Naujienos

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta dviejų širdies vožtuvų korekcija vienos procedūros metu

Kauno klinikų gydytojai pirmieji Baltijos šalyse atliko kateterinę širdies triburio vožtuvo korekciją. Ši procedūra išskirtinė ir tuo, kad jos metu pacientui vienu metu buvo sėkmingai gydytas ir dviburio vožtuvo nesandarumas. Toks sudėtingas dviejų širdies vožtuvų gydymas vienu metu – itin retas net pažangiausiuose Europos širdies centruose.

„Tai – istorinis įvykis mūsų komandai ir visam regionui. Vienos intervencijos metu pavyko pašalinti dviejų skirtingų vožtuvų pažaidą. Tokia procedūra – labai tiksli ir reikalaujanti ne tik aukštos kvalifikacijos, bet ir išskirtinai darnios komandos“, – sako dr. Kasparas Briedis, Kauno klinikų Struktūrinių širdies ligų intervencijų sektoriaus vadovas.

Kateterinis gydymas dažniausiai skiriamas pacientams, kuriems dėl amžiaus ar sveikatos būklės atvira širdies operacija būtų per didelė rizika. Iki šiol daugeliui tokių pacientų būdavo taikomas tik medikamentinis gydymas. Jie dažnai skundžiasi dusuliu, nuovargiu, tinimu, svorio pokyčiais ar dažnais širdies nepakankamumo paūmėjimais, dėl kurių tenka dažnai vykti į ligoninę. Šiuolaikinės kateterinės intervencijos tampa realia galimybe pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Pasak dr. K. Briedžio, tokiems pacientams labai svarbu tiksliai įvertinti būklę ir iš anksto suplanuoti visą gydymo eigą. Tai tampa įmanoma glaudžiai bendradarbiaujant su šiuolaikiškus gydymo metodus taikančiais partneriais ir atsakingai įvertinus tiek paciento klinikinę situaciją, tiek praktinius gydymo organizavimo aspektus.

Didelę reikšmę tokios procedūros sėkmei turi tiksli diagnostika ir gydytojų patirtis. Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytoja kardiologė doc. dr. Monika Biesevičienė pabrėžia, kad ypač svarbus yra perstemplinės echokardiografijos metodas, leidžiantis realiuoju laiku stebėti širdies vožtuvų veiklą. Šiuos įgūdžius ji gilino stažuotėse Vokietijoje ir Švedijoje, kur įgijo vertingų žinių apie pacientų atranką, diagnostiką ir procedūrų planavimą.

Prie komandos prisijungęs Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytojas kardiologas Norvydas Zapustas taip pat gilino savo žinias užsienyje – stažuotės metu dalyvavo atliekant tiek dviburio, tiek triburio vožtuvų korekcijas. Pasak jo, itin džiugu, kad grįžus į Lietuvą atsirado galimybė šią patirtį pritaikyti vietos pacientams. „Kai matai, kad žmogui jau po kelių dienų lengviau – tai ne tik džiugina, bet ir motyvuoja dar labiau“, – sako gydytojas kardiologas.

Procedūrą atliko daugiadalykė Kauno klinikų komanda, kurioje kiekvienas specialistas prisidėjo prie sklandaus ir saugaus gydymo proceso. Intervenciją atliko Struktūrinių širdies ligų intervencijų sektoriaus vadovas dr. Kasparas Briedis ir gydytojas kardiologas Norvydas Zapustas. Už paciento atranką bei tikslią širdies vožtuvų stebėseną procedūros metu buvo atsakinga gydytoja kardiologė doc. dr. Monika Biesevičienė.

Anestezijos priežiūra pasirūpino Širdies chirurgijos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. dr. Tadas Lenkutis ir anestezijos slaugytoja Roma Kilinskienė. Dešiniosios širdies kateterizavimą ir plautinės hipertenzijos įvertinimą prieš intervenciją atliko gydytoja kardiologė dr. Rasa Ordienė.

Operacijos metu dirbo operacinės slaugytojos Ieva Sriubienė ir Brigita Augūnė, taip pat radiologijos technologės Neringa Packevičienė ir Justė Batavičiūtė, padėjusios užtikrinti sklandžią procedūros eigą.

Kateterinės dviburio vožtuvo korekcijos Kauno klinikose pradėtos taikyti vos 2025 m. vasarį, tačiau per trumpą laiką jau atlikta 12 tokių procedūrų. Anot dr. K. Briedžio, tai rodo, kad širdies struktūrinių ligų gydymas Lietuvoje sparčiai juda į priekį – tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai.

Kauno klinikų informacija
 

>78  000

chirurginių operacijų

>1,5 mln.

pacientų apsilankymų

2286

gydytojų

2630

slaugos specialistas

3029

naujagimių per metus
X