Naujienos

Anesteziologijos klinikoje naujas gydymo metodas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmą

Kauno klinikų Anesteziologijos klinikoje pirmą kartą atlikta nauja skausmo valdymo procedūra – perkutaninė epidurinė neurolizė, praplečianti pacientų, patiriančių lėtinį skausmą, gydymo spektrą. Prof. Andrius Macas, Anesteziologijos klinikos vadovas pastebi, kad naujoji procedūra yra minimaliai invazyvi ir veiksmingai šalina epiduriniame lygmenyje esančias sąaugas.

Telemedicinos galimybės gydant retas ligas

Telemedicina – sveikatos priežiūros teikimas ir palaikymas, naudojant komunikacijos technologijas ir elektroninę informaciją, kai dalyvius skiria atstumas. Telemediciną galima skirstyti į du būdus: sinchroninį, kai pacientas konsultuojamas realiu laiku bei asinchroninį, kuomet atsakymai apie sveikatos būklę gali būti pateikiami vėliau, pavyzdžiui, po gautų tyrimo rezultatų. Daugiau apie telemedicinos galimybes ir jų pritaikymą pasakoja Gailė Damulevičiūtė, Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytoja rezidentė ir Telemedicinos centro koordinatorė.

Ką svarbu žinoti apie širdies vožtuvų ligas?

Širdies vožtuvų ligos – dažnos ir galinčios paveikti bet kurį iš keturių širdies vožtuvų bei sukelti komplikacijas, jei nėra laiku diagnozuotos ir gydomos. Dr. Kasparas Briedis, Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytojas kardiologas, pabrėžia, kad ankstyvas simptomų atpažinimas ir tinkamas gydymas gali išsaugoti žmogaus gyvybę bei užkirsti kelią klastingos širdies ligos progresavimui.

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie prabus iš anestezijos. „Anesteziologija – ypatingai sparčiai besivystanti mokslo ir praktikos sritis. Nauji medikamentai, stebėsenos metodai, inovatyvūs sprendimai bei paciento saugumo ir anesteziologinės kultūros augimas skatina gydytojus anesteziologus reanimatologus sparčiai tobulėti, – teigia prof. Andrius Macas, Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas. – Šalia paciento nuolat būna didelė komanda, kuri pasiruošusi daryti viską, kad šia patirtimi jis būtų kuo labiau patenkintas.“

Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinika – draugiška vaikams. Čia aplinka adaptuota pagal jų poreikius ir atsižvelgiant į emocinės gerovės svarbą. Pastebima, kad vien tik žinia apie operacijos poreikį tiek pačiam mažajam pacientui, tiek tėvams sukelia daug nerimo ir streso. Dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė, klinikos Vaikų chirurgijos skyriaus vadovė, teigia, kad tuo pačiu labai svarbu patiriamą stresą kuo anksčiau sumažinti. 

Visuotinis naujagimių tikrinimas – vienas tyrimas, leidžiantis ištirti 12 ligų

Visuotinis naujagimių tikrinimas – visuomenės sveikatos programa, kurios tikslas nustatyti ligas naujagimiams dar iki simptomų pasireiškimo ir pradėti gydymą, kad būtų galima išvengti ligos paūmėjimo ar komplikacijų. Daugiau apie šią vykdomą programą kalba Rasa Traberg, Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos gydytoja genetikė, ir doc. Rūta Navardauskaitė, Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė, gydytoja vaikų endokrinologė.

Vaikų vidurių užkietėjimas: problema, į kurią dažnai neatkreipiama dėmesio

Daugelis šeimų susiduria su vaikų vidurių užkietėjimu ir su juo susijusiomis komplikacijomis. Skaičiuojama, kad per paskutinį dešimtmetį iš visų apsilankymų pas vaikų ligų gydytojus net 3-10 proc. yra susiję su šia būkle. Jurgita Gailienė, Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja vaikų chirurgė, atkreipia dėmesį, kad jis pasireiškia skirtingu etapu kas trečiam vaikui.

Retos ligos – kodėl svarbu apie jas kalbėti?

Kauno klinikose vasario mėnuo yra skelbiamas retų ligų mėnesiu. Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojama apie 200 tūkst. pacientų, kurie galėtų turėti tam tikrą retą ligą ar retos ligos simptomą. Daugiau apie retas ligas ir ką reikia apie jas žinoti, pasakoja prof. Lina Jankauskaitė, Kauno klinikų retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė, ir doc. Rūta Navardauskaitė, Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė. 

Kauno klinikose pradėtos taikyti naujos kartos nugaros smegenų stimuliatorių implantacijos

Kauno klinikų medikai sausio mėnesį užbaigė ypatingai – čia pradėtos taikyti naujos kartos nugaros smegenų stimuliatorių implantacijos, padedančios pacientams, kenčiantiems lėtinį nugaros ir galūnių skausmą. Pasak procedūrą atlikusio doc. dr. Andriaus Radžiūno, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovo, nugaros smegenų stimuliacija – terapija, padedanti pacientus išvaduoti nuo nuolatinių nugaros ar galūnių skausmų.

Iškilmingoje šventėje pagerbti Kauno klinikų Kraujo centro donorai

Sausio 30-ąją dieną Kauno klinikų Kraujo centras surengė iškilmingą šventę, kurios metu pagerbė nuolatinius kraujo donorus ir skleidė neatlygintinos kraujo donorystės idėją. Tradicija tapusio Kraujo centro renginio metu donorams padėkota už jų prasmingą darbą, dėl kurio pacientams gali būti atliekamos sudėtingos operacijos ir procedūros bei skiriamas gyvybes gelbstintis gydymas.  

Ankstyva gerklų ligų diagnostika – misija įmanoma

Mūsų balsas yra vienas iš pagrindinių komunikacijos būdų: juo perduodame informaciją, išreiškiame jausmus ir bendraujame vieni su kitais. Viena iš svarbiausių balso aparato dalių yra gerklos. Kai jų veikla sutrinka, gali prasidėti gerklų ligos. Siekiant išvengti ligų ir komplikacijų, svarbu kuo anksčiau nustatyti balso pakitimus.

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X