Naujienos

Kraujo donorai ir medikai išgelbėjo Justinos gyvybę

Šiandien Justina džiaugiasi vaikų juoku, pokštais ir menkais rūpesčiais namuose. Matydama vaikų šypsenas, moteris supranta, kad to galėjo neišvysti. Prieš du metus, laukiantis antrojo vaiko, jai buvo diagnozuota reta nėštumo patologija – placentos pirmeiga ir įaugimas. „Vieną naktį pasijutau keistai, pajutau, kad po manimi šlapia ir šilta. Su vyru pagalvojome, kad nubėgo vandenys, tačiau įjungus šviesą pamatėme, kad po manimi kraujas, kuris bėgo tarsi fontanas. Tą naktį netekau 3,5 litro kraujo“, – prisimena jauna kaunietė. 

Nedelsiant buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, o pakeliui į ligoninę greitosios automobilį pasitiko reanimobilis iš Kauno klinikų. „Nuolatos buvo stebima mano ir vaikelio sveikatos būklė. Jis judėjo, tačiau aš buvau ištikta šoko. Visa drebėjau, nežinojau, kas mūsų laukia“, – vis dar su jauduliu balse pasakoja Justina. 
„Į Kauno klinikų Nėščiųjų ir gimdyvių priėmimo skyrių skubiai atvežta moteris buvo sunkios būklės – arterinis kraujo spaudimas buvo žemas, kaip būdinga hemoraginiam šokui, kraujavimas tęsėsi“, – tos nakties įvykius prisimena budėjusi Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė dr. Laura Malakauskienė. Operacijos metu profesionalios komandos dėka buvo suvaldytas kraujavimas, stabilizuota moters būklė ir net išsaugota gimda.
„Prisiminus tos nakties įvykius, man net sunku žodžiais išreikšti dėkingumą, kurį jaučiu medikams ir kraujo donorams. Jei ne jie, šiuo metu negalėčiau džiaugtis savo gražia šeima ir nepasakočiau savo istorijos. Jaučiuosi nepaprastai dėkinga už išgelbėtas mano ir dukrytės gyvybes“, – su džiaugsmo ašaromis akyse kalba Justina. 
Pasak kaunietės, ji visuomet palaikė kraujo donorystės idėją, tačiau niekada negalvojo, kad pati atsidurs paciento, kuriam reikės kraujo, vietoje. „Tą naktį netekau daug kraujo, kas žino, kaip viskas galėjo pasibaigti, – svarsto Justina. – Žinau, kad šiuo metu visuomenė yra įbauginta pandemijos ir galbūt dvejoja ar net bijo aukoti kraujo, tačiau žmonės turėtų suprasti, jog kraujo reikia visada. Net ir šiomis sunkiomis dienomis galime padėti vienas kitam paaukodami kraują, gelbstintį kitų gyvybes. Juk skubių medicininių paslaugų teikimas nenutrūko. Būtent kraujo donorų ir medikų dėka mano vaikai turi mamą, mano vyras turi žmoną, o aš turiu savo šeimą.“
Pacientei pagalbą teikė didelė koordinuota komanda: Nėščiųjų ir gimdyvių priėmimo skyriaus bei Gimdymo skyriaus akušerės ir gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai anesteziologai reanimatologai. Tuo pačiu metu ruošėsi ir operacinės komanda. Telefonu buvo nuolat palaikomas bendravimas su Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojais dėl galimybės kuo skubiau gauti reikiamą kiekį eritrocitų masės, šviežiai šaldytos plazmos, trombocitų masės ir kitų kraujo komponentų.
Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė taip pat prisimena medikų bei Kraujo centro specialistų pastangas išgelbėti Justiną. „Džiaugėmės, kad tą kartą Kraujo centro atsargų netrūko ir pagalba buvo suteikta laiku, – pasakoja Kraujo centro vadovė. – Tačiau karantino metu kraujo donorų sumažėjo, o kraujo atsargos senka. Ligoninėje atnaujinus planines operacijas kraujo poreikis išaugo ir toliau didėja, o kur dar traumas patyrę pacientai, gimdyvės ar įvairiomis ligomis sergantieji, kuriems nuolatos prireikia kraujo. Todėl prašome visų pagalbos ir skatiname nelikti abejingais. Jei esate sveiki ir norite padėti kitiems, atvykite į Kauno klinikų Kraujo centrą ir paaukokite kraujo.“

Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai daro viską, kad apsaugotų kraujo donorus ir personalą:
•    Reguliuojami srautai, todėl prašome dėl vizito iš anksto skambinti tel. +37037326856 ir suderinti individualų laiką;
•    Kiekvieno donoro pasiteiraujama, ar jis nebuvo išvykęs į bet kurią kitą šalį, ar neturėjo kontakto su sergančiu asmeniu;
•    Įėjimas į Kraujo centrą yra atskiras nuo visų klinikų. Taip pat suteikiamas leidimas automobiliu privažiuoti prie pat Kraujo centro;
•    Atvykus į Kraujo centrą, matuojama kraujo donorų kūno temperatūra bekontakčiu termometru;
•    Prašoma dezinfekuoti rankas dezinfekciniais skysčiais, esančiais Kraujo centre;
•    Išduodamos vienkartinės kaukės ir prašoma ją dėvėti vizito metu;
•    Nuolat dezinfekuojamos patalpos ir įranga.
Laukiame Jūsų Eivenių g. 2, Kaunas
Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti tel. nr.: +37037326856, +37037787372.

Informacija – Kauno klinikų. 
Šeimos nuotrauka – asmeninis archyvas. 

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X