Naujienos

Paminėta Medicinos darbuotojų diena

Kauno klinikose dirba stiprios komandos. Tikri profesionalai. Iškilūs mokslininkai. Tie, kurie žino, kaip išpildyti idėjas. Jie priima iššūkius, išmoksta jų pamokas ir tobulėja.

Daugiau nei 4000 sveikatos priežiūros specialistų kiekvieną dieną – anksčiau ir dabar, nepaisant karantino diktuojamų sąlygų, – rūpinasi kitų žmonių sveikata.

Šiandien daliname tulpių puokštes ir dėkojame visiems, kurie rūpinasi mūsų visų sveikata ir artimaisiais.

Su Medicinos darbuotojų diena!

Linos gimdymo patirtis karantino laikotarpiu: svarbiausia saugumas

Jau daugiau nei mėnuo, kai dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos Lietuvoje įvestas karantinas. Sveikatos sektoriuje vyksta daug pokyčių, o vienas jų aktualus šeimos pagausėjimo laukiančioms šeimoms – gimdymuose nebegali dalyvauti vyras ar kitas lydintis asmuo.

Kauno klinikų kardiologams – įvertinimas iš Europos

Kauno klinikos šiuo metu yra viena iš šešių gydymo įstaigų Europoje, sulaukusi svarbaus įvertinimo – Europos kardiologų draugijos širdies vaizdinių tyrimų asociacijos akreditacijos širdies magnetinio rezonanso srityje. Tarptautinis pripažinimas suteikia galimybę Kauno klinikoms tapti širdies magnetinio rezonanso tyrimo referenciniu centru, dalyvauti svarbiuose moksliniuose tyrimuose, būti tarptautiniu mokslo centru, kuriame įgūdžius gali įgyti užsienio šalių specialistai.

Atšilus orams padaugėjo traumų

Atšilus orams žmonės vis labiau skuba dirbti ūkio darbus, o paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos daug žmonių lieka namuose ir turi daugiau laisvo laiko. Pasak Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovo prof. Ryčio Rimdeikos, ūkio darbus dažnai lydi įvairūs sužalojimai ir traumos dėl kurių prireikia ir medikų pagalbos.

 

Kauno klinikos savo darbuotojus dėl COVID-19 tiria ir drive-in principu

Kauno klinikose jau keletą savaičių veikia ligoninės darbuotojams skirtas patikros dėl COVID-19 punktas, organizuojamas drive-in principu. Darbuotojai į patikros punktą gali atvažiuoti savo automobiliu iš anksto numatytu laiku, siekiant maksimaliai apsaugoti darbuotojus nuo infekcijos plitimo.

Kauno klinikos konsoliduoto pirkimo metu įsigijo asmens apsaugos priemonių

Vakar vakare Lietuvą pasiekė 21 toną sverianti asmens apsaugos priemonių siunta iš Kinijos: vienkartinės kepurės, pirštinės ir batų apsaugos. Tai – antroji Kauno klinikų konsoliduoto pirkimo už daugiau nei 3 mln. eurų siunta.

Kauno klinikose praeitą savaitę atliktos 7 organų transplantacijos

Praėjusią savaitę Kauno klinikose sėkmingai atliktos 6 inkstų ir viena kepenų transplantacijos. Nors šalyje paskelbtas karantinas, ligoninės specialistai, įvertinę visas galimybes ir rizikas, atliko transplantacijas. „Visi pacientai po transplantacijų jaučiasi gerai, jie sveiksta ligoninėje“, – sako Kauno klinikų Organų donorų programos vadovas, Neurochirgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas dr. Tomas Tamošuitis. Visos operacijos atliktos per 2 paras.

Dažniausiai užduodami klausimai apie žindymą ir COVID-19 ligą

Lietuvoje paskelbus karantiną, įvairūs iššūkiai kilo ne tik sveikatos priežiūros specialistams, bet ir pacientams bei šeimoms, besiruošiančioms kūdikio atėjimui. Iš karto po gimdymo motinos galėjo glausti naujagimį prie krūtinės ir žindyti, tačiau dabar ne vienai besilaukiančiai moteriai ar jau ant rankų sūpuojančiai savo kūdikį kyla klausimų. Ar susirgus COVID-19 liga galima žindyti kūdikį? Kaip šiuo laikotarpiu reikėtų saugiai žindyti? Ar naujagimis po gimdymo bus atskirtas nuo mamos? Atsakymus pateikia Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių ligų skyriaus vadovė, Žindymo komiteto narė ir sertifikuota tarptautinė žindymo konsultantė gydytoja neonatologė prof. Dalia Stonienė.

Sezoninė alergija: kaip atpažinti ir palengvinti jos eigą?

Pavasarį sprogstant medžiams ir kitiems augalams, ženkliai padidėja žiedadulkių koncentracija ore, o tai išprovokuoja pavasarinės alerginės slogos simptomus. Deja, šiemet pavasarinės alergijos sezonas sutampa su COVID-19 infekcijos plitimu. Pasak Kauno klinikų Imunologijos ir alergologijos klinikos vadovės prof. Brigitos Šitkauskienės, pagrindinį dėmesį pelnytai skiriant grėsmingos infekcijos pažabojimui, reikėtų nepamiršti ir pavasarinės alergijos, kurios simptomai labai panašūs į peršalimo.

Kauno klinikose per parą ištirta 501 ėminys dėl COVID-19

Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikoje per praėjusią parą ištirta 501 ėminys dėl COVID-19 infekcijos. Stebint augantį užsikrėtusių COVID-19 infekcija žmonių skaičių, Kauno klinikos daro viską, jog kuo daugiau asmenų būtų patikrinti dėl COVD-19 ir galėtų laiku izoliuotis, taip apsaugant savo kolegas ar artimuosius.
 

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X