Naujienos

Iškilmingai inauguruotas LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis: „Alma mater reputacija ir pažanga – aukščiausias tikslas“

Penktadienį, rugsėjo 9-ąją, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) inauguruotas rektorius profesorius Rimantas Benetis. Rektorius prisiekė garbingai vadovauti niversitetui, puoselėti jo istorines tradicijas. LSMU rektoriui įteiktos specialiosios rektoriaus insignijos, jį sveikino valstybės vadovai, aukštųjų mokyklų rektoriai, kiti iškilūs asmenys.

Kauno klinikų medikai padėjo Danutei vėl atsistoti ant kojų

Prieš kiek daugiau nei metus Kauno klinikų pacientė Danutė namuose lipo kopėčiomis, norėdama uždaryti stoglangį. Deja, moteris neišlaikė pusiausvyros, nukrito ir susilaužė koją. Tada ji dar nežinojo, kad gydymo laikotarpis pareikalaus didelės ištvermės. „Niekada nepagalvojau, kad kojos lūžis gali kainuoti tiek daug jėgų ir kantrybės“, – atvirauja moteris.

Kauno klinikose paminėta šventinė Rugsėjo 1-osios penkminutė

Kauno klinikų bendruomenė Didžiojoje auditorijoje tradiciškai susitiko paminėti Mokslo ir žinių dienos iškilmingoje Rugsėjo 1-osios penkminutėje. Šventės metu skambėjo įkvepiantys sveikinimų žodžiai, o jaukią atmosferą sukūrė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos (LSMU MA) choras „Neris“.

Kauno klinikose – Pasaulio sveikatos organizacijos atstovai

Šiandien Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikoje lankėsi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai. 

Vizito metu svečiai susipažino su Šeimos medicinos klinikoje teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, aptarė artimiausius planus ir bendradarbiavimo galimybes.
 

Kadenciją baigė pirmoji Pacientų taryba Lietuvoje

Rugpjūčio pabaigoje kadenciją baigė pirmoji Pacientų taryba Lietuvoje, veiklą pradėjusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose 2019 metų rudenį. Pacientų taryba – tai patariamasis ligoninės administracijos organas, sudarytas iš pacientų ir pacientų organizacijų atstovų, skirtas pacientų ir jų artimųjų patirtims Kauno klinikose gerinti. Pirmoji taryba per tris metus pateikė net 103 pasiūlymus Kauno klinikų administracijai, iš kurių daugiau nei pusė įgyvendinti arba šiuo metu yra įgyvendinami. 

Patikimos mobiliosios programėlės sveikatos sistemoje – jau realybė?

Senstant Europos šalių populiacijai ir didėjant sveikatos priežiūros išlaidoms, ieškoma būdų, kaip optimizuoti procesus ir užtikrinti tolygesnį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą kartu išlaikant aukštą jų kokybę. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos kartu su užsienio šalių partneriais jungiasi prie dar vieno tarptautinio „Europos Horizonto“ programos lėšomis finansuojamo projekto „Label2Enable“. Šiuo projektu siekiama sukurti mobiliųjų sveikatos ir sveikatinimo programėlių vieningą ir standartizuotą ženklinimo strategiją, kuri būtų atpažįstama, patikima ir skatintų sveikatos priežiūros specialistus labiau integruoti mobiliųjų aplikacijų naudojimą kasdieninėje praktikoje.

Kauno klinikų Kraujo centre reikalingos kraujo atsargos

Šiuo metu Kauno klinikų Kraujo centre jaučiamas kritinis O+ ir O- (pirmos teigiamos ir pirmos neigiamos) kraujo grupės trūkumas. Kraujas ir jo komponentai ligoninės pacientams reikalingi nuolat, tad kitas kraujo grupes turintys asmenys taip pat kviečiami atvykti paaukoti kraujo.

Medikai ir pareigūnai perspėja – daugėja vaikų, nukentėjusių nuo šunų įkandimų

Pastaruoju metu į Kauno klinikas vis dažniau atvyksta vaikai, patyrę sužeidimus įkandus šunims. Nuo sausio 1 dienos Kauno klinikose gydyti 107 šunų apkandžioti vaikai. Ypatingai daug nukentėjusių nuo naminių gyvūnų pacientų atvyko liepos mėnesį – jų buvo net 30.

Telemedicinos galimybės Kauno klinikų pacientams

Nuo šiol pacientai, pastebėję įtartiną odos bėrimą ar darinį, galės nuotoliniu būdu pasikonsultuoti su gydytojais dermatovenerologais. Užsiregistruoti nuotolinei gydytojo dermatovenerologo konsultacijai galite Kauno klinikų Pacientų portale. Vėliau telefonu arba el. paštu Jūs būsite pakviestas išplėstinei dermatovenerologo konsultacijai. 
 

Difterija ir stabligė – itin pavojingos, tačiau užmirštos ligos

Ar kaskart, įsidūrus spygliu darže ar užmynus ant menkos vinies, kreipiamės į specialistus? Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė teigia, kad sunerimti reiktų tiems, kurie paskutinį kartą skiepijosi nuo stabligės daugiau nei prieš 10 metų. „Vakcina nuo stabligės leidžiama kartu su vakcina nuo difterijos. Tai itin pavojingos, sunkios, bet, deja, primirštos ligos“, – sako šeimos gydytoja. 

Kūdikio žindymas – nauda tiek mamai, tiek kūdikiui

Karolinos naujagimis netikėtai gimė 33-ąją nėštumo savaitę. „Ruošiausi atostogoms, šventėms, kai staiga vaikelis į pasaulį nusprendė ateiti anksčiau nei buvo planuota“, – prisimena ji. Moteris, pagimdžiusi kūdikį, iškart bandė žindyti jį pati. „Kurį laiką sūnus buvo su zondu burnoje, kuris jam pradėjo kvėpuoti, tačiau norėjau pabandyti jį pamaitinti motinos pienu. Intuityviai jaučiau, kaip jį paimti ant rankų, kaip nukreipti galvytę, kaip padėti jam lengviau žįsti, – sako Karolina. – Reikia didelio noro, pasitikėjimo savimi ir personalu, ramių minčių ir žinių tam, kad pavyktų maitinti savo naujagimį.“

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 6 7 ... 49 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,2 mln.

pacientų apsilankymų

2187

gydytojų

2379

slaugos specialistas

3229

naujagimiai per metus
X