Naujienos

Kauno klinikose atliekamos pirmosios Lietuvoje gimdos kaklelio apsiuvimo operacijos

Šiandien Lina ant rankų sūpuoja vaikelį ir džiaugiasi motiniškais rūpesčiais. Prieš metus  ši idilė jai buvo tarsi svajonė. Jaunai moteriai buvo diagnozuotas gimdos kaklelio nepakankamumas, dėl šio sindromo ji patyrė du 18 ir 17 savaičių persileidimus. Tačiau Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojai akušeriai ginekologai dr. Vytautas Abraitis ir doc. dr. Eimantas Švedas moters svajonę pavertė realybe. Pirmą kartą Lietuvoje laparaskopiniu būdu apsiūtas gimdos kaklelis – tai metodas, kurio metu gimdos kaklelis neatsiveria ir taip išvengiama persileidimo. Gydytojai skaičiuoja, kad tokių operacijų per metus galėtų būti mažiausiai penkios. 

Galimybę matyti ir kokybiškai gyventi grąžino vienas pažangiausių gydymo metodų

Žvairumas – pirmasis simptomas, kuris paskatino Laimą kreiptis į Kauno klinikų medikus. Po išsamių tyrimų moteris išgirdo netikėtą žinią – jai buvo diagnozuoti du smegenų dangalų augliai. „Viena meningeoma buvo kaktos srityje, kita – prie smegenų kamieno. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad tokią ligą gali parodyti netikėtai atsiradęs žvairumas“, – pasakoja Laima. 

Pacientė Asta: pacientas ir medikai turi dirbti unisonu

Asta serga paveldima liga – inkstų policistoze, dėl kurios prieš tris metus jai išsivystė sunkus ir negrįžtamas inkstų nepakankamumas. Gydymas hemodializėmis kurį laiką moteriai tapo vienintele išeitimi, leidžiančia gyventi. Šiandien, praėjus aštuoniems mėnesiams nuo inksto transplantacijos, ji neslepia džiaugsmo ašarų, dėkoja donoro artimiesiems už lemtingą sprendimą, o medikams – už sėkmingą gydymą.

Kauno klinikose atlikta jau 50 gama peilio operacijų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliktos pirmosios 50 operacijų pacientams, kuriems šis gydymas tapo vienintele viltimi pasveikti. 

Gyventojų apklausa: Kauno klinikas palankiai vertina septyni iš dešimties apklaustųjų

Bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai” 2019 m. gegužės-birželio mėnesiais atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę Kauno klinikas. Iš viso apklausta 1000 Lietuvos gyventojų nuo 18-74 metų iš visos Lietuvos. 

Kviečiame dalyvauti atrankoje į Kauno klinikų Pacientų tarybą

Kauno klinikos siekia užtikrinti naudos pacientui (angl. patient-centered) modelį ir gerinti sveikatos priežiūros paslaugas gaunančių pacientų ir jų artimųjų patirtis ligoninėje. Todėl įsteigė Pacientų tarybą ir kviečia tapti jos nariais.

Pacientų tarybą sudaro 7 nariai, paskirti 3 metų kadencijai. Pacientų tarybos nariais kviečiami tapti nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurie geba atstovauti pacientų interesams ir (ar) yra pacientų visuomeninės organizacijos atstovai. Pageidautina – tiesiogiai susidūrę su Kauno klinikose teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis (yra gydęsis, konsultavęsis arba jo artimasis yra gydęsis, konsultavęsis Kauno klinikose).

Pacientų taryba – tai patariamasis organas, kuris Kauno klinikų administracijai teiks rekomendacinio pobūdžio siūlymus dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir procesų tobulinimo.

Prašymą laisva forma siųskite el.p. atstove.spaudai@kaunoklinikos.lt  iki rugsėjo 10 d. Bus susisiekta tik su atrinktais kandidatais. Konfidencialumas garantuojamas.

Studijas baigė antroji skubiosios medicinos gydytojų laida

Liepos 1 dieną šalies medikų gretas papildė 10 naujų skubiosios medicinos gydytojų, baigusių studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šie gydytojai parengti skubią pagalbą pacientams teikti dar greičiau ir efektyviau.

Bendradarbiavimas retų genetinių ligų srityje su Japonija

15-kai Kauno klinikų pacientų, kuriems po atliktų išsamių tyrimų ir jokiais kitais metodais nebuvo įmanoma nustatyti genetinių ligų, Japonijoje buvo atlikti išsamūs viso egzomo genetiniai tyrimai, o 13-kai iš jų buvo patvirtinta reta genetinė liga arba įtartos tam tikros retos genetinės ligos. 
Šie rezultatai buvo aptarti pirmojoje web konferencijoje, kurioje dalyvavo Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos specialistai, Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė prof. Milda Endzinienė ir Japonijos Keio medicinos universiteto Medicininės genetikos centro vadovas prof. Kenjiro Kosaki ir jo komanda. Profesorius yra Kauno klinikų generalinio direktoriaus tarptautinis garbės patarėjas ir su Kauno klinikomis bendradarbiauja jau keletą metų.

Moderniausias akių drumsčių gydymo metodas jau taikomas Kauno klinikose

Kai Marija iš Kaišiadorių pajuto pirmuosius akių drumsčių simptomus, ji nieko nelaukdama kreipėsi į gydytojus. „Vieną rytą atsikėlusi akyse pajutau tarsi elektros srovę, žaibavimą. Sunku paaiškinti jausmą. Kai pradėjau matyti juodus rutulius, supratau, kad kažkas negerai. Kitą dieną iškart nuėjau pas savo šeimos gydytoją. Iš savo akių ligų gydytojos gavau siuntimą į Kauno klinikas. Patekau pas Akių ligų klinikos gydytoją Emiliją Jusevičiūtę, kuri pasiūlė procedūrą lazeriu – ji pavyko“, – džiaugiasi pacientė, pabrėždama, jog procedūra buvo greita ir neskausminga. 

Kauno klinikose atidarytas Reprodukcinės medicinos centras

Šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atidarytas pirmasis Kauno regione Reprodukcinės medicinos centras. Centre bus teikiamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos šeimoms, susiduriančioms su reprodukcinėmis problemomis. Taip pat bus teikiamos vaisingumo išsaugojimo paslaugos onkologinėmis ar vaisingumą mažinančiomis ligomis sergantiems žmonėms.

„HOPE“ dalyvių viešnagė Kauno klinikose

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos dalyvauja sveikatos priežiūros specialistų mainų programoje „Hope“, kurioje buvo įtraukti ir kiti Lietuvos bei užsienio šalių atstovai.  Šiais metais į Daniją išvyko Slaugos koordinavimo tarnybos vyriausioji specialistė Dangyra Ruseckienė. Tuo tarpu Lietuvoje viešėjo du dalyviai: Inovacijų koordinatorius David Muriana iš Ispanijos bei Reabilitacijos centro direktorė medicinai Tatjana Cucu iš Moldovijos.

Anesteziologijos klinika – tarp Europos geriausiųjų

Kauno klinikoms ir Anesteziologijos klinikai kaip anesteziologijos-reanimatologijos rezidentų ruošimo bazei buvo įteiktas reakreditacijos diplomas. Nors pati procedūra įvyko 2018-ųjų rudenį, tačiau dokumentas įteiktas birželio pradžioje Vienoje. 

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X