Ambulatorinės paslaugos

Į Kauno klinikas ambulatorinėms konsultacijoms pacientai atvyksta iš visų Lietuvos regionų. Kauno klinikose ir filialuose teikiamos pirminės asmens sveikatos priežiūros, II ir IIIlygio specializuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros, dienos stacionaro, ambulatorinės chirurgijos ir kitos paslaugos. Specializuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ir Kauno klinikų filialuose: Onkologijos ligoninės Ambulatoriniame skyriuje, Romainių tuberkuliozės ligoninės Ambulatorinės diagnostikos skyriuje, Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje bei Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“.

Šeimos medicinos klinikos Pirminės sveikatos priežiūros skyrius teikia pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas: nespecializuotų kvalifikuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal šeimos gydytojo ir bendrosios praktikos/bendruomenės slaugytojo ir akušerio medicinos normų reikalavimus ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, pacientų namuose ir globos įstaigose, kompleksas.

Ambulatorinės II ir III lygio specializuotos asmens sveikatos priežiūros paslaugos šiuo metu teikiamos 18 padalinių. Siekiant išplėsti ambulatorinių paslaugų spektrą, perkeliant kai kurias stacionare teiktas paslaugas į ambulatorinę grandį, mažinant stacionarinių lovų skaičių bei siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę, vykdoma stacionare dirbančių gydytojų integracija į ambulatorinę grandį. Integravus stacionarinę ir ambulatorinę veiklą, pacientai gali lengviau patekti pas aukštos kvalifikacijos specialistus, docentus, profesorius, konsultuojančius poliklinikoje, todėl
sudaromos visos galimybės pacientams suteikti kokybiškas aukščiausio lygio ambulatorines paslaugas.

Tačiau tai taip pat lemia gana didelį skirtumą tarp trumpiausiai ir ilgiausiai esančio termino, kada galima užsiregistruoti pas kiekvienos specialybės gydytojus. Siekiant padidinti II ir III lygio ambulatorinių specializuotų paslaugų prieinamumą, 2017 m. buvo įsteigti papildomi gydytojų etatai Kardiologijos klinikoje, siekiant pagerinti išplėstinių (su manipuliacijomis) III lygio konsultacijų skaičių. Specialistai aprūpinti naujausia diagnostine įranga tam, kad tas pats konsultuojantis gydytojas konsultacijos metu galėtų atlikti ir papildomą ištyrimą ir pacientas nebūtų siunčiamas pas kitą specialistą. Dėl šios priežasties daugėjo išplėstinių (su manipuliacijomis) konsultacijų skaičius, kurias atlieka akių ligų gydytojai, kardiologai, urologai, nefrologai, gastroenterologai. Pradėtas taikyti gydytojų papildomas skatinimas už greitą (tą pačią dieną) pilną paciento ištyrimą, kad jis neturėtų grįžti papildomai konsultacijai.

Siekiant sumažinti nereikalingų apsilankymų skaičių, prašome pacientų (prieš planinį stacionarizavimą), atsivežti visus reikalingus tyrimus. Taip pat prašome, kad jis planiniam stacionariniam gydymui atvyktų su šeimos gydytojo siuntimu. Nuo 2017 m. vidurio papildomai atskirų registratūrų darbuotojai pradėjo skambinti pacientams pasitikslinti, ar iš anksto užsiregistravęs pacientas tikrai atvyks numatytai specializuotai ambulatorinei konsultacijai ir išsiaiškinus, kad paciento nebus, konsultacijai užregistruojami kiti pacientai. Tai leido efektyviau panaudoti iki 10 proc. ambulatorinėms konsultacijoms skirtą laiką. 

Registracija internetu
Registracija telefonu

Nuotolinių gydytojų ir šeimos gydytojo komandos nario konsultacijų pacientui teikimo tvarkos aprašas

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X