Inkstų transplantacijos ekspertas patirtimi dalinosi su Kauno klinikų medikais

Šią savaitę Kauno klinikų Nefrologijos klinikoje apsilankęs Grenoblio universiteto ligoninės Nefrologijos, dializės ir inkstų transplantacijos klinikos vadovas prof. Lionel Rostaing su kolegomis nefrologais ne tik dalinosi ilgamete patirtimi, kartu konsultavo klinikoje gydomus pacientus, bet ir padėjo paruošti protokolą, pagal kurį Kauno klinikų medikai galės atlikti inksto transplantaciją iš netapačios kraujo grupės donoro.

Tokios transplantacijos paprastai atliekamos, jei pacientui dėl imunologinių kraujo savybių sunku rasti suderinamos kraujo grupės donorą. „Atliekant transplantaciją iš netapačios kraujo grupės donoro, reikalinga stipresnė imunosupresija bei sudėtingesni imunologiniai tyrimai. Tokio tipo inkstų transplantacijos Prancūzijoje galimos jau nuo 2011 metų ir jau du metus dirbu Grenobilio universitetinėje ligoninėje, kurioje sėkmingai atlikta 20 inkstų transplantacijų iš netapačios kraujo grupės gyvo donoro“, – susitikimo metu pasakojo Nefrologijos, dializės ir inkstų tranpslantacijos vadovas prof. Lionel Rostaing.
Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė su komanda džiaugėsi, kad turėjo unikalią galimybę patirtimi pasidalinti su aukščiausio lygio ekspertu. „Dar praėjusiais metais doc. Rūta Vaičiūnienė ir gydytojas klinikinis toksikologas Jonas Šurkus lankėsi pas profesorių Grenoblyje ir mokėsi šios transplantacijos ypatumų, o šiais metais prof. L. Rostaing atvyko pas mus. Profesoriui paliko įspūdį mūsų darbų koordinavimas, noras tobulėti ir eiti į priekį, todėl bendromis jėgomis paruošėme protokolą, ateityje leisiantį inksto transplantacijas Kauno klinikose daryti iš netapačios kraujo grupės donoru. Mūsų klinikai – tai didelis žingsnis pirmyn.“
Vizito metu prof. L. Rostaing taip pat dalyvavo konferencijoje „Nuo inkstų ligų diagnostikos iki pakaitinės terapijos“, kurios metu buvo aptariama inkstų transplantacijos iš netapačios kraujo grupės gyvo donoro tema. Kviestinis lektorius skaitė pranešimą apie pacientus su galutinės stadijos lėtine inkstų liga, apie jų paruošimą inkstų transplantacijai, aiškino, kaip ruošti sensitizuotus pacientus ar sergančiuosius hepatitu ar vėžiniais susirgimais.
Susirinkusieji taip pat diskutavo apie dializes ir su jomis susijusius iššūkius, tikslinį kraujospūdį ir kraujospūdžio matavimo ypatumus pacientams, kuriems yra skiriamos dializės, geriamųjų antikoaguliantų vartojimą, esant inkstų nepakankamumui, vaistažolių preparatus ir jų sąveikas ir inkstų retų ligų diagnostiką ir gydymo galimybes.

Kauno klinikų informacija