Naujienos

Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos pacientų tyrimai dėl COVID-19 – neigiami

Pirmadienio vakarą Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydomai pacientei nustačius COVID-19 infekciją, per dieną visiems likusiems Gastroenterologijos klinikoje gydomiems pacientams paimti ėminiai dėl šios infekcijos ištyrimo. Šįryt paaiškėjo, kad visų šių pacientų atsakymai – neigiami.

Kauno klinikose gydomai pacientei nustatytas COVID-19

Pirmadienio vakarą Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydomai pacientei nustatyta COVID-19 infekcija. 

Ačiū už paramą Kauno klinikų medikams

Pastarosios keletą savaičių visoms gydymo įstaigoms yra neįprastos. Ne išimtis ir Kauno klinikos, kuriose, nepaisant karantino ir pasikeitusių darbo sąlygų, gydomi sudėtingiausi pacientai, dėl pagalbos į Skubios pagalbos atvyksta žmonės, karantino režimu dirba medikai ir kiti darbuotojai. Tačiau darbus ligoninėje šiuo itin sudėtingu laikotarpiu pradžiugina pavieniai žmonės ir didelių verslų atstovai, su klausimu – kaip galime jums padėti? Gal galime atvežti pietus ar vandens darbuotojams? Kaip jūsų ligoninėje su apsaugos priemonėmis?

Kauno klinikų darbas karantino metu

Svarbiausi pasikeitimai pacientams dėl Kauno klinikų teikiamų sveikatos paslaugų karantino metu.

Palaikome Kauno klinikų gydytoją chirurgą prof. Žilviną Saladžinską

Kauno klinikų Chirurgijos klinikos gydytojas, profesorius Žilvinas Saladžinskas vakar nuteistas už prieš penkis metus atliktos sudėtingos operacijos komplikaciją. Jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė su pusantrų metų atidėjimu bei 753 eurų bauda. Chirurgui taip pat dvejus metus uždrausta dirbti medicinos įstaigose. Kauno klinikoms teismo nuosprendžiu skirta atlyginti 120 tūkst. eurų neturtinę žalą, kuri yra reikšminga suma universiteto ligoninei – įstaigai, kurios tikslas yra ne pelnas, o visos Lietuvos žmonių sveikata.

Kauno klinikose stabdomas planinis darbas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 270 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.4.2 papunkčiu ir siekiant užkirsti kelią tolesniam naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimui, Kauno klinikose stabdomos planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos nuo 2020 m. kovo mėn. 16 d. 

Lina po inksto transplantacijos: ligos eiga priklauso nuo mūsų požiūrio

Prieš kelis metus Lina sužinojo, jog serga galutine inkstų funkcijos nepakankamumo liga. „Iki ligos buvau sveika ir aktyvi. Sportavau ir sveikai maitinausi, todėl diagnozė buvo labai netikėta“, – pasakoja jauna kaunietė.
Pasak moters, dar netikėtesni buvo ligą signalizuojantys simptomai. „Pavasarį pradėjo kraujuoti dantenos, kartais iš nosies bėgdavo kraujas, nukrito hemoglobinas, o kojos pasidarė sunkios, stojantis reikėjo prisilaikyti. Galvojau, kad tai tik pervargimas, o geležies trūkumą kompensuosiu dar sveikesne mityba.“

„Lietuvos garbės“ ceremonijoje – apdovanojimas Kauno klinikų Neonatologijos klinikai

„Lietuvos garbė“ ceremonijoje už mažiausios Lietuvoje gimusios ankstukės gyvybės išsaugojimą apdovanojimą pelnė Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė ir Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vadovė dr. Ilona Aldakauskienė.

Nuoširdžiai sveikiname jas ir visą būrį Kauno klinikų specialistų, padariusių viską, jog ši ankstukė galėtų džiaugtis gyvenimu!

„Lietuvos sveikatos“ apdovanojimai: Metų vadovas, Metų profesijos autoritetas ir gyvenimo nuopelnai

Nuoširdžiausi sveikinimai Kauno klinikų generaliniam direktoriui prof. habil. dr. Renaldui Jurkevičiui, kuris šių metų „Lietuvos sveikatos“ apdovanojimuose pelnė „Metų vadovo“ apdovanojimą. Profesoriui antrąją kadenciją vadovaujat didžiausiai ligoninei Baltijos šalyse, Kauno klinikose buvo įdiegta ne viena nauja moderni diagnostikos ir gydymo sistema, pirmą kartą istorijoje parengta ir patvirtinta Ligoninės veiklos strategija, suplanuota tikslinga Kauno klinikų plėtra, atsižvelgiant į pacientų ir darbuotojų poreikius, diegiami paciento centriškumo principai ligoninėje. Generalinis direktorius yra minėjęs, kad yra laimingas, galėdamas prisidėti prie Lietuvos žmonių sveikatos gerinimo ir puoselėjimo, sistemingo darbo sveikatos priežiūros sektoriuje ir galimybės su pacientais bendrauti bei jų lūkesčius išgirsti dirbant gydytojo kardiologo darbą.

Simuliacijų kursai: įvairioms situacijoms turime pasiruošti iš anksto

Tobulėjant medicinos mokslui ir technologijoms, o medikams įgaunant vis daugiau žinių ir įgūdžių, krizinės situacijos kasdieniniame gyvenime pasitaiko vis rečiau. Tačiau joms įvykus, komanda patiria papildomą stresą, kuriam suvaldyti kartais trūksta ne klinikinių žinių, veiksmų ar procedūrų išmanymo, o netechninių įgūdžių ir minkštųjų kompetencijų: aiškios komunikacijos, lyderystės, situacijos matymo ir gebėjimo priimti sprendimus.

Kauno klinikų gydytoja: 8 iš dešimties retų ligų turi genetinį pagrindą

Lietuvoje yra apie 200 tūkstančių žmonių, sergančių retomis ligomis. Kai kurios iš jų neturi gydymo – gydytojai malšina tik simptomus. „Paciento veide atsiradusi ramybė, kai pagaliau atsakome į klausimą, kas trukdo jam gyventi įprastą gyvenimą, yra ne mažesnis laimėjimas“, – sako Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė, vaikų gydytoja neurologė prof. Milda Endzinienė. 

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 6 7 ... 18 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X