Naujienos

Kaip atpažinti pogimdyminę depresiją?

Nėštumas – vienas iš svarbiausių etapų moters gyvenime. Nėštumo metu ji susiduria tiek su maloniais jausmais: laime, pakylėjimu, tiek ir su nemaloniais – kyla nerimas, abejonės, baimė. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos medicinos psichologė Vaiva Karaliūnaitė-Skrickienė pataria, kaip pasirūpinti moters psichologine sveikata nėštumo metu ir po gimdymo.

Sūnų rankose pagaliau sūpuojanti Rasa: nenustokite tikėti

Rasa šiandien jau sūpuoja 8 mėnesių sūnų. Šeimos kelionė, siekiant susilaukti vaikelio, nebuvo lengva. Per dešimt santuokos metų tik pakartotina pagalbinio apvaisinimo procedūra tapo sėkminga. „Šis laikas buvo nepaprastai sunkus, tiek daug skausmo ir ašarų pralieta“, – dabar jau su šypsena veide pasakoja moteris.

Iš pradžių pora vaikelio bandė susilaukti natūraliai, tačiau pastoti negalėjo net šešerius metus. „Ieškojome priežasčių, kodėl nepavyksta, ir mano pažįstama rekomendavo pasikonsultuoti su Kauno klinikų akušere ginekologe doc. Egle Drejeriene.“

Kauno klinikose atliktos unikalios arterijų litotripsijos procedūros

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos medikams ruduo ypatingas atliktų naujų procedūrų gausa. Rugsėjį čia atliktos net trys unikalios aortos vožtuvo sistemos (TAVI) implantacijos. Iš jų dvi procedūros atliktos pirmą kartą Lietuvoje, o viena – pirmą kartą Kauno klinikose. Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas prof. Ramūnas Unikas pabrėžia, kad šiandien, turint moderniausią įrangą ir profesionalią specialistų komandą, galima imtis vis sudėtingesnių procedūrų. 

Ilonos gyvenimas su reta nervų ir raumenų liga: gydymas tarsi stebuklas

Prieš daugiau nei 10 metų pacientę Iloną pradėjo varginti neįprasti pojūčiai ir silpnumas raumenyse. „Dirbau ligoninėje, ten gaminau maistą, aptarnaudavau valgyklos klientus. Kartą pastebėjau, kad dešine ranka paėmus šaukštą ar bet kurį įrankį į rankas, man tampa sunku padėti jį atgal į vietą. Ranka, atrodo, sustingsta, bandant ištiesti, raumenys neatsipalaiduoja“, – pirmuosius simptomus vardija moteris.

Kūdikio raidos etapai – ką kūdikis turi mokėti skirtingais amžiaus tarpsniais?

Naujos gyvybės atsiradimas – ypatingas ir nepamirštamas įvykis šeimos gyvenime. Tačiau tėvų džiaugsmą dažnai užgožia įvairūs klausimai, nuogąstavimai dėl atžalos raidos. Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos Kineziterapijos skyriaus vadovė prof. dr. Inesa Rimdeikienė teigia, kad sveiko kūdikio augimas ir vystymasis neįsivaizduojamas be kineziterapeuto atliekamos raidos vertinimo. „Normali raida, atitinkanti vaiko chronologinį amžių – vienas iš svarbiausių vaiko sveikatos rodiklių“, – sako prof. dr. Inesa Rimdeikienė. Interviu profesorę Rimdeikienę kalbiname apie kineziterapijos svarbą kūdikių raidos vertinime bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį visiems tėvams.

