Naujienos

Tretieji Kauno klinikų Vadovų mokymai: ligoninės ateitis – mūsų rankose

„Laikas pokyčiams“ – taip skambėjo pagrindinis šūkis 2018 metų rudenį pirmą kartą surengtuose Kauno klinikų Vadovų mokymuose. Dėl didelio ligoninės bendruomenės susidomėjimo ir palaikymo, šių metų vasario 1−2 dienomis buvo surengti jau tretieji Vadovų mokymai Birštone, skirti pokyčių svarbai, procesų valdymui ir įstaigos strategijai aptarti.

„Džiaugiuosi, kad tretieji mokymai sulaukė dar didesnio susidomėjusių dalyvių skaičiaus – registraciją teko stabdyti vos po 2,5 dienos,“ – teigia Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. Šiuose mokymuose pristatyta Kauno klinikų veiklos strategija, išgirsta darbuotojų nuomonė ir lūkesčiai. „Norime, kad Kauno klinikose vadovų pareigas užimantys darbuotojai tobulėtų, padėtų įdiegti naujoves, reikalingas šiuolaikinei ligoninei, – pabrėžia prof. R. Jurkevičius. – Esame patvirtinę penkerių metų ligoninės viziją, numatę jos įgyvendinimą. Mokymų metu sulaukėme įvairių pasiūlymų, o pačius geriausius ir tikslingiausius įtrauksime ir į strategijos įgyvendinimo veiksmų planą.“

Pasak Kauno klinikų direktoriaus Visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms dr. Tomo Lapinsko, pagrindinis trečiųjų mokymų tikslas – ne vien suprasti strateginės veiklos vertę ligoninėje ir pergalvoti procesus, bet pirmiausia patikėti, kad strategija – tarsi mūsų visų bendras planas siekiant aiškaus tikslo – tapti geriausiais. Neužtenka tuo patikėti vien vadovams, – tuo turi gyventi visa bendruomenė. Tam būtinos žinios, kaip dirbdami kartu galime efektyviau įgyvendinti pokyčius organizacijoje: „Tik dirbdami išvien galime vesti ligoninę į priekį“, – sako dr. T. Lapinskas pridurdamas, kad aktyvus dalyvių įsitraukimas tik įrodo, kad labai daug žmonių nori prisidėti prie ligoninės tobulėjimo.

Dviejų dienų teoriniai ir praktiniai mokymai dalyviams leido įgyti žinių įvairiose srityse. Buvęs Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius doc. dr. Alfredas Chmieliauskas klinikų darbuotojus supažindino su pokyčių vadyba organizacijoje pokyčių kontekste, o Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas prof. Gintautas Mažeikis padėjo pažvelgti į pokyčius ir lyderystę iš filosofinės perspektyvos. LSMU Sveikatos psichologijos katedros vedėja prof. Nida Žemaitienė ir Kauno klinikų psichologė Žydrūnė Kaklauskaitė atkreipė dėmesį į profesinį perdegimo sindromą mediko darbe. ISM Executive School Strateginio valdymo modulio vadovas, lektorius Benas Adomavičius kalbėjo apie įvairių lygių vadovų rolę strategijos įgyvendinime, o vidinės komunikacijos specialistė Vija Valentukonytė aptarė vidinės komunikacijos svarbą pokyčių metu ir kitus svarbius aspektus organizacijos pokyčių įgyvendinimo kreivėje.

Priimti pokyčius ir judėti pirmyn reikalingos ne tik profesinės kompetencijos. Svarbus emocinis nusiteikimas, tai savo paskaitoje pabrėžė Lyderystės ekspertų grupės vadovė, konsultantė Nomeda Marazienė kalbėdama apie vadovų emocinį atsparumą pokyčių kontekste, o aktorius Andrius Žebrauskas pravedė emocinę mankštą. Praktinių dirbtuvių metu dalyviai dalijosi patirtimi ir įžvalgomis, kaip reikėtų pagerinti Kauno klinikų veiklą ir pasiekti geriausių rezultatų.

Kauno klinikų organizuoti mokymai sulaukė per 160 dalyvių. Vadovų mokymuose galėjo dalyvauti visi klinikų, skyrių, sektorių bei tarnybų vadovai, slaugos administratoriai ir kiti darbuotojai, kuriems rūpi gerasis pokytis ir kurie nori prisidėti prie geresnės aplinkos kūrimo Kauno klinikose.

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X