Naujienos

Pokyčiai dėl patekimo į teritoriją prie Kardiologijos klinikos

Nuo kito pirmadienio (birželio 8 d.) Kauno klinikose pradedami daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos darbai Sukilėlių pr. 19 B, todėl įvažiavimas į teritoriją prie Kardiologijos klinikos vartų bus uždarytas.

Prašome visų, kurie naudodavosi šiuo įvažiavimu, nuo pirmadienio į Kauno klinikų teritoriją įvažiuoti per J. Lukšos-Daumanto gatvę.

Numatoma, kad statybos darbai bus baigti per 10 mėnesių. Siekiant užtikrinti ligoninės pacientų ir lankytojų patogumą, naujoje aikštelėje bus įrengta 300 parkavimosi vietų.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Kauno klinikoms padovanoti COVID-19 antigeno nustatymo testai

Rotary klubai Kauno klinikoms padovanojo 3250 greitųjų COVID-19 antigeno nustatymo testų. Tai vieni pirmųjų testų, galintys per itin trumpą laiką nustatyti COVID-19 virusą. 

Kauno klinikose atliktas pirmasis viso žmogaus genomo tyrimas

Kauno klinikose pirmą kartą atliktas žmogaus genomo, kuriame užkoduota visa informacija, lemianti žmogaus anatomijos, audinių struktūros ir funkcijų ypatybes, tyrimas. Tai pirmasis žingsnis didžiausios apimties genetinių tyrimų įdiegime ligoninės Genetikos ir molekulinės medicinos klinikoje. 

Pirmą kartą Lietuvoje vienos operacijos metu atliktos dvi gyvybę gelbėjančios procedūros

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta minimaliai invazinė perkateterinė dviejų mirtinų ligų gydymui skirta procedūra. Vienos operacijos metu pacientui atliktas aortos vožtuvo implantavimas ir pilvinės aortos aneurizmos stentavimas.  

Šiandien minima Pasaulinė motinos pieno donorystės diena

Šiandien minima Pasaulinė motinos pieno donorystės diena, kurios proga Kauno klinikų Neonatologijos klinikos personalas neišnešiotų naujagimių ir sunkiai sergančių naujagimių vardu dėkoja maitinančioms motinoms, aukojančioms savo pieną Kauno klinikų Donorinio motinos pieno bankui. „Jų dėka mažieji pacientai gauna sveiką ir patikimą maistą, o mamos jaučiasi emociškai geriau“, – teigia Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.

Kauno klinikose leidžiamas pacientų lankymas

Nuo šiandien Kauno klinikose gydomus pacientus jau galima lankyti, tačiau išlieka tam tikri apribojimai, siekiant išvengti COVID-19 infekcijos plitimo.

Kraujo donorai ir medikai išgelbėjo Justinos gyvybę

Šiandien Justina džiaugiasi vaikų juoku, pokštais ir menkais rūpesčiais namuose. Matydama vaikų šypsenas, moteris supranta, kad to galėjo neišvysti. Prieš du metus, laukiantis antrojo vaiko, jai buvo diagnozuota reta nėštumo patologija – placentos pirmeiga ir įaugimas. „Vieną naktį pasijutau keistai, pajutau, kad po manimi šlapia ir šilta. Su vyru pagalvojome, kad nubėgo vandenys, tačiau įjungus šviesą pamatėme, kad po manimi kraujas, kuris bėgo tarsi fontanas. Tą naktį netekau 3,5 litro kraujo“, – prisimena jauna kaunietė. 

Pavasarį padaugėjo akių traumų

Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus šiltajam sezonui padaugėja akių traumų, susijusių su statybų, būsto remonto, namų aplinkos, sodo tvarkymo ar žemės ūkio darbais. Šiais metais dėl akių traumų į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių kasdien atvyksta apie 30 pacientų, tačiau pasitaiko dienų, kai šis skaičius net padvigubėja. 

Drąsios Kauno klinikų rezidentės pasakoja apie patirtį Marijampolės ligoninėje

Šiomis dienomis medicinos darbuotojų vaidmuo ypatingai svarbus. Jie žengia į „priešakines linijas“ ir deda visas pastangas, kad pacientams saugiai būtų teikiama pagalba. Medicinos darbuotojai ilgai nemato savo šeimų, tačiau visą dėmesį skiria kitiems žmonėms ir jų artimiesiems. Ne išimtis ir trys drąsios Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos gydytojos rezidentės, kurios savanoriškai pasisiūlė vykti į „karštuoju tašku“ tapusią Marijampolės ligoninę. Neišsigandusios klastingo viruso gydytojos rezidentės Viktorija Paulauskaitė, Edyta Pojawis ir Eglė Astašauskaitė 20 dienų padėjo į sudėtingą padėtį pakliuvusiems Marijampolės ligoninės kolegoms COVID-19 protrūkio metu.

COVID-19 persirgusiam pacientui Kauno klinikose atlikta operacija

Vienoje Lietuvos ligoninėje besigydantis ir laukęs operacijos dėl lėtinio kasos uždegimo ir jo sukeltų komplikacijų, Lukas sužinojo, kad serga COVID-19 infekcija. „Nejaučiu jokių būdingų simptomų, todėl žinia apie infekciją buvo netikėta. Laukiau operacijos dėl pirminio susirgimo, tačiau visą pasaulį palietęs virusas neaplenkė ir manęs“, – teigia vyras.

Kauno klinikų darbuotojams padidintas darbo užmokestis

Šiandien Kauno klinikų darbuotojai gavo didesnius atlyginimus. Padidinus darbo užmokesčio apskaičiavimui naudojamą bazinį dydį, darbo užmokestis visiems Kauno klinikų darbuotojams padidėjo 7,6 proc. Kauno klinikos taip įgyvendino 2018 metų rugpjūčio 31 d. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties nuostatas dėl bazinio darbo užmokesčio dydžio ir darbo užmokesčio didinimo. Taip pat PSD tarybos 2020 m. balandžio 9 d. nutarimu, padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertės ir šių paslaugų finansavimas gydymo įstaigoms. Tai leido Kauno klinikoms išmokėti visiems darbuotojams didesnius atlyginimus.

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X