Išrinkta antroji Kauno klinikų Pacientų taryba

Spalio mėnesį kadenciją pradeda antroji Kauno klinikų Pacientų taryba, kuri veiklą tęs trejus metus. Ji sudaryta iš pacientų ir pacientų organizacijų atstovų, o jos pagrindinis tikslas – teikti ligoninės administracijai rekomendacinio pobūdžio pasiūlymus, kaip gerinti pacientų ir jų artimųjų patirtis Kauno klinikose. Pirmoji Lietuvoje Pacientų taryba įsteigta 2019 metais Kauno klinikose

Negyjanti žaizda Nijolės kojoje slėpė susirgimus – užsikimšusias net tris arterijas

Pacientę Nijolę kelis metus vargino negyjanti žaizda po operacijos kojoje. „Kreipiausi į skirtingus gydytojus specialistus, tačiau niekas negalėjo rasti negyjančios žaizdos priežasties, – prisimena moteris. – Esu girdėjusi daug gerų atsiliepimų apie Kauno klinikų gydytojus, tad kreipiausi ir čia.“ Nijolė nė neįtarė, kad net trys arterijos – kritinės būklės, jas būtina nedelsiant operuoti.

Siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su Jungtine Karalyste

Spalio 12‒14 d. Kauno klinikų atstovai lankėsi Jungtinėje Karalystėje. Vizito tikslas – susipažinti su šalies sveikatos sistemos valdysena, sveikatos inovacijomis, ateities medicinos strateginėmis kryptimis, gyvybės mokslų ekosistema, taip pat aptarti sėkmingus sveikatos priežiūros institucijų, mokslo įstaigų, verslo bei valstybės bendradarbiavimo modelius.

Unikalios išemine širdies liga sergančių pacientų gydymo galimybės Kauno klinikose

Rugsėjo mėnesį Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali kairįjį širdies skilvelį pavaduojančių prietaisų implantacija. Ši inovatyvi minimaliai invazinė procedūra suteikia galimybę palengvinti kraujo iš širdies išstūmimą į aortą ir kairiojo skilvelio darbą, įvedant stentus į širdies arterijas. „Naujoji procedūra atliekama greičiau, efektyviau ir saugiau. Tikimės, kad ši procedūra padės sumažinti galimų komplikacijų riziką, kurios gali atsirasti po operacijų, atliekant atvirą pjūvį, ir palengvins pooperacinį gijimo laikotarpį, – pabrėžia Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intervencinės kardiologijos skyriaus vadovas prof. Ramūnas Unikas. – Paprastai, atlikus šią procedūrą, pacientas jau kitą parą gali vykti namo.“

Ragenos ligų gydymas Kauno klinikose: naujovės ir galimybės

Ragenos ligos – vienos iš dažniausiai pasitaikančių akių ligų. Kasmet pasaulyje net dviem milijonams žmonių nustatomas rageninis aklumas. Kauno klinikų Akių ligų klinikoje taikomos moderniausios, pasaulyje pripažintos ragenos ligų gydymo technologijos – skirtingų rūšių audinio transplantacijos, o šiais metais Kauno klinikose pradėta ir nauja ragenos ligų gydymo kryptis – gydymas lazeriu (fototerapinė keratektomija).

Kauno klinikų medikai ukrainietei Alinai atliko sudėtingą rekonstrukciją

Į Lietuvą su keturiomis dukromis Andrėjus atvyko kovo 18 dieną. Šiandien vyras labiausiai džiaugiasi gerėjančia šešiolikmetės dukros Alinos sveikata. Nuo pat gimimo mergaitės mityba buvo sutrikusi, ji susidurdavo su sunkumais ryjant maistą, sunkiai kalbėjo. „Gimtoje šalyje gauti gydymą neturėjome galimybių, todėl Lietuvoje net nepagalvojome ieškoti pagalbos“, – pasakojimą apie dukrą pradeda jis.

Kauno klinikų Kraujo centras sulaukė 290 NATO karių, norinčių paaukoti kraujo

Spalio 10-11 dienomis vyko nekasdienė kraujo donorystės akcija – Kauno klinikų Kraujo centras vyko į NATO būstinę Rukloje, kur net 290 NATO karių iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos bei Čekijos pareiškė norą dovanoti kraujo.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X