Kauno klinikose gimė šimtmečio ketvertukas

Kauno klinikose ir visoje Lietuvoje neeilinis įvykis – Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė šimtmečio ketvertukas. Jaunai šeimai iš Panevėžio gimė trys sūnūs ir dukra. Du berniukai – identiški dvyniai. Ketvertukas pasaulį išvydo spalio 18 dienos rytą, šiek tiek po pusės dešimtos. Pirmasis mažylis, pavadintas A, gimė 1 808 gramų. Antrasis, B dvynys – mergaitė – 2 kilogramų ir 4 gramų. C dvynys svėrė 1 668 gramus, o D dvynys – 1 504 gramus.

Šimtmečio ketvertuką operacinėje pasitiko apie 20 žmonių – dirbo daugiadalykė Kauno klinikų komanda. Kaip teigia Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas doc. Vladas Gintautas, malonu, kad mažyliai gimė švenčiant Lietuvos šimtmetį.

Vaikučiai gimė neišnešioti, todėl šiuo metu jie dar stacionarizuoti Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. „Mamos pienelio keturiems tikrai neužteks. Džiaugiamės, kad Kauno klinikose yra galimybė tokioje situacijoje mamoms pagelbėti – prieš kelerius metus buvo įkurtas Donorinis motinos pieno bankas. Mamos, neturinčios galimybės šiuo metu maitinti, gali pasinaudoti donoriniu pienu, kuris yra saugus ir ištirtas“, - kalbėjo Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.
„Gimus ketvertukui prireikė nedidelės pagalbos kvėpuojant savarankiškai. Šiuo metu visi broliukai kvėpuoja patys, išskyrus sesutę, jai dar šiek tiek reikalinga pagalba kvėpuojant“, – pasakojo Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja Eglė Lysovienė. Kada naujagimiai galės keliauti namo – priklausys nuo jų būklės, reikia, kad jie pakankamai sustiprėtų.
Gydytojo teigimu, ši šeima labai optimistiška, todėl 11 savaitę sužinoję, kad laukiasi ketvertuko žinią priėmė džiugiai. „Žinoma, buvo nerimo, daug klausimų, tačiau juos tereikėjo padrąsinti“, - džiaugėsi doc. V. Gintautas.
Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė pasidžiaugė, kad Kauno klinikose yra puikios sąlygos diagnozuoti daugiavaisius nėštumus, suteikti moderniausią gydymą ir geriausią profesionalių gydytojų ir slaugytojų priežiūrą, tačiau pabrėžė, kad daugiavaisis nėštumas kelia daug grėsmių ir mamai, ir naujagimiams.

Kauno klinikų informacija, Mariaus Vizbaro/15min nuotr.