Naujienos

Kauno klinikų Kraujo centras sulaukė 290 NATO karių, norinčių paaukoti kraujo

Spalio 10-11 dienomis vyko nekasdienė kraujo donorystės akcija – Kauno klinikų Kraujo centras vyko į NATO būstinę Rukloje, kur net 290 NATO karių iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos bei Čekijos pareiškė norą dovanoti kraujo.

Vyriausiasis priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės medikas Stephan Franke, kartu su Priimančiosios šalies paramos grupės seržante Otilija Vitkevičiene, prisidėjęs prie kraujo donorystės akcijos organizavimo, teigia, kad kariai jaučia pareigą dovanoti kraujo. „Kariai aiškiai supranta, kad ateityje jiems patiems gali prireikti donorų kraujo, – sako S. Franke. – Kol galime, kol esame sveiki, norime dovanoti kraujo tiems, kuriems šiuo metu labiausiai jo reikia.“

NATO kariai, sutikę paaukoti kraujo, teigia, kad dvejonių tikrai nebuvo. „Aukoti kraujo dar neteko, tačiau sužinojęs, kad Rukloje vyks Kraujo donorystės akcija – nedvejodamas sutikau. Užtruksime tik apie dešimt minučių, o kažkam tai gali dovanoti gyvenimą“, – svarsto NATO karys iš Vokietijos.

Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė džiaugiasi gražia užsimezgusia draugyste, prasidėjusia prieš penkerius metus. „Pirmaisiais kartais NATO kariai atvykdavo į Kauno klinikas. Su kiekvienu kartu norinčių aukoti kraujo buvo vis daugiau, tad nusprendėme, kad laikas Kraujo centrui atvykti pas juos“, – bendradarbiavimo pradžią prisimena D. Remeikienė.

Tikimasi, kad ši prasminga draugystė sėkmingai tesis ir toliau, o jos dėka šalyje bus išgelbėta dar ne viena gyvybė.

Kauno klinikų informacija

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X