Naujienos

Inkstų sveikata: ką svarbu žinoti?

Žmonės turi du inkstus, kurių kiekvienas yra kumščio dydžio. Jie yra abipus stuburo, apatinių šonkaulių lygyje. Žinoma, kad žmogaus kraujagyslėmis teka apie 5 litrus kraujo, kurį inkstai per dieną filtruoja ir valo net 300 kartų. „Inkstai atlieka svarbias organizmui funkcijas. Lėtinės inkstų ligos – klastingos, dažnai asmenys nesupranta, kad blogos savijautos atsiradimas gali būti sukeltas inkstų funkcijos sutrikimo“, – teigia prof. Inga Arūnė Bumblytė, Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė.

Minint kovo 14-ąją, Pasaulinę inkstų dieną, kalbamės su prof. I. A. Bumblytę apie inkstų svarbą mūsų organizmui ir jų sveikatą.
 

Kauno klinikų lopšelyje-darželyje „Lašeliai“ – grupė autizmo spektro sutrikimus turintiems vaikams

Kauno klinikų lopšelis-darželis „Lašeliai“ nuolat auga ne tik su savais ugdytiniais, bet ir kaip inovatyvi, kūrybiška ugdymo įstaiga. „Kuruodami ugdymo procesą mažiesiems lašeliams, jų mūsų darželį šiuo metu lanko 130, pastebime, kad vaikų savitumas bei natūralūs kartos pokyčiai nuolat suponuoja pedagoginio kūrybiškumo aktualumą rengiant metinius, pusmečių ir galiausiai savaitinius ugdymo planus, – pasakoja dr. Virginija Levickienė, Kauno klinikų Ikimokyklinio ugdymo skyriaus ir lopšelio-darželio „Lašeliai“ vadovė. – Stebint vaikučių su specialiaisiais poreikiais ugdymo procesą, nusprendėme plėsti „Lašelių“ veiklą ir atidarėme „Lietučių miestelį“ – grupę, skirtą Autizmo spektro sutrikimus (ASS) turintiems vaikams.“

Įgimta vaikų katarakta – ar įmanoma padėti vaikams?

Įgimta katarakta – reta, išvengiamą vaikų aklumą sukelianti akių liga, pasitaikanti nuo 2,2 iki 13,6 atvejų 10000 naujagimių. Pasaulyje, nustatyta daugiau nei 200 tūkst. aklumo atvejų vaikų amžiuje dėl laiku neoperuotos kataraktos, operacijos metu iškilusios komplikacijos, ar kitų akių pakitimų, susijusių su katarakta. „Kataraktos diagnozė gali skambėti paprastai ir galbūt yra dažnai girdima visuomenėje, tačiau svarbu pabrėžti, kad vaikams diagnozuota įgimta katarakta yra kitokia nei suaugusiems, tai – reta vaikų liga, sudėtinga patologija“, – pabrėžia prof. Reda Žemaitienė, Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovė. 

Kauno klinikose kepenų transplantacija atlikta vyriausiai pacientei

Kauno klinikose mėnesį praleidusi pacientė Janina, šiandien namuose džiaugiasi anūkais. Lapkričio mėnesį moteriai gydymo įstaigoje transplantuotos kepenys. Ji tapo vyriausia paciente Lietuvoje, kuriai atlikta ši procedūra. „Janina – visus medikus įkvepiantis pavyzdys griauti mitus, kad transplantacijos skirtos tik jauniems pacientams. Kai įtraukėme į laukiančiųjų sąrašą, pacientė jau buvo sulaukusi 70-ies metų, pasveikusi nuo dviejų onkologinių ligų, o iš karto po atliktos procedūros, moteris sulaukė anūko“, – džiaugiasi doc. dr. Irena Valantienė, Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos Gastroenterologijos skyriaus vadovė.

