Bendra Kauno klinikų ir Rygos Paulo Stradinio universiteto ligoninės strategijos diena

Rugsėjo 8 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose vyko dviejų Baltijos šalių universiteto ligoninių – Kauno klinikų ir Rygos Paulo Stradinio universiteto ligoninės strategijos diena. Strateginės sesijos metu Kauno klinikų administracija pasidalijo patirtimi, kaip yra kuriama ir įgyvendinama universiteto ligoninės veiklos strategija, o kolegos iš Rygos pristatė baigiamą kurti savo įstaigos strategiją.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugėsi galimybe diskutuoti su kolegomis iš Rygos apie strategines veiklos kryptis ir tikslus, mokslo vystymą bei studijų proceso tobulinimą. Nors šių ligoninių strategijos kurtos skirtingais principais, abi jos veikia panašioje socialinėje, politinėje ir kultūrinėje erdvėje, todėl strateginė diena turėjo naudą abejoms organizacijoms. „Kauno klinikų veiklos strategija, patvirtinta 2018 metais, grįsta atskirų projektų, kuriančių išliekamąją vertę ligoninei, jos pacientams, darbuotojams ir partneriams, vystymu. Stradinio universiteto ligoninės strategija yra labiau formali, grįsta atskirais veiklos rodikliais (angl. Key performance indicators) ir siekiniais,“ – strategijų skirtumus apibūdino prof. R. Jurkevičius. 

Lietuvoje formalaus reikalavimo ligoninėms turėti strategijos nėra, o kaimyninėje Latvijoje už ligoninės strategiją yra atsiskaitoma atsakingoms institucijoms. „Latvijoje ligoninės strategijos apima mažiausiai penkerių metų laikotarpį ir turi būti patvirtintos steigėjų bei ligoninės tarybos. Vėliau už jos rezultatus yra atsiskaitoma, – pasakojo Kaune viešėjęs Rygos Paulo Stradinio universiteto ligoninės Valdybos pirmininkas Rinalds Muciņš. – Dėkoju už galimybę mokytis iš Jūsų patirties. Pamatyti tokio dydžio ligoninės infrastruktūrą ir susipažinti su jos strateginiu procesų valdymu mums labai naudinga, kuriant 2023-2029 m. strategiją ir brėžiant ateities kryptis.“ Rygos Stradinio universiteto ligoninės administracija pristatė strategijos kūrimo procesą, numatytus naujus projektus, ligoninės miestelio plėtros koncepciją ir kitus ateities siekinius.

Kauno klinikų administracija sesijos metu pristatė dalį ligoninės strateginių projektų: duomenų analizės ir stebėsenos priemones, ligoninės „be sienų“ projektą, nepageidaujamų įvykių bei psichologinio smurto apraiškų registrus, LEAN metodikos pritaikymą kasdienėje veikloje, į pacientų saugą nukreiptus projektus, pajamų ir išlaidų analizę, naują Kauno klinikų ženklinimo koncepciją ir kitus. Ypatingas dėmesys skirtas projektams, kurie sukuria pridėtinę vertę darbuotojams ir gerina jų darbo sąlygas: Vadovų mokymai, Lyderystės akademija, Kvalifikacijos kėlimo fondai gydytojams ir slaugytojams, Mokslo fondas, darbuotojų vaikams skirtas lopšelis-darželis “Lašeliai”, LSMU Pradinė mokykla bei kitos paslaugos. 
Susitikimo metu ligoninių administracijų atstovai aptarė veiklos strategijų kūrimo ir įgyvendinimo proceso subtilybes ir vieningai pabrėžė, kaip svarbu į ligoninės valdymo procesus įtraukti visų tikslinių auditorijų narius. „Be to, kuriant ligoninės strategiją, labai svarbu žinoti, kokius duomenis mes seksime ir ką jie pasakys apie mūsų veiklą ir sėkmę“, - pridūrė Reinis Ceplis, P. Stradinio universiteto ligoninės Tarybos pirmininkas.  

Vizitas planuotas jau kelerius metus, tačiau dėl pandemijos nukeltų planų įvyko tik dabar. Latvių delegaciją sudarė 18 narių, iš kurių buvo ne tik P. Stradinio universiteto ligoninės vadovai – Tarybos ir Valdybos pirmininkai ir nariai, bet ir atsakingų administracinių tarnybų vadovai, kurie turėjo progą iš arčiau susipažinti su Kauno klinikų darbo organizavimu mokslo ir švietimo, aplinkos priežiūros ir apsaugos, personalo valdymo, informacinių technologijų ir infrastruktūros plėtros srityse. Tam buvo sudarytos penkios atskiros diskusinės grupės. 

Vizito metu svečiai taip pat apžiūrėjo Kauno klinikų infrastruktūrą, susipažino su Kauno klinikų inovacijomis ir pagrindiniais mokslo laimėjimais. 
Rygos Paulo Stradinio universiteto ligoninė – viena didžiausių ir moderniausių Latvijos daugiaprofilinių ligoninių, teikiančių aukščiausio lygio skubią ir planinę medicininę pagalbą pacientams. Taip pat joje rengiami medicinos specialistai, vykdomi moksliniai tyrimai ir diegiami nauji gydymo metodai klinikinėje praktikoje.

Kauno klinikų informacija