Naujienos

Kauno klinikose lankėsi LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centre, kuriame 2020 m. planuojama įkurti inovatyvią pradinę mokyklą ir darželį bei Kauno klinikose. 

Akcentuota, kad sveiko žmogaus ugdymas nuo pat ankstyvosios vaikystės – nauja koncepcija Lietuvoje, kuri turėtų aprėpti įvairiapusį ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą. Tai tari apimti ne tik sveikos gyvensenos, mitybos, judėjimo, emocinio vaikų intelekto aspektus, bet ir ugdyti pagarbą žemei, gamtai ir  gyvybei. Drauge rengdami inovatyvios pradinės mokyklos ugdymo koncepciją, universitetai susitarė siekti bendrų tikslų kuriant ugdymo turinį, atliekant mokslinius tyrimus ir studentų mokomąsias praktikas.

Lankydamasis Kauno klinikose premjeras susipažino su Ambulatorinio diagnostinio centro statybos eiga, kitais vykdomais projektais.

„Pasiekėme proveržį medicinos moderniųjų technologijų srityje, tai padeda laiku diagnozuoti ligas. Kauno klinikos įsigijo itin unikalią  medicinos įrangą – vadinamąjį gama peilį. Turime siekti, kad šios diagnostikos  paslaugos būtų  kuo plačiau prieinamos visiems Lietuvos piliečiams“, – pabrėžė premjeras.        

Akcentuota, jog Kauno klinikose darbuotojų algos 2018 metais didėjo nuosekliai: gydytojų – vidutiniškai kilo 21, 5 proc., slaugytojų ir jiems prilygintam personalui – 23, 1 proc. Pasak S.Skvernelio, Vyriausybė toliau vykdo savo įsipareigojimus medikams, 2019 m. rugsėjo 1 d. darbo užmokesčio fondą numatyta padidinti 15 proc., o nuo kitų metų balandžio mėnesio – 12 proc.  Atlyginimų kilimas turėtų išspręsti medikų trūkumo problemas, sustabdyti jų išvykimą į kitas šalis. Labai svarbu, kad tiek gydytojams, tiek ir slaugytojams ateityje nebereikės dirbti maksimaliais krūviais.  

Pabrėžta, jog vykdomos sveikatos sektoriaus apsaugos reformos pagrindinis tikslas – saugesnės ir efektyvesnės paslaugos pacientams. Tam būtina racionalizuoti ne tik esantį ligoninių tinklą bet gydytojų rengimo sistemą.

Daugiau vizito akimirkų: https://bit.ly/2UyCEWz  

LRV Kanceliarija, Šaltinis: https://bit.ly/2CZx3yG 

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X