Naujienos

Rugsėjo 1-osios šventė Kauno klinikose

Kauno klinikų bendruomenė naujuosius mokslo metus pasitiko tradicinėje tradicinėje šventinėje Mokslo ir žinių dienos penkminutėje. 

„Rugsėjo pirmosios šventė – tai diena, kai laukiame naujų mokslo metų ir einame į darbą su noru nuveikti dar daugiau. Džiaugiamės progresu, kurį jau pavyko pasiekti praėjusiais mokslo metais: turime strateginį planą, kurį įgyvendiname ir jau matome jo rezultatus. Į rugsėjo mėnesį vyksiančius vadovų mokymus per parą laiko užsiregistravo daugiau nei 150 žmonių. Jaučiame, kad einame teisingu keliu, nes žmonės nori pokyčių. Girdime, ką sako jaunoji karta. Kviesime rimtai pažiūrėti į pakopinių kompetencijų modelio diegimą, nes tai yra unikali galimybė peržiūrėti ir atnaujinti rezidentūros programas. Sieksime, kad naujoji karta džiaugtųsi studijomis mūsų universitete,“ – kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
 

Generalinis direktorius pabrėžė, kad ši diena džiugi ir dėl nuolat augančių sveikatos priežiūros specialistų atlyginimų. Gydytojams atlyginimas kils 16 proc., slaugytojoms – 14 proc., o iš vidinių ligoninės resursų nemedicininiam personalui atlyginimai padidės 7 procentais. Minimalų atlyginimą gaunantiems atlyginimas kils nuo Naujųjų metų. 

LSMU kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė džiaugėsi puikiais šių metų stojimo į studijas rezultatais ir universiteto įvertinimu mokslo srityje. „Tarptautinių ekspertų vertinimas parodė, kad mūsų universiteto medicinos sritis yra stipriausia Lietuvoje. Esame įsipareigoję nesustoti, eiti toliau ir ugdyti naują gydytojų ir mokslininkų kartą.“ Kanclerė susirinkusiems linkėjo optimizmo ir pasiruošimo ateinantiems pokyčiams.

Sveikindamas susirinkusiuosius sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga pabrėžė, kad atlyginimai sveikatos priežiūros specialistams didėja ir didės, o įsipareigojimai bus įvykdyti. „Tikime, kad Lietuva bus visomis prasmėmis patrauklus kraštas dirbti specialistams ir rūpintis mūsų pacientais. Mokslas yra šviesa, todėl noriu palinkėti, kad mokslo saulė Lietuvoje tamsumas prašalintų.“

Kauno arkivyskupas monsinjoras Algirdas Jurevičius ankstų rytą sakė, kad mokslo laimėjimai padeda palengvinti žmonių skausmą ir kančią, todėl linkėjo juos naudoti išmintingai. 

Po oficialios pradžios Kauno klinikų bendruomenei ir susirinkusiems svečiams buvo pristatyti trys ligoninei svarbūs objektai. 

Ekskursija prasidėjo nuo naujos robotinės sistemos, įdiegtos Laboratorinės medicinos klinikoje, pristatymo. Nauja sistema leis užtikrinti efektyvesnį mėginių, kurių į laboratoriją per parą patenka virš 1200, išrūšiavimą, centrifugavimą ir šaldymą. Šie procesai yra susiję su greitesniu tiesioginiu mėginių patekimu į šiuolaikiškus analizatorius ir tyrimų atlikimu bei rezultatų pateikimu Kauno klinikų gydytojams. 

Platus laboratorinių tyrimų spektras, apimantis ne tik rutininius klinikinės chemijos ar hematologijos tyrimus, tačiau ir svarbius sudėtingus audinių suderinamumo, ląstelių imunofenotipavimo, molekulinius virusologinius tyrimus, užtikrina Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikos išskirtinumą.

Vėliau susirinkusieji apžiūrėjo naujus magnetinio rezonanso tomografijos aparatus Traumų ir skubios pagalbos centre. Su naujaisiais 3 teslų galios MRT aparatais galima ištirti smulkesnes struktūras, ypač galvos smegenų ir kraujagyslių. Taip pat padidėja galimybės įvertinti plaučių, tarpuplaučio, pilvo ir dubens organų, ypač kepenų, kasos, prostatos židinius, atskirti piktybinius ir gerybinius navikus. Naujieji MRT aparatai leidžia atlikti tyrimus pacientams, kuriems yra reikalinga bendrinė nejautra, o tai ypač aktualu naujagimiams ir vaikams.

Šiandien taip pat pašventinti naujo Ambulatorinio korpuso pamatai. Stebint sveikatos apsaugos ministrui prof. Aurelijui Verygai ir susirinkusiai Kauno klinikų bendruomenei, į pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė. Numatoma, kad naujojo korpuso statybos baigsis kitą rudenį. Kauno klinikose per metus apsilanko 1,3 mln. pacientų, kuriems norima užtikrinti dar geresnes sąlygas teikti ambulatorines paslaugas. 

Kauno klinikų informacija ir K. Šimatonio nuotraukos

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X