Kovos su neinfekcinėmis ligomis iniciatyva

Osle įvykusiame susitikime pradėta įgyvendinti iniciatyva, kuria siekiama užkirsti kelią vėžiniams susirgimams ir neinfekcinėms ligoms. Projektą „JAPreventNCD“ finansuoja Europos Sąjunga, o jo biudžetas – 95,5 mln. eurų, t. y. 20 proc. viso ES sveikatos biudžeto.  Šis novatoriškas projektas sutelkia 25 valstybes bendroms pastangoms spręsti didėjančią tarpvalstybinę neinfekcinių ligų naštą.

Kelios minutės skirtos kraujo donorystei gali padovanoti gyvenimą

Sausio pabaigoje iškilmingoje Kauno klinikų Kraujo centro donorų pagerbimo šventėje įteikti 77 Lietuvos nusipelniusiojo donoro pažymėjimai ir suteikti 28 Garbės donoro vardai. Tarp pastarųjų – ir Gediminas Vasiliauskas, Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojas pulmonologas. Jis kraujo paaukojo daugiau nei 50 kartų ir savo pavyzdžiu įkvėpė ne vieną kolegą.

Kokios inovacijos yra retų ligų gydyme?

Inovacijos – tai naujų būdų ir metodų ieškojimas, siekiant pagerinti teikiamas paslaugas. Medicinoje – nuo diagnostikos iki gydymo – vis dažniau susiduriama su naujais paslaugų teikimo metodais. Antanas Montvila, Kauno klinikų Inovacijų vertinimo ir diegimo tarnybos vadovas bei Radiologijos klinikos gydytojas radiologas, sako, kad inovacijos apima kiekvieną medicinos sritį ir kartais to net nepastebime. Daugiau apie medicinoje ir retų ligų gydyme taikomas inovacijas kalba A. Montvila.

Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women‘s Association of Vilnius) narės nepamiršta Kauno klinikų pacienčių, sergančių krūties vėžiu. Jos, kaip ir kasmet, įteikė šioms moterims dovanas – 70 krūties audinio žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami išplitusio naviko, esančio krūtyje, riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, dažnai navikas visai išnyksta.

Anesteziologijos klinikoje naujas gydymo metodas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmą

Kauno klinikų Anesteziologijos klinikoje pirmą kartą atlikta nauja skausmo valdymo procedūra – perkutaninė epidurinė neurolizė, praplečianti pacientų, patiriančių lėtinį skausmą, gydymo spektrą. Prof. Andrius Macas, Anesteziologijos klinikos vadovas pastebi, kad naujoji procedūra yra minimaliai invazyvi ir veiksmingai šalina epiduriniame lygmenyje esančias sąaugas.

Telemedicinos galimybės gydant retas ligas

Telemedicina – sveikatos priežiūros teikimas ir palaikymas, naudojant komunikacijos technologijas ir elektroninę informaciją, kai dalyvius skiria atstumas. Telemediciną galima skirstyti į du būdus: sinchroninį, kai pacientas konsultuojamas realiu laiku bei asinchroninį, kuomet atsakymai apie sveikatos būklę gali būti pateikiami vėliau, pavyzdžiui, po gautų tyrimo rezultatų. Daugiau apie telemedicinos galimybes ir jų pritaikymą pasakoja Gailė Damulevičiūtė, Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytoja rezidentė ir Telemedicinos centro koordinatorė.

Ką svarbu žinoti apie širdies vožtuvų ligas?

Širdies vožtuvų ligos – dažnos ir galinčios paveikti bet kurį iš keturių širdies vožtuvų bei sukelti komplikacijas, jei nėra laiku diagnozuotos ir gydomos. Dr. Kasparas Briedis, Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytojas kardiologas, pabrėžia, kad ankstyvas simptomų atpažinimas ir tinkamas gydymas gali išsaugoti žmogaus gyvybę bei užkirsti kelią klastingos širdies ligos progresavimui.

Ankstesnis 1 2 3 ... 59 Sekantis

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X