Naujienos

Kauno klinikose – pirmoji aortos vožtuvo implantacija neužmigdant paciento

Kauno klinikose pirmą kartą implantuotas aortos vožtuvas per kateterį (TAVI), pacientui netaikant bendrosios anestezijos. Šios sudėtingos procedūros metu į pacientės kaklo arterijas, maitinančias galvos smegenis, įvesti specialūs apsauginiai filtrai, apsaugoję 83 metų moterį nuo galimo išeminio insulto per procedūrą. Šie filtrai operacijos metu panaudoti taip pat pirmą kartą. 

Pareigūnus ir medikus Kaune suvienijo kilnus tikslas

Šiandien Kaune, Dainų slėnio aikštelėje, Kauno vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Kauno klinikų Kraujo centro atstovai gyventojus kvietė į akciją „Saugus ir atsakingas vairuotojas“, kurios tikslas – ne tik daugiau sužinoti apie saugų elgesį kelyje, bet ir neatlygintinai padovanoti kraujo.
 

Atgavusi regėjimą Kauno klinikų pacientė džiaugiasi pagerėjusia gyvenimo kokybe

Laimutė puikiai pamena laikotarpį, kai dar prieš kelerius metus ji kentė stiprų akies skausmą ir su viltimi laukė donorinės ragenos bei jos transplantacijos. „Buvo laikotarpis, kai regėjimas taip nusilpo, kad nebegalėjau skaityti, žiūrėti televizoriaus ar perskaityti žinutės telefone, – sako raseiniškė. – Po ragenos transplantacijos mano gyvenimo kokybė ženkliai pagerėjo.“

 

62 metastazės smegenyse: iššūkis Aušrai ir gydytojų komandai

Prieš du metus Aušrai gydytojai išoperavo inkstų naviką – operacija praėjo sėkmingai, tačiau po kurio laiko moteriai pradėjo svaigti galva, silpo kairė ranka ir koja. „Po truputį tapo sunkiau vaikščioti – turėdavau šiek tiek pagalvoti, kad dabar turiu statyti koją ir eiti. Nieko blogo tikrai neįtariau, kol tyrimas neparodė, kad jau tuo metu galvoje buvo 19 nedidelių metastazinių židinių“, – istoriją pradeda moteris, kuriai iš viso gydytos 62 metastazės, iš kurių dvi – smegenų kamiene, ypač svarbioje ir jautrioje smegenų struktūroje, jungiančioje galvos ir nugaros smegenis.

Dėkojame Kauno klinikų medikams grįžusiems iš humanitarinės misijos Armėnijoje

Nuoširdžiai dėkojame už drąsą, ryžtą ir profesionalumą Ainiui Žarskui, Lukui Neimanui, Roman Botov ir Donatui Mečislauskui, sėkmingai grįžusiems iš humanitarinės misijos Armėnijoje, kur savo žiniomis su vietiniais medikais dalinosi ir teikė pagalbą gydant COVID-19 sergančius pacientus.

Sugrįžę gydytojai pasidalino savo kelių savaičių įspūdžiais ir patirtimi bei džiaugėsi, kad iš mokinių tapo mokytojais kitos šalies sveikatos priežiūros specialistams.

Didžiuojamės Jumis!

Kauno klinikose – naujos gydymo galimybės sergantiems onkologinėmis ligomis

Kauno klinikose atlikta pirmoji alogeninė periferinių kraujodaros kamieninių ląstelių (KKL) transplantacija moteriai, sergančiai limfoma. Pacientė tapo pirmoji Lietuvoje, kuriai prieš transplantaciją kartu su chemoterapija taikyta viso kūno apšvita. 

Karantinas Algirdo neišgąsdino: inksto transplantacija pakeitė mano kasdienybę

Algirdas Bielskas inksto transplantacijos laukė pusantrų metų. Skambučio, kad atsirado donorinis inkstas ir jam reikia atvykti į Kauno klinikas dėl tyrimų, vyras sulaukė gegužę. „Nors šalyje dar buvo karantinas, apie jo sveikatos sistemai keliamus iššūkius tuo metu net negalvojau. Labai laukiau inksto transplantacijos ir norėjau kuo greičiau palengvinti savo kasdienybę. Sunku nusakyti žodžiais, kaip apsidžiaugiau sužinojęs, kad inkstas man idealiai tinka! Šiandien, po atliktos transplantacijos, jaučiuosi puikiai“, – džiaugiasi sėkmingai po transplantacijos į gyvenimą grįžtantis Algirdas. 

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose pirmadienį apdovanoti Kauno regiono medikai, kurių pastangos padėjo suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Dėkodamas už pasiaukojantį darbą, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jiems įteikė medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.

Hiperterminė chemoterapija pilve – Kauno klinikų pacientė dėkoja medikams už gyvybę

„Kai gydytojai pasakė, kad manęs laukia operacija karantino laikotarpiu, šiek tiek išsigandau. Tačiau visa Kauno klinikų specialistų komanda mane drąsino, o aš ja visiškai pasitikėjau. Už savo sveikatą ir gyvybę jiems būsiu visada dėkinga“, – sako kaunietė Vida, kuriai karantino metu Kauno klinikose atlikta hiperterminė pilvo ertmės chemoterapija (HIPEC), gydant retą pilvaplėvės ląstelių vėžį – mezoteliomą.

Kauno klinikų gydytojų įspūdžiai iš darbo Armėnijoje: ši patirtis mus augina

„Padėti Armėnijai kovoje su COVID-19 apsisprendžiau per minutę, kai tik sužinojau apie šią galimybę. Pagaliau iš mokinio tapome mokytojais, galinčiais ne tik žiniomis, bet ir tiesiogine pagalba padėti kolegoms kitoje šalyje“, – sako Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos gydytojas anesteziologas reanimatologas Ainius Žarskus su kolegomis antra savaitė besidarbuojantis Armėnijos ligoninėse, kuriose gydomi COVID-19 sergantys pacientai. 

Danutės gyvenimas pasikeitė sužinojus apie retą ligą

Apie tai, kad serga reta endokrinine liga, Danutė Puchova-Ledniovė sužinojo prieš devynerius metus. „Pirmą kartą apie akromegaliją išgirdau iš savo kaimynės, kuri yra akių ligų gydytoja. Buvome ilgą laiką nesimačiusios, todėl kaimynei pamačius mano veido ir kūno pokyčius kilo įtarimų. Ji pasiūlė, kad man reikėtų kreiptis į gydytoją endokrinologą. Po konsultacijos ir atliktų tyrimų buvo aišku – man akromegalija“, – prisimena moteris. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 18 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X