Naujienos

Retos ligos – kodėl svarbu apie jas kalbėti?

Kauno klinikose vasario mėnuo yra skelbiamas retų ligų mėnesiu. Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojama apie 200 tūkst. pacientų, kurie galėtų turėti tam tikrą retą ligą ar retos ligos simptomą. Daugiau apie retas ligas ir ką reikia apie jas žinoti, pasakoja prof. Lina Jankauskaitė, Kauno klinikų retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė, ir doc. Rūta Navardauskaitė, Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė. 

Kauno klinikose pradėtos taikyti naujos kartos nugaros smegenų stimuliatorių implantacijos

Kauno klinikų medikai sausio mėnesį užbaigė ypatingai – čia pradėtos taikyti naujos kartos nugaros smegenų stimuliatorių implantacijos, padedančios pacientams, kenčiantiems lėtinį nugaros ir galūnių skausmą. Pasak procedūrą atlikusio doc. dr. Andriaus Radžiūno, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovo, nugaros smegenų stimuliacija – terapija, padedanti pacientus išvaduoti nuo nuolatinių nugaros ar galūnių skausmų.

Iškilmingoje šventėje pagerbti Kauno klinikų Kraujo centro donorai

Sausio 30-ąją dieną Kauno klinikų Kraujo centras surengė iškilmingą šventę, kurios metu pagerbė nuolatinius kraujo donorus ir skleidė neatlygintinos kraujo donorystės idėją. Tradicija tapusio Kraujo centro renginio metu donorams padėkota už jų prasmingą darbą, dėl kurio pacientams gali būti atliekamos sudėtingos operacijos ir procedūros bei skiriamas gyvybes gelbstintis gydymas.  

Ankstyva gerklų ligų diagnostika – misija įmanoma

Mūsų balsas yra vienas iš pagrindinių komunikacijos būdų: juo perduodame informaciją, išreiškiame jausmus ir bendraujame vieni su kitais. Viena iš svarbiausių balso aparato dalių yra gerklos. Kai jų veikla sutrinka, gali prasidėti gerklų ligos. Siekiant išvengti ligų ir komplikacijų, svarbu kuo anksčiau nustatyti balso pakitimus.

Mažieji gydytojai vienai dienai – vaikai Kauno klinikose gydė savo žaislus

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje vienos popietės metu Kauno klinikų lopšelio-darželio „Lašeliai“ auklėtiniai tapo gydytojais ir gydė pacientus – savo žaislus. „Žaislų ligoninėje“ vaikai su gydytojų pagalba aiškinosi paciento kelią – nuo patekimo į ligoninę iki išvykimo iš jos. Vaikams, dalyvavusiems „Žaislų ligoninėje“, žaidimo būdu siekta sumažinti nerimą, susijusį su procedūromis, laukiančiomis jų ligoninėje, taip pat pristatyta gydytojų ir slaugytojų profesija.

Vakcinacijos ir profilaktinių tyrimų svarba siekiant išvengti gimdos kaklelio vėžio

Gimdos kaklelio vėžys, kurio pagrindinis rizikos veiksnys ir sukėlėjas yra ilgai išliekanti didelės onkogeninės rizikos žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, vis dar išlieka opi problema moterų tarpe. Kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirsta iki 500 moterų.  „Siekiant išvengti šio susirgimo svarbiausia tampa vakcinacija nuo ŽPV ir reguliariai atliekami programiniai tyrimai“, – teigia doc. dr. Kristina Jarienė, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė.

Apie gimdos kaklelio vėžį, vakcinaciją nuo ŽPV ir profilaktinių tyrimų svarbą kalbamės su doc. dr. K. Jariene.
 

Kauno klinikų slaugytojai žinias išbandė Interaktyviojoje slaugytojų olimpiadoje

Kauno klinikose įvyko antrąjį kartą organizuota Interaktyvioji slaugytojų olimpiada. Pirmame olimpiados etape varžėsi beveik 90 Kauno klinikų slaugytojų, o į finalą pateko devyni geriausiai pasirodę slaugytojai, kurie turėjo išbandyti savo žinias simuliacinių įvykių metu. Olimpiados prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti Kauno klinikų administracijos įsteigtu piniginiu prizu, skirtu kvalifikacijos kėlimui. 

Mažėjantis sergamumas tuberkulioze Lietuvoje ir pasaulyje: kokių pokyčių tikėtis?

Visame pasaulyje ir Lietuvoje sergančiųjų tuberkulioze skaičiui nuolat mažėjant, Romainių tuberkuliozės ligoninė tapo Romainių ligonine ir yra skirta ne tik šia liga sergantiems pacientams. Daugiau apie ligoninės pokyčius ir mažėjantį sergamumą tuberkulioze pasakoja prof. Skaidrius Miliauskas, Romainių ligoninės direktorius.

Daugiadalykės komandos svarba gydant retus piktybinius navikus – sarkomas

Sarkomos – reti jungiamojo audinio piktybiniai navikai, sudarantys iki 2 proc. visų vėžio atvejų. Lietuvoje kasmet ši diagnozė nustatoma apie 200 pacientų. „Retos ligos, tokios kaip sarkomos, dažnai kelia diagnostikos ir gydymo iššūkių – dėl savo retumo jos neįprastos medikams, sunkiau atpažįstamos, klinikinės patirties trūkumas gali lemti neteisingas diagnozes, gali būti sunkiau parinkti tinkamą gydymą“, – sako dr. Laura Kairevičė, vienintelio šalyje veikiančio specializuoto Kauno klinikų Sarkomų centro vadovė. 

Apie sarkomas, jų gydymo galimybes bei daugiadalykės komandos svarbą kalbamės su Kauno klinikų Sarkomų centro vadove dr. L. Kaireviče.
 

Kauno klinikų bendruomenė palydėjo 2023-uosius metus

Penktadienį Kauno klinikose įvyko tradicinė šventinė penkminutė, kurios metu prisiminti svarbiausi metų įvykiai, pasiekimai, įgyvendinti projektai ir pristatytos naujovės, laukiančios ateinančiais metais. Renginio metu prasmingus sveikinimo žodžius lydėjo bendruomenės narių šypsenos, o šventinę atmosferą muzikinio pasirodymo metu kūrė atlikėja Monika Marija. 

Šiuolaikinė nuolatinio alerginio rinito diagnostika ir gydymas

Alerginis rinitas – dažna liga, kuria serga 10-20 proc. visos populiacijos žmonių. Šis susirgimas didina tokių ligų kaip astmos, nosies polipozės, sinusito išsivystymo riziką, taip pat yra susijęs su neigiama gyvenimo kokybe, miego ir dėmesio sutrikimais. „Įprasta manyti, kad alerginis rinitas – pavasario ir vasaros liga, tačiau tai nėra tiesa. Nuolatiniai namų dulkių erkių, gyvūnų, pelėsių alergenai lemia ligos simptomus visus metus“, – sako dr. Laura Tamašauskienė, Kauno klinikų Imunologijos ir alergologijos klinikos alergologė ir klinikinė imunologė.

Apie alerginį rinitą, jo simptomus ir gydymo galimybes kalbamės su alergologe ir klinikine imunologe dr. L. Tamašauskiene.
 

Su šv. Kalėdom!

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X