Naujienos

Informacija dėl registracijos konsultacijai pas gydytoją endokrinologą

Nuo šiol Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos pacientai, norintys užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją endokrinologą, registruotis turi ne per sergu.lt, o per pacientų išankstinę registracijos sistemą: https://ipr.esveikata.lt/ 

Doc. L. Velička: laiku aptikus padidėjusią pilvo aortos aneurizmą, galima pasiekti gerų rezultatų

Rugsėjo 19 dieną, minint Pasaulinę aortos dieną, Kauno klinikų specialistai surengė akciją, kurios metu kiekvienas norintis galėjo pasitikrinti, ar neturi išsiplėtusios pilvo aortos. Renginio metu buvo atlikta net 70 tyrimų. Tyrimas neskausmingas, atliekamas echoskopu (neinvaziniu būdu) ir truko vos kelias minutes. Akcijos metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į itin pavojingą ir klastingą ligą – pilvo aortos aneurizmą, bei paskatinti žmones pasitikrinti.

 

Nėščiųjų diabetas: ką svarbu žinoti?

Pasaulyje nėščiųjų diabetas diagnozuojamas nuo 2 iki 40 proc. nėščiųjų. Pastaruoju metu šią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančiųjų. Kokios to priežastys ir ką daryti, jei jums diagnozavo nėščiųjų diabetą, rubrikos „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai“ tiesioginės transliacijos metu pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė dr. Gitana Ramonienė ir Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė dr. Miglė Francaitė-Daugėlienė.

Mokymosi iš klaidų kultūra – sisteminio požiūrio į pacientų saugumą dalis

Mokymosi iš klaidų kultūra yra viena jautriausių temų medicinos bendruomenei visame pasaulyje. Vakarų kultūra moko, kad iš klaidų medicinoje reikia mokytis, o ne už jas bausti. Modernios medicinos ir tobulėjančių technologijų dėka nepageidaujamų įvykių kiekį medicinoje galima sumažinti, tačiau išlieka ir žmogiškasis veiksnys, sistemos netobulumai. Labai svarbu formuoti ir plėtoti pacientų saugos kultūrą ir skatinti nebijoti kalbėti apie nepageidaujamus įvykius. Pirmieji žingsniai pacientų saugumo kultūros keitime Kauno klinikose žengti jau prieš keletą metų, tačiau dabar tai įgauna nuoseklios sistemos pavidalą. Šiandien minima tarptautinė Pacientų saugumo diena, todėl apie saugos kultūros kūrimą ir priemones pasiekti efektyvių rezultatų kalbamės su Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovu prof. Andriumi Macu bei gydytoja anesteziologe Vilma Traškaite-Juškevičienė. 

Kauno klinikų medikai ir kraujo donorai išgelbėjo jaunos mamos gyvybę

Vieną rytą nubudusi Akvilė pajuto, kad nutekėjo vaisiaus vandenys. „Sunerimau, nes laukiausi 35 savaites, o nutekėję vaisiaus vandenys buvo rožinės spalvos. Nedelsiant pasiėmiau reikalingus daiktus ir išvykau į ligoninę“, – prisimena telšiškė. – Kadangi jau esu gimdžiusi neišnešiotą naujagimį, paprašiau, kad iš rajoninės ligoninės mane vežtų tiesiai į Kauno klinikas.“

Ką žinoti besiruošiančioms gimdyti?

Laukiantis kūdikio kyla daug klausimų apie tai, kaip tinkamai pasiruošti gimdymui? Kada atvykti į Gimdymo skyrių? Ar galės gimdyme dalyvauti artimas žmogus? Labai svarbu, kad šeimos pagausėjimo laukiančius pasiektų tiksli ir patikima informacija. Todėl Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos specialistai pasirengę atsakyti į kylančius klausimus ir patarti. Startavo nauja rubrika „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai“, kurios pirmoji tema buvo – ką žinoti besiruošiančioms gimdyti? Tiesioginės Facebook transliacijos metu kalbėjosi ir į klausimus atsakė Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas, Priešlaikinio gimdymo sektoriaus vadovė, gydytoja akušerė ginekologė prof. Meilė Minkauskienė ir vyresnioji akušerė Virginija Stankevičiūtė.

Kauno klinikose įdiegta specializuota gama kamera

Kauno klinikose – naujos diagnostikos galimybės širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Radiologijos klinikoje įdiegta specializuota kardiologinė gama kamera – pirmoji Lietuvoje, skirta tyrimams dėl išeminės širdies ligos ir širdies nepakankamumo. 

Atnaujinta informacija apie nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamas paslaugas.

Atnaujiname informaciją apie nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamas paslaugas.

  • Į gimdymą kviečiame atvykti su veidą dengiančia apsaugine kauke.
  • Gimdyme (gimdant natūraliais takais) gali dalyvauti vienas artimasis.
  • Gimdyvei ir ją atlydėjusiam asmeniui COVID-19 tyrimas atliekamas Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėščiųjų ir gimdyvių priimamajame. Testu iš anksto rūpintis nereikia.
  • Po gimdymo artimasis su gimdyve gali likti tuo atveju, jei gimdyvė perkeliama į vienvietę palatą, įsipareigojant visą buvimo ligoninėje laikotarpį nepalikti Klinikos pastato. 
  • Ne vienvietėje palatoje gulinčios gimdyvės gali būti lankomos vieno artimojo ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę ir ne ilgesniam kaip 15 minučių laikui. Apie artimojo apsilankymo poreikį gimdyvė praneša palatos akušerei. Lankytojas įrašomas į sąrašą, kur nurodomas tikslus laikas ir data, kada artimasis gali atvykti.

Kauno klinikose – pirmoji aortos vožtuvo implantacija neužmigdant paciento

Kauno klinikose pirmą kartą implantuotas aortos vožtuvas per kateterį (TAVI), pacientui netaikant bendrosios anestezijos. Šios sudėtingos procedūros metu į pacientės kaklo arterijas, maitinančias galvos smegenis, įvesti specialūs apsauginiai filtrai, apsaugoję 83 metų moterį nuo galimo išeminio insulto per procedūrą. Šie filtrai operacijos metu panaudoti taip pat pirmą kartą. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 19 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X