti 1 tipo cukriniu diabetu serganti ir apie šeimą galvojanti moteris, tai atsakingai planuoti nėštumą ir jo metu bendradarbiauti su gydytojais.

 

Po sėkmingo gydymo pacientas Algirdas dėkoja Kauno klinikų medikams

Atsiradus mažam raudonam guzeliui prie ausies, Algirdas nieko blogo neįtarė. „Maniau, kad tai tiesiog iššokusi kraujagyslė, nejaučiau jokio skausmo. Po keleto mėnesių jis pradėjo didėti. Galiausiai guzelis išaugo iki kumščio dydžio. Kreipėmės į gydytojus, o atlikus tyrimus buvo patvirtinta melanomos diagnozė, sakė reikalinga sudėtinga operacija“, – pasakoja Kauno klinikų pacientas. 

Kauno klinikų pozicija dėl Vaikų skubios pagalbos skyriuje įvykusios situacijos

Kauno klinikose įvyko spaudos konferencija, kurios metu direktorius medicinai ir slaugai doc. Kęstutis Stašaitis ir Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas dar kartą pristatė nepageidaujamo įvykio, Vaikų skubios pagalbos skyriuje įvykusio ketvirtadienį, aplinkybes. Dėl žmogiškosios klaidos sumaišyti vaistų buteliukai ir paauglei pradėtas lašinti sterilus vandeninis tirpalas. Ši klaida pastebėta netrukus ir darbuotojai iš karto nutraukė skysčio lašinimą. Buteliukai yra visiškai identiški, įprastai jie nebūna sudėti vienas šalia kito, o jų etiketės skiriasi nežymiai. Pacientė stebėjimui buvo paguldyta į Vaikų intensyviosios terapijos skyrių parai laiko. Pirmadienį mergina išleista namo sveika, jokio šalutinio poveikio pacientei gydytojai neužfiksavo.

Šv.Luko dieną mišias Kauno klinikų koplyčioje aukojo Kardinolas Sigitas Tamkevičius

Spalio 18-oji katalikiškajame pasaulyje žinoma kaip Šv. Luko šventė. Šv. Evangelistas Lukas, žinomas kaip gydytojų globėjas, pats buvo gydytojas. Šia ypatinga proga Kauno klinikų koplyčioje, kuri taip pat pavadinta šventojo Luko vardu, buvo aukojamos šv. Mišios už visus Ligoninės gydytojus, slaugytojus, medicinos darbuotojus ir pacientus. Liturgijai pirmą kartą jau kaip Kardinolas vadovavo Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ. 

Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininku išrinktas Šarūnas Narbutas

Šiandien Kauno klinikose įvyko pirmasis Pacientų tarybos posėdis, kurio metu į tarybą išrinkti pacientai ir pacientų visuomeninių organizacijų atstovai aptarė tolesnio darbo kryptis ir tikslus. „Kai tik išgirdau apie šią Kauno klinikų administracijos iniciatyvą, nudžiugau, nes manau, kad tai bus geras precedentas ir kitoms Lietuvos gydymo įstaigoms, – pasakoja Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininku šiandien išrinktas Šarūnas Narbutas. – Tikiuosi, kad tapsime geruoju pavyzdžiu, kaip sutelkti pacientus, jų artimuosius, medikus, administratorius ir politikus vardan svarbiausio – tai paciento. Ir greitai matysime norimą pokytį.“

Pagalba metantiems rūkyti

Rūkymas – 1 iš 10 pagrindinių pasaulio gyventojų mirties priežasčių. Kas antras rūkantysis miršta 16 metų anksčiau nei būtų galėjęs gyventi nerūkydamas. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos  rekomendacijomis, vienas iš veiksmingiausių rūkymo metimo būdų – telefoninė pagalbos linija. 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X