Kauno klinikose lankėsi Shebos ligoninės atstovas – aptartos bendradarbiavimo galimybės

Ketvirtadienį Kauno klinikose lankėsi prof. Arnon Afek – Izraelyje įsikūrusios Shebos ligoninės generalinio direktoriaus pavaduotojas ir šios ligoninės Medicinos centro generalinis direktorius.
„Džiaugiamės sulaukę garbingo svečio iš vienos pažangiausių gydymo įstaigų. Buvo labai įdomu pasidalinti patirtimi, valdant panašaus dydžio ligoninę ir sprendžiant labai panašius iššūkius: kaip padaryti dar efektyvesnį ligoninės darbą, kaip suburti komandą bendram tikslui ir kaip ugdyti jaunos kartos lyderius“, – kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Profesorius Arnon Afek yra Nacionalinės patologijos ir teismo medicinos tarybos pirmininkas, o nuo 2014-2017 metų ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Profesorius yra baigęs lyderystės ir vadovavimo programą Harvardo universitete. 2015 metais prof. A. Afek tapo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Sveikatos komiteto valdybos nariu ir prisidėjo prie sveikatos politikos rengimo strategijos. 2016 m. jam buvo įteiktas apdovanojimas už biurokratijos mažinimą ir kokybės gerinimą sveikatos priežiūros srityje, o 2017 m. prof. A. Afek gavo Izraelio pacientų teisių draugijos pripažinimo pažymėjimą. Profesorius A. Afek paskelbė daugiau nei 150 recenzuotų straipsnių medicinos literatūroje ir moksliniuose žurnaluose: NEJM, JAMA Lancet, Circulation, yra gavęs įvairių apdovanojimų už darbus mokslinėje veikloje, pranešimus pristatęs įvairiose pasaulinėse konferencijose.
Shebos ligoninė yra gerai žinoma kaip viena pažangiausių sveikatos priežiūros įstaigų, kurioje intensyviai vyksta moksliniai tyrimai, bendradarbiavimas su įvairiomis šalimis medicinos, biotechnologijos ir farmacijos srityse. Ligoninės misija – būti įstaiga, kurioje visiems pacientams būtų taikomas inovatyviausios ir kokybiškiausios sveikatos priežiūros paslaugos.
Izraelyje įsikūrusi ligoninė siekia tapti pagrindine medicinos ir mokslo tyrimų baze, kurioje, bendradarbiaujant su kitomis įstaigomis, būtų kuriami naujausi vaistai, gydymo metodai ir šiems procesams pritaikytos technologijos. Ligoninėje didelis dėmesys skiriamas ir naujos kartos vadovams, kurie dirba medicinos srityje, supranta jai keliamus iššūkius ir teikia konstruktyvius sprendimus. Shebos ligoninėje dirbantys specialistai siekia bendradarbiauti su įvairiomis įstaigomis, integruotis ir vykdyti inovacinius projektus, padedančius užtikrinti ligoninėje dirbančių gydytojų aukštą kvalifikaciją ir teikiamų paslaugų lygį.

